Problem z wifi, Kubuntu

instalator neona mi crashuje pod koniec instalacji. Poszukam czegoś, albo jak mówisz kupię kartę sieciową

ew. mogę spróbować inne środowsika, ale kde mi najbardziej pasuje

Twoje problemy nie wynikają ze środowiska graficznego tylko modułów kernela (sterowników) jakie są w danej dystrybucji, a że ta karta jak wyżej wspominają jest problematyczna, to widać każda dystrybucja próbuje sobie z tym radzić po swojemu z różnym skutkiem :wink:

A jaką wersję tego Kubuntu w ogóle masz zainstalowaną?


@abcdefghjikl

Czyli świeżą zatem sugeruję jednak popróbować z parametrami modułu. Jeśli nie chcesz zmieniać karty to będzie najlepszy pomysł.

Z mojej praktyki na linuchach karty wifi od najlepiej obsługiwanych do najgorzej to generalnie :
intel>atheros>ralink>realtek>broadcom

Sytuajca się poprawiła, Nie mam już problemów z łącznością tylko ten wykrzyknik dalej jest. Da się go jakoś permanentnie wyłączyć?
Ps. Jak ustawiłem sklonowany adres mac na losowy to wykrzyknik zniknął

Czasami jest tak ,że karta jest wrażliwa na rodzaj hasła.
Spróbuj na niezabezpieczonej sieci czy jest poprawa , a potem kombinuj z hasłem do sieci jeśli masz taką możliwość

nie mam dostępu do głównego routera, jedynie co to do wzmacniacza tp linka. Mogę co najwyżej pobawić się hotspotem na telefonie

To po co klonujesz mac? :thinking:

próbowałem sam to naprawić metodą prób i błędów

teraz jest prawdziwa rulteka raz sieć działa prawidłowo raz nie, raz jest wykrzyknik, a raz nie. Znalazłem sterowniki na internecie może to pomoże.

pomogło, ale po restarcie znowu to samo

Jeśli zainstalowałem jakieś nowe moduły i chcesz żeby były ładowane przy starcie system to musisz je dopisać do /etc/modules

jak to zrobić? w sensie mam podać tylko nazwę modułu tak?

Tak. Jedna linia jeden moduł.

Chyba że pod systemd robi się to jakoś inaczej, to może mnie ktoś poprawi.

No to poprawiam.

/etc/modprobe.d/ do środka nowy plik .conf z zawartością
blacklist nazwa modułu

jaką nazwę ma mieć ten plik?

Ile razy mam powtarzać żebyś zajął się parametrami sterownika? Skoro ludzie piszą, że pomaga, to po co dłubiesz nie mając pojęcia?