Problem z uruchomieniem Windows 7 za pierwszym razem

@cyngiel_1 powiem Ci że też tak mi się to rzuciło w oczy że ustawienia Kasperskiego mają znaczenie na uruchamianie i start systemu Windows 7.

Od paru dni jest wszystko OK, system startuje poprawnie, bez zawieszania i zamrażania przy starcie. Kaspersy ładuje się i pobiera update baz wirusów od razu po połączeniu z LAN’em.

Przy okazji zapytam jeszcze, czy można usunąć / odinstalować całkowicie programy z nazwą Splashtop tak jak na screenie poniżej

Czy ten program ma znaczenie na pracę systemu Windows 7?.

W żadnej mierze nie ma.
To jest według opisu w necie jakiś program do zdalnej komunikacji a u ciebie ma związek z jakąś platformą Zynga Games do gier online i mobilnych.
Więc spokojnie możesz ten program odinstalować, jeśli go nie potrzebujesz.

No jakiś błąd w tym siedzi, ale polecam przejść na Windows 10 sam to niedługo zrobię wsparcie dla 7 wygasło a szkoda bo trzeba już sobie radzić na 10

@cyngiel_1 powiem że sam nie wiem skąd jest zainstalowana owa Zynga Games, nie wiem czy czasami jak stawiałem Windowsa to gdzieś z jakimś programem nie zainstalowałem (nie odznaczyłem) i została zainstalowana. Jak patrzę na datę instalacji to jest taka sama jak właśnie instalacja 7.

Jak popatrzę jeszcze na zainstalowane programy w CCleaner to odnośnie Splashtop to widnieją takie zapisy jak

|Splashtop Connect For Firefox | Splashtop Inc. | 02-05-2020 || 1.1.8.4|
|Splashtop Connect IE | Splashtop Inc. | 02-05-2020 || 1.1.13.1|

. Coś by sugerowało że jest to połączenie do Firefox’a i IE.

Wobec tego po prostu poszukaj jeszcze w zakładce “odinstaluj” w CCleanerze, czy nie widnieje tam jakiś wpis dotyczący tego programu, jeśli tak to go odinstaluj.
Poszukaj jeszcze jak go tam nie będzie w zakładce “dodatki przeglądarki”.
Powinien ci się otworzyć oprócz Chrome także IE i tam poszukaj “szkodnika”.
Dobrze byłoby przeskanować system programem “adwcleaner” on ci pokaże jakieś niepotrzebne toolbary zainstalowane w przeglądarkach i je usunie.
Możesz zrzucić screena z zainstalowanymi programami, może siedzi sobie po prostu tam i można go stamtąd odinstalować.
Można szukać też ręcznie, ale to już zostawmy jak nie będzie go można tak po prostu odinstalować i zaszył się w systemie.

Adres wskazuje na szanghai.

@cyngiel_1 poniżej screen z zainstalowanymi programami

. A tutaj jest także Raport ze skany programem ADWCleaner [Raport] Adw Cleaner.txt (3,6 KB) .

@D35CART35 to nie są adresy :slight_smile: a wersje owych programów Splashtop :slight_smile:.

Tak więc odinstaluj te dwa programy Splashtop, skoro nie są ci do niczego potrzebne (w ogóle nie wiadomo do czego są).
Poza tym masz sporo programów do pdf-ów, jeśli ich używasz to oczywiście zostaw (obecnie Chrome pozwala już na uzupełnianie formularzy w pdf i ich drukowanie, ale pewnie potrzebne ci są te kobyły do jakichś zaawansowanych rzeczy).
Poza tym masz też jakieś sterowniki i programy do telefonów…więc jeśli zależy ci na bardziej rozbudowanych funkcjach niż podstawowe - to oczywiście też zostaw.
Tego Easy Tune to raczej bym się na twoim miejscu nie dotykał, bo jeśli się nie mylę, to można w nim grzebiąc i nie za bardzo wiedząc co się robi ładnie sobie namieszać z kompem.

@cyngiel_1 dzięki za pomoc. Odintaluje Splashtop nie pamiętam skąd właśnie przy czym go zainstalowałem.

Zgadza się mam do PDF’òw programy, i przyznam że nie wiedziałem że Google na możliwość edycji i wypełniania PDF’òw, jak to zrobić?. Jest wtyczka do Google?.

Easy Tune zainstalowany został z programem do Huawei też do odinstaluje.

