Problem z uTorrent-jak otworzyć port?

Po tym wszystkim co napisałeś snike23 to sie zastanawiam co robić dalej??? Bo mi się ściąga to całkiem spoko to znaczy napisałeś że mam 1mb (nie wiedziałem o tym bo wynajmuje mieszkanie) tak wynikło też z testu i max ściąganie to 128Kb/s to mi się tyle właśnie ściąga tylko, że mam ten trójkącik albo czerwone kółeczko! Więc zaczynam się zastanawiać, że jeśli prędkość jest ok to czy jest sens zwracać uwagę na ten problem?? Co o tym sądzisz???

Zobacz czy firewall Ci nie blokuje, jeżeli nie, to myślę że jest sens.

Przy wewnętrzym IP masz w pewien sposób blokadę na połączenia przychodzące.

Prędkość przy wewnętznym będzie skakać lub będzie mała, inne programy p2p nie będą wcale działać.

Nie będzie mógł ściągać z serwerów typu rapidshare itp.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Ip+ … Google&lr=

Skoro prędkość jest Ok,to nie zawracaj sobie głowy.Pamiętaj,że Admin po rozmowie z Tobą o publicznym IP i otwarciu tego portu,od razu będzie wiedział,że chodzi ci o pobieranie poprzez p2p,a to nie będzie mu na rękę.Jednakże powinien też wiedzieć,iż takie rozwiązanie-tj.otwarcie tylko i wyłącznie tego jednego portu,i nadanie Ci publicznego adresu IP nie będzie miało wpływu na działanie jego usług wobec innych.

Ja również mam taką informację o tych 100mb/s… w rzeczywistości jest to 1mb/s i o tym wiem.

Moje IP to 83.2.35.147 wiec również wewnętrzne tak? Rozumiem że mam się też skontaktować z Adminem sieci w celu otworzenia portu i zmiany IP na publiczne? Wtedy wszystko już powinno być ok z tymi portami?

Tak, _Matthew_ -po wykonaniu powyższych zaleceń będzie wszystko grało tak jak ma grać.

Tak dodatkowo umieszczam jeszcze przykładowe konfiguracje Utorrenta-Klik

snike23 , myle się czy ip _Matthew_ , ma jednak zewnętrzne ip 83.2.35.147 ? ja z neo mam podobne :slight_smile:

Dzisiaj kontaktowałem się z Adminem mojej sieci, on mówi że IP mam zewnętrzne. Więc gdzie w takim razie leży problem? Prosiłem go żeby przyjechał i coś poradził na to. Zobaczymy co się da z tym zrobić, chyba że macie wobec tego jakieś pomysły? :slight_smile:

_Matthew_ -powyższe jest twoim głównym problemem,tj. masz zablokowany port!.Jak Admin przyjedzie do Ciebie to poproś Go by Ci go odblokował!Następnie ustaw sobie ten port w Utorrrencie-np.port 44527 -jako obecny port i tyle,musi działać!W każdym bądź razie połączenie sieciowe będzie OK(zielone kółeczko).A doskonale powinieneś wiedzieć,iż niektóre pozycje nie będzie ci ściągać na maxa-ale na to ma wpływ wiele innych czynników.

ps.Przepraszam,iż nie zauważyłem,że masz zew.IP.

U mnie problem już rozwiązany. Admin przekierował mi porty, jest “zielone kółko” :slight_smile:

Pozdro i dzięki za wskazówki :slight_smile: