Problem z wifi, konflikt IP

Oba komputery mają normalny dostęp do internetu przez kabel od dostawcy.

Urządzenia łączą się z routerem nawet jeśli nie jest podpięty do niego żaden kabel.

normalne, nawet przy wi-fi jak ustawisz stare hasło i nazwę sieci.

Gdy kabel internetowy jest w WAN strony się nie ładują.
Gdy kabel internetowy jest w WAN, a laptop jest podpięty do LAN strony się na nim nie ładują.
Gdy kabel internetowy jest w WAN, a PC jest podpięty do LAN strony się na nim nie ładują.

Czyli nie zachodzi proces automatycznego wykrycia połączenia w routerze?

Pokaż jak wygląda obecnie ta zakładka:

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, będę walczyć z tym tematem dalej po weekendzie bo wyjeżdżam. Także proszę o niezamykanie tego tematu.

Podpięłam router do PC i kliknęłam klonowanie MAC, sytuacja jest bez zmian. Internet działa z kabla, a jak tylko pojawia się router nie ma połączenia. Czekam na dalsze wskazówki :slight_smile:

A nie miałeś przypadkowo zainstalowanej jakiejś aplikacji do obsługi PPoE?
Pamiętam, że jedna firma na śląsku instalowała swoim klientom apki do PPoE. Przed instalacją routera trzeba było odinstalować klienta PPoE.

Raczej byłoby to widać w ipconfig. Póki co widać, że IPik idzie z dhcp. Z opisu sytuacji wynika, że na zewnątrz jest jakiś AP (pewnie jakiś Mikrotik lub Ubiquiti), z którego dostaje IP.

Problem może być taki, że ISP zaczął stosować ograniczenie TTL. Chociaż wątpię w to, aby to się tak nagle zbiegło.

W zwiazku z powyzszym @ang, gdy wrócisz po weekendzie, to podaj jeszcze wynik polecenia tracert wp.pl

Zmień jeszcze na routerze w opcjach WAN MTU z 1500 na 1480.

1 polubienie

Unable to resolve target system name wp.pl

Nic się nie zmieniło.

Wcześniej tego nie zauważyłem. Wiesz urlop to spoglądałem na szybko na screeny w telefonie. Masz po obu stronach adres z tej samej podsieci. Z urządzenia ISP dostajesz 192.168.1.0/24 na WAN i w LAN masz również 192.168.1.0/24. Zmień adresację w ustawieniach LAN. Ustaw sobie taką adresację.

W ustawieniach LAN IP Address 172.18.200.254 subnet mask 255.255.255.0
W ustawieniach DHCP Server adresacja powinna zmienić się automatycznie. Jeśli nie, to musisz zalogować się na nowy adres 172.18.200.254 i ustawić start address 172.18.200.100 end 172.18.200.199.

Jeśli adresacja DHCP nie zmieni się z automatu, to na laptopie musisz ustawić sobie statyczne IP, np. 172.18.200.253.

Daj znać czy zmiana adresacji pomogła.

3 polubienia

Działa! Dziękuję @roobal i wszystkim, którzy poświęcili mi choć chwilę :slight_smile:

1 polubienie