Ten Easy Tune od Gigabyte to raczej ma związek z twoją płytą główną w kompie, więc raczej mógł być pobrany ze sterownikami…on pokazuje ci wszystkie komponenty i ich działanie, więc jest dosyć pomocny, jednak umożliwia też zmiany różnych parametrów procesora, pamięci i tak dalej, więc tutaj nie należy w nim grzebać, jeśli nie za bardzo się wie co do czego służy…
Co do wypełniania formularzy PDF w Chrome, to jednak jest jakaś pieśń przyszłości myślałem, że już to umożliwia

https://spidersweb.pl/2020/06/chrome-pobieranie-pdf.html

Niby coś Firefox tutaj wspomina o takiej funkcji, ale ja nie mam jak sprawdzić, więc sorki za wprowadzenie w błąd.

https://support.mozilla.org/pl/kb/Otwieranie%20plików%20PDF%20w%20Firefoksie

@cyngiel_1 być może Easy Tune jest od płyty głównej mogłem go nie odhaczyć podczas instalacji sterowników z CD. Usunę go, jest on mi zbędny i nie korzystam z niego w ogóle.

Właśnie tak mi się coś widziało że Google nie ma opcji edycji PDF, niejednokrotnie poszukiwałem właśnie żeby w prosty sposób można było edytować PDF czy też wypełniać formularze PDF ale przyznam że nie znalazłem nic takiego co by to ułatwiło.Firefox ma coś takiego właśnie jak czytam z linku co wrzuciłeś, szkoda że Google tego nie udostępnia.

A czy raport programem ADWCleaner jest dobry czy jest coś nie tak bądź jest coś “siedzi” w systemie?.

Co do ADWCleaner to nie chcę się wypowiadać, żeby cię nie wprowadzać w jakiś błąd, ponieważ nie znam się na raportach…
Wystarczyło po prostu to co znalazł usunąć.
Wydaje mi się, że znalazł w rejestrze jakieś pozostałości po “szkodnikach” w przeglądarkach i na pewno winowajcą jest (był) ten Splashtop.
Dobrze byłoby zrobić powtórny skan i sprawdzić, czy program te wpisy usunął.
Poproś na forum w dziale bezpieczeństwo, aby ktoś ocenił ten raport.

Powiem że jest jeszcze jakiś problem że bywają rozruchy że nie mogę od razu uruchomić sytemu Windows 7… większość rozruchów jest w porządku, ale też są właśnie takie jak opisywałem na początku posta… .

To już wygląda raczej na problem sprzętowy.
Zasilacz…wtyczki i tak dalej.
Jeśli dzieje się raz na jakiś czas…to takie problemy są najgorsze do diagnozy.

Przeskanowałeś HDD pod względem bad sectorów, to mi trochę przypomina ten temat, aczkolwiek najczęstszym objawem jest freeze na jednej aplikacji jak np. przeglądarka, mimo tego nie zaszkodzi sprzawdzić.

Looknij na HDTune i zapodaj slow scan, chyba ze to już robiłeś.

@cyngiel_1 też by się ku temu skłaniał że może to być coś ze sprzętem nie tak… chodź powiem że od wczoraj mam problem że podczas startu systemu Windows 7 nie ładuje mi się głośność i dźwięk… raz jest start że nie załaduje się dźwięk i pojawia się info takie jak

“Usługa audio nie jest uruchomiona”

a po ponownym starcie jest wszystko OK. Są zainstalowane sterowniki do dźwięku i karty dźwiękowej a takowe sytuacje się pojawiają.

Na ten przykład jak piszę tego posta na Forum to właśnie miałem start systemu że nie mam głośności… ponownie uruchomię sprzęt i głośność będzie już.

Sprawdź faktycznie jeszcze dysk pod wzgledem bad sectorów, jak kolega napisał wcześniej.
Takie sytuacje świadczą właściwie na pewno o jakichś problemach natury sprzętowej.
Nie ładują się przy starcie poprawnie wszystkie komponenty systemu…

@cyngiel_1 @mYT1 zainstalowałem program HD Tune Pro i skan wygląda tak

Wyłącz checkboxa ‘Quick scan’, na tym rzadko kiedy co znajdziesz, ale jeżeli coś znajdziesz to znaczy że już jest kicha, możesz zapodać też screen z zakładki health to będzie można stwierdzić czy jest sens skanować na wolnym.

Sprawdź jeszcze systemowym narzędziem “diagnostyka pamięci”- pamięć.
Możliwe, że w samych “trzewiach” kompa brak dobrych styków we wtyczkach i jednak jakieś problemy z zasilaczem tym bardziej, że twoja płyta główna (masz zainstalowany sterownik ON-OF charge) ciągle ma włączone wysokowydajne gniazdo USB do szybkiego ładowania sprzętu Apple, nawet kiedy komp jest wyłączony…czyli zasilacz w jakiejś mierze ciągle jest aktywny.