Problem z wifi, konflikt IP

Ustaw ręcznie we właściwościach karty sieciowej : IP 192.168.1.2, brama 192.168.1.1. Maska uzupełni się sama.

Na którym kablu?

Zrobiłam tak i w końcu mogłam się zalogować do routera. Powklejam teraz trochę screenów, możecie sprawdzić, czy wszystko tam jest OK.

Kabel powinieneś mieć podłączony do portu lan1 i komputera, adresy o których pisałem zmieniasz w ten sposób http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

Tylko mając tak ręcznie wpisane IP nie ma połączenia jeśli mam kabel internetowy wpięty bezpośrednio do laptopa, znów musiałam go zmienić na dynamiczny, żeby tu coś napisać.

Ten router po zresetowaniu ma domyślnie wyłączone radio lub ustawiony tryb AP Client (działa jak karta sieciowa), nie pamiętam dokładnie.
Musisz wejść w ustawienia WiFi i zmienić na AP Router mode. Ustawiasz albo taką samą nazwę sieci i hasło lub nową i wówczas na każdym urządzeniu wprowadzasz zmiany.

Ustaw właściwy tryb działania AP Router.

Zmieniłam na AP Router. Teraz smartfony wyszukują sieć, łączą się z nią, ale strony się nie ładują. Na laptopie również dostęp do internetu ograniczony.

Czyli musisz jak było już pisane wprowadzić dane PPPoE, jeśli twój dostawca stosuje taką metodę autoryzacji lub sklonować adres MAC karty sieciowej komputera, gdy dostawca ma zarejestrowany jej adres.

Zanim zacznę próbować tych obco brzmiących dla mnie rzeczy mam pytanie- w jaki sposób jest to możliwe, żeby przy zwykłej zmianie hasła na routerze poprzestawiało się tyle opcji?

Nie widzę na umowie nic odnośnie PPPoE. Klonowianie MAC naprawdę niewiele mi mówi, proszę o wyrozumiałość dla laika :grinning:

W pierwszym poście piszesz, że router był zresetowany do ustawień fabrycznych. Stracił więc całą konfigurację, a nie mając jej zapisanej do pliku trzeba przeprowadzić ją od nowa. Dla dostawcy, który zna topologie swojej sieci byłoby to 5min, my musimy błądzić.
Opcja MAC clone adress jest widoczna na jednym ze screenów, wciśnięcie jej zajmuje pół minuty a może być rozwiązaniem problemu o ile komputer, którego używasz byłby podłączony jako pierwszy do sieci operatora, przed TP linkiem.

Wytłumacz prościej o co chodzi, a spróbuję to zrobić.

Na początek zrób tak. Podłącz kabel od dostawcy do portu WAN. Jeśli będziesz miała połączenia z Internetem, to problemu nie ma. Jeśli router nie uzyska dostępu do Internetu, to odłącz kabel od Internetu od routera i podepnij go do laptopa. Jeśli nadal nic, to podepnij do innego laptopa, PC lub innego komputera jaki masz. Jeśli któreś z urządzeń będzie miało dostęp do internetu, to w opcji mac clone wpisujesz adres fizyczny karty sieciowej tego komputera.

Zresztą gdy nie bedziesz potrafiła sklonować tego adresu, ktoś z nas Ci tu pomoże.

2 polubienia

Urządzenia łączą się z routerem nawet jeśli nie jest podpięty do niego żaden kabel.
Gdy kabel internetowy jest w WAN strony się nie ładują.
Gdy kabel internetowy jest w WAN, a laptop jest podpięty do LAN strony się na nim nie ładują.
Gdy kabel internetowy jest w WAN, a PC jest podpięty do LAN strony się na nim nie ładują.
To wyświetla się na PC podpiętym LANem do routera:

Laptop podpięty do routera: