Problem z usługami kryptograficznymi. Win 10 Pro 64bit

Witam. Mam problem z usługami kryptograficznymi w win10. Na przykład skanowanie w Defender trwa bardzo długo, ponieważ wspomniana usługa jest bardzo aktywna i spowalnia ten proces. Gdy ją na chwilę zatrzymam, skanowanie przebiega błyskawicznie. Ponadto po najnowszych aktualizacjach systemu, usługi kryptograficzne bardzo obciążają procesor (czasami dochodzi do 80%) oraz dysk ssd. To, rzecz jasna, sprawia, że komputer działa znacząco wolniej. Czy ktoś miał podobną sytuację? Sprawdzałem system pod względem złośliwego oprogramowania, ale nic nie znalazłem. Proszę o pomoc. Dziękuję.

Przenieś ten temat do działu bezpieczeństwo i wykonaj raporty FRST to może @iJuliusz przeglądanie w wolnej chwili pod kątem zagrożeń, ale też ewentualnych pozostałości po np. antywirusach które mogą konfliktować w systemie.

1 polubienie

Dziękuje za sugestię. Miałem wcześniej zainstalowanego Avasta. Gdy wrócę do domu z pracy, zajrzę do rejestru systemu. Temat już przeniosłem do działu Bezpieczeństwo. Raport też wykonam, gdy tylko będę mógł zasiąść do mojego komputera. Tymczasem dziękuję!

Witam ponownie. Wykonałem raporty FRST, które załączam. Skanowanie również trwałoby długo, ale wyłączyłem na chwilę te usługi kryptograficzne i od razu poszło błyskawicznie. Nie mam pojęcia co się dzieje? Acha, przejrzałem rejestr i usunąłem wszystko, co było związane z Avastem. To jednak nie pomogło. Jeszcze raz proszę o pomoc. Nie chciałby robić systemu na czysto.

Panowie, nie mogę załączyć plików. Mam na razie taki komunikat: Przepraszamy, wystąpił błąd podczas wczytywania Twojego pliku. Proszę, spróbuj ponownie.

FRST http://wklejto.pl/863004

1 polubienie

Addition http://wklejto.pl/863005

Panowie, chyba problem rozwiazalem. Prawdopodobnie przyczyną kłopotów były ślady po Avast. Wyczyscilem rejestr oraz pliki, które znalazłem w katalogu Winďows. Trochę czasu to zajęło, ponieważ należało zmienić uprawnienia plików, aby można było je skasować. Dziękuje za sugestię, @anon741072 ! Dzięki za uwagę. Pozdrawiam.

Post został podzielony na nowy temat: Problem z procesem Usług kryptograficznych