Problem z wifi, Kubuntu

zająłem się, próbowałem różnych konfiguracji, żadna nie pomagała

jakakolwiek.conf

Czy to nie przyniesie odwrotnego skutku? :thinking: Czarna lista kojarzy się raczej z banowaniem :wink:

To jes skrajnie nieprawdopodobne. Po pierwsze wiele osób raportuje, że pomaga. Po drugie osobiście wyleczyłem tak kilka kart realteka w tym swoją własną, którą kiedyś chwilowo używałem.

Napisz jak to robiłeś i co wypróbowałeś, podejrzewam, że popełnileś jakieś błędy.

Jeśli zainstalował rtlwifi(-ng) a najpewniej tak jest, bo innych nie ma to trzeba zrobić blacklist modułu dostarczonego z jądrem i wtedy ładują się te zainstalowane.



https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=283654
Robiłem wszystko co było w tych wątkach + jeszcze to co wy mi podsyłaliście

zainstalowałem rtlwifi_new

Czyli testowałeś też te parametry?

sudo modprobe rtl8723be ant_sel=1
sudo modprobe rtl8723be ant_sel=2

tak

Ta porada też nic nie dała? :smiley:

Run the following command in terminal

echo "options rtl8723be fwlps=N ips=N" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8723be.conf

as this will disable some of the power management of the card and usually helps.

And then you need to reboot or manually reload the driver

sudo modprobe -rv rtl8723be
sudo modprobe -v rtl8723be

W każdym razie, skoro juz zainstalował inny sterownik i przetestował że działa, to wystarczy że zbanuje ten stary?

Wydaj polecenie:
sudo echo "blacklist rtl8723be" >> /etc/modprobe.d/rtlwifi_new.conf
reboot
I do widzenia :wink:

Przed załadowaniem z nowymi parametrami trzeba wyłądować rmmod moduł.

U mnie na realteku najlepiej sprawdził się zestaw:
ips=0 swlps=0 fwlps=0 swenc=0

Po zmienieniu parametrów ant_sel na 1 ips na N i flwps na N sieć działa do rozłączenia i połączenia się z nią.

po tym poleceniu pokazuje się
bash: /etc/modprobe.d/rtlwifi_new: Brak dostępu

Nie przekopiowałeś całego polecania, które zaczyna się od sudo, jeśli chcesz go pominąć, to musisz być zalogowany jako root.

kacper@kacper-Lenovo-G50-30:~$ sudo echo "blacklist rtl8723be" >> /etc/modprobe.d/rtlwifi_new
bash: /etc/modprobe.d/rtlwifi_new: Brak dostępu
kacper@kacper-Lenovo-G50-30:~$

“Dziwne, u mnie działa” :joy:

to spróbuj tak:

sudo su
echo "blacklist rtl8723be" >> /etc/modprobe.d/rtlwifi_new.conf

zrobiłem, zadziałało, ale reconnect i znowu to samo. Najwyżej nie będę zmieniał sieci

Nie reconnect, tylko restart systemu, albo ręczne przemontowanie modułów sieciowych :wink:

właśnie zrobiłem reboot systemu, sieć działała, zrobiłem reconnect sieci, sieć nie działa, zrestartowałem moduł - sieć znowu działa

Hmm… Teraz pobrałem tego rtlwifi_new i sie okazuje, że poleciłem ci go zbanować, bo to on tworzy moduł rtl8192be :wink:

To teraz robimy tak.
sudo nano /etc/modprobe.d/rtlwifi_new.conf i przerabiasz tę linijkę z blacklist na options a na jej końcu dopisujesz ips=0 swlps=0 fwlps=0 swenc=0
Całość ma wyglądać tak
options rtl8723be ips=0 swlps=0 fwlps=0 swenc=0

@abcdefghjikl Czy ty to nadzorujesz? Bo ja się uczę na żywym organiźmie :joy: