Problem z utworzeniem kopi zapasowej W windows 7 brak miejsca

Witam mam problem z utworzeniem obrazu systemu Windows 7.Jest napisane że mam za mało miejsca a mam ok 80 GB wolnego miejsca na partycji mam ich z 3 po 80 wolnego ale nie działa i tak.

Pojawia się taki komunikat:

To jest z dziennika zdarzeń

Operacja wykonywania kopii zapasowej rozpoczęta o godzinie ‎2017‎-‎06‎-‎04T17:25:27.046000000Z nie powiodła się, ponieważ operacja Usługi kopiowania woluminów w tle przeprowadzona w celu utworzenia kopii w tle woluminów, których kopia zapasowa jest wykonywana, nie powiodła się i został zwrócony następujący kod błędu: 2155348249. Przejrzyj szczegóły zdarzenia w celu znalezienia rozwiązania, a następnie po rozwiązaniu problemu uruchom ponownie operację wykonywania kopii zapasowej.

A co jest miejscem docelowym?

Na taki rozmiar kopii zapasowej, to musi być miejsce na partycji systemowej dla zbuforowania kopii zapasowej, a drugi raz miejsce na tą kopię na penie/płycie, czy na innej partycji.
Z komunikatu nie wynika, że nasz wystarczająco miejsca na bufor systemowy.

Teraz zacznie się jazda:


Pobierz spacesniffer i w edit/configure ustaw mu tak, co zaznaczone.

Po takim zaznaczeniu dwóch pozycji w okienku ustawień, program pokaże przestrzeń dyskową zajętą i także zarezerwowaną. Może dodatkowo po uruchomieniu procesu - rzeczywiście masz problem.

1 polubienie

Nawet nie działa mi sfc /scannow bo wyskakuje błąd ochrona systemu

Możesz wyłączyć UAC. A sfc /scannow nie naprawi Tobie przepełnionego dysku.
UAC można wyłączyć w sunrise seven.

Prosiłem o screeny z ustawionego spacesniffera.

Logi z FRST i ComboFIX

FRST.txt (174,5 KB)

ComboFix.txt (20,3 KB)

Screen z spacesniffer jest bez zaleconych ustawień. Gdyby było zaznaczone w configure, jak na screenie, to by pokazało zarezerwowaną zajętą przestrzeń dyskową unaccessible space.

Swoją drogą to w C/Windows/Software Distribution - kliknij folder Download i otwórz. Tam zaznacz całą zawartość i usuń te 5GB plików.
FRST - brakuje logów Addition.

Logami z combofixa nikt się nie zajmie, a nawet nie pochwali.

Dodam, że - gdyby był rozmiar kosza na przykład ustawiony 20% rozmiaru każdego dysku w PPM we właściwościach kosza, np dysku 80GB, to system zrobiłby Tobie niedostępne 16GB, czyli przez rozmiar kosza brakowałoby miejsca na dysku…
Najlepiej ustawić - Nie przenoś plików do kosza.

Jeszcze rozmiar przywracania systemu - tam też w zaawansowanych ustawieniach systemu trzeba na każdym dysku suwakiem zjechać na jakie 2%. To góra. Tam też system może rezerwować jakie 20%dysku.

Nawet, gdy dysk zajęty w 24% - to może brakować miejsca na dysku o rozmiarze 80GB, gdy chce się wykonać dużą operację choćby tworzenia kopii zapasowej.

Naciśnij (jak na obrazku) zieloną gwiazdkę w górnym menu i pokaz wtedy zrzut okna Space Sniffera. Będzie wyraźnie widać wolne miejsce na partycji.

Addition.txt (23,7 KB)

Ok tu jest ten brakujący plik

Jest tak ustawione jak kazałeś

Chodziło mi o ukazanie faktycznie wolnego miejsca na partycji C i - jak widać - masz 44 GB wolnego na tej partycji.

a przecież zapisuje go na 2 dysku bo mam 2 dyski

Zaznaczyłeś free space. To w configure odznacz. Mają być zaznaczone dwie pozycje na dole.
To free space, to może być połowę mniej, bo obszar zastrzeżony przez kosz, obszar zastrzeżony przez przywracanie systemu.

Widzę, że zostało olane usuwanie zawartości folderu Downlowad z Software Distribution. To też obejmie kopia systemu. Być może, że odchudzony system bez problemu utworzy kopie zapasową.

Teraz kopia takiego systemu, to prawie 30GB. A to musi system zbuforować na C, żeby potem zapisać powiedzmy na D. Do tego dochodzi ciężki proces explorera, a nie wiadomo, ile RAMu jest.

Niektórzy tak zmyślają, albo udają, żeby pominąć proste rozwiązania, że szok.

Przywracanie jak i hibernacja jest wyłączona.

###Reset_Windows_Update_History.bat (usuwa katalog Software Distribution i tworzy go na nowo)

Zrobiłem i dale ten sam błąd

Pobierz, uruchom, zachowaj plik:
http://hostuje.net/file.php?id=981edba0aa73825fc6c68a26be613bd7

Zdaje się, że problemy są w event log. jakaś informacja o błędzie cały czas szkodzi.
Ja ten pliczek stosuję od 7 lat na laptopie. Czasami sprzątam stajnię…

Działa na XP, na windows 7.

1 polubienie

Pokaż wobec tego zrzut okna systemowego Zarządzania Dyskami, ale rozszerzony na cały pulpit!
Ponadto powiedz, czy podczas instalowania Windows’a 7 na jednym z tych dysków, ten drugi dysk był podłączony do zasilania i kontrolera na płycie głównej, czy może nie?