Problem z win 10 po wymianie procesora

Nadal jesteś zainteresowany?

Nikt nic nie podpowie, co mogło tak uszkodzić kompa?
Po założeniu nowej płyty nie chciał bym mieć kolejnego przypału.
Zdecydowałem się na płytę pod DDR3 i z nowszym biosem.

Tylko elektronik/IT pod mikroskopem sprawdzi i ci powie gdzie ścieżki uwaliło etc, bez przeglądu nie wiemy skąd co i jak :wink: IT to suche fakty a nie domysły.

Co się popsuło to… no cóż… trudno, lutował jej nie będę. Bardziej dlaczego. Problemy się pojawiły wraz z xeonem. Dlatego raczej hipotetycznej informacji szukam. Czy ta płyta mogła nie wytrzymać mocy procka, czy sam procek może mieć jakąś wadę. Czy raczej źle zmodyfikowany bios.

polecę klasykiem

Okaże się jak poskładam na nowej płycie :grin:.
Ale i tak jeszcze spokoju wam nie dam :wink:
Jest jakaś opcja zainstalowania w10 w nowym kompie na licencji wykorzystywanej do tej pory na starym sprzęcie?
Bo słyszałem że licencja jest na dla użytkownika tylko do sprzętu.

Instaluj. Najwyżej zadzwonisz do M$ i ci potwierdzi kod offline po weryfikacji.

Zaraz albo kogoś pobiję albo wywalę kompa przez okno.
Zamówiłem płytę główną pod DDR 3 z obsługą do 16gb ram, to spalili ją niby na stole więc nie dotarła. Zaproponowali mi za parę złotych płytę pod ddr2 przygotowaną pod mojego Xeona. Płyta przyszła ale okazuje się że procek nie jest w stanie rozpędzić się wyżej 1996MHz w dodatku jest w niej ubogi totalnie bios w którym mogę sobie nastawić datę i ustawić kolejność “butowania” napędów.

Błagam, polećcie mi jakąś przyzwoitą bezproblemową płytę pod mój sprzęt ddr2 lub DDR3
Ta którą otrzymałem to ms 7502 ver1. 2

Czyli coś w ten deseń czujesz?

Nie taniej wychodzi poszukać jakiś polizingowy sprzęt od DELLa albo HP? Taniej wyjdzie niż użeranie się z lamerami. :>

Lepiej bym nie ujął.
Już mam takiego cud hpka. Miał być wow a wygląda tak

:angry:
Wolę jednak poskładać coś samemu. Tylko tu mnie koleś ożenił ze śmieciem.

A co sądzicie o asus p5q se plus? Z tego co wiem do teraz chodził z xeonem E5450

Dobra płyta, chociaż brak chłodzenia na sekcji zasilania nie pozwoli na sprawne podkręcanie. Na plus PCI-e x16 w wersji 2.0. Na minus wejście dla zasilania na środku płyty - gryzie się to z moją estetyką :wink:

Na to co potrzebuję na spokojnie wystarczy mi 4x3.5GHz. Zauważyłem też że ma ona obsługę 16Gb ram. Ten egzemplarz co znalazłem chodził teraz z jakimś prockiem pod lga771.

Kupiłem tego asusa p5q se plus. Buja aż miło nawet forza horizon 4 łapie na średnich stabilne 40fps. Ale nie był bym sobą jak bym dalej nie pogrzebał.
Asus twierdzi że ta płyta obsługuje 16gb ram. No to sobie kupiłem 4x4gb 800 MHz w biosie ładne ponad 16gb system albo się zawiesza albo łapie BSOD i się restartuje. Żadne znane mi triki w biosie nic nie zmieniają.
Jeszcze jedno, problem występuje nawet z jedną kością 4gb. Na kościach 2gb problem znika

Bo pewnie kupiłeś RAM dla chipsetów od AMD.

Przy zakupie nawