Problem z uTorrent-jak otworzyć port?

Włączyłem zaporę systemową, dodałem wyjątek do zapory z numerem portu: 56804 i UT też mam ten port ustawiony ale nic mi to nie daje. I nie mam włączonej opcji losowania portu przy każdym uruchomieniu programu.

A z TCP?

nie działa ani w jeden ani w drugi sposób:(

litości chłopaki pomocy! !!

Przeczytałem wszystkie posty w tym topicu,do rozwiązania waszych problemów potrzebne są jednak 2 niezbędne informacje:

1.Jakie macie IP?Zewnętrzne czy wewnętrzne?

2.Jaka prędkość łącza posiadacie wg,umowy z waszym dostawcą,i jakie max.prędkości mieliście podczas pobierania u-torrentem?

Nie wiem jak sprawdzić to ip czy zewnętrzne czy wewnętrzne,wydaje mi się że wewnętrzne a prędkość wg. umowy to 1024kb/s, ściągało się z prędkością 110-120 kb/s

Ja również nie wiem czy mam zewnętrzne czy wewnętrzne IP ale ściągało mi się UT z prędkością nawet do 4,5mb/s. W polączeniach widnieje mi połączenie 100mb/s!

Skontakuj się z administratorem sieci lub firmą, która udostępnia wam internet. Niech przyjedzie serwisant i sprawdzi, co i jak. Płacicie więc wymagacie.

Jak nie czytasz całego tematu to się po prostu nie wypowiadaj! Bo w konsekwencji żałosne morały prawisz! !!

A chciałem zapytać jeszcze co mi daje to publiczne IP?? Bo wiem że go nie mam?

Zielone kółeczko. I stabilny, wysoki transfer.

Większe prawdopodobieństwo ,że komputer zostanie zainfekowany.

Aha rozumie ale czy to na 100% jest moim problemem?? Bo to publiczne IP kosztuje mnie 10 złoty miesięcznie do abonamentu. Nie wiem dlaczego ale wcześniej było ok a też nie miałem publicznego IP:( Już sam nie rozumie! !!

A i jeszcze jedno to publiczne IP to inaczej zewnętrzne tak?? Pytam w ramach zrozumienia!

_Matthew_ -to czy masz zewnętrzny nr. IP czy wewnętrzny ma kluczowe znaczenie bez tego nigdy nie będziesz osiągał pełnych prędkości.

Tu sprawdzisz IP-klik

Twój Adres IP: tutaj będzie adres IP twojego Kompa

I teraz spisujesz ten adres i sprawdzasz czy mieści się w którymś z podanych zakresów:

10.0.0.0 - 10.255.255.255

172.16.0.0 - 172.31.255.255

192.168.0.0 - 192.168.255.255

Jeśli tak to niestety masz IP wew. a jeśli nie no to zew.

Publiczne IP to zewnętrzne IP :-).

A i jeszcze jedno-

Bez obrazy ale bzdura.Na pewno nie masz takiego łącza.

moje IP to 62.233.211.134 więc mam wewnętrzne niestety:(

Co to prędkości to naprawdę jeśli chodzi o ściąganie jednego pliku torrent prędkość sięgała max do 2,5mb/s a pisząc o prędkości 4,5mb/s miałem na myśli sumę wszystkich pobierań! Uwierz mi, że miałem taką prędkość i bardzo mi się to podobało:) Przykładowa gra o pojemności 6GB z dużą ilością seedów i peerów ściągała mi się 20 minut:)

Ale mniejsza o to, powiedz mi proszę co mam dalej robić??

Zrób sobie ten test i napisz wynik-Test.Jest to niezbędne do rozwiązania twojego problemu :smiley: .

download: 1009kbps

upload: 999kbps

IP: 62.233.211.134

latency: 28 ms

Z testu wynika,iż masz internet 1mb=1024kbps download,i dziwny upload(normalnie powinieneś mieć ok.80kbps.Jeśli było tak jak mówiłeś,tj.miałeś tak nadzwyczajne transfery to zapychałeś innym użytkownikom twojej sieci łącza.Ci dzwonili do twojego Admina ze skargami,że nawet na Google wejść nie mogą,no i twój mądry Admin zablokował Ci porty,i za Chiny Ludowe do tego się nie przyzna ma takie prawo(p2p jest nielegalne).Zapewne jest to sieć w której twój twój Admin wykupuje od jakiejś instytucji łącze(np.100mb)i oferuje Wam usługi korzystania z neta-tj.Temu da 1mb,tamtemu 512kbps itd.dlatego ci pokazuje-standardowo w takich sieciach-jak klikniesz w pasku zadań na twoje Połączenie sieci iż masz 100mb.Ale uwierz mi tyle na pewno nie masz :-),co wykazał ci zresztą ten test.Teraz pozostaje ci:

1.Wykupienie zewnętrznego nr.IP(czyt.Publicznego adresu IP)

2.Po wykupieniu tego adresu poproszenie Admina by odblokował ci 1 port-np. 22181 ,i obiecać że będziesz ściągał tylko i wyłącznie na miarę możliwości twojego łącza-tj.1024kbps:8= 128kbps -TYLE POWINIENEŚ MAXYMALNIE POBIERAĆ!

3.Po odblokowaniu tego portu- 22181 -ustaw go w kreatorze ustawień Utorrent jako obecny port.Odchacz losowanie portu za każdym uruchamianiem Utorrent,następnie w ustawieniach włącz wszystkie mapowania itd.dla tego portu,i dodaj go do wyjątków do zapory firewall.

Po tym wszystkim na bank będziesz miał ,zielone kółeczko".

Pozdrawiam :smiley:

Płacisz to możesz korzystać maksymalnie z łącza.

Jak nie jesteś w sieci, to dzwonisz do firmy, która udostępnia internet i mówisz, że chcesz zmienić IP i dopłacasz ( w moim przypadku nie dopłacałem).

Wielki dzięki za pomoc teraz już wszystko wiem! Zadzwonię do admina sieci i z nim porozmawiam! Jak się już dowiem wszystkiego to napiszę jak się sprawa rozstrzygnęła! POZDRAWIAM! !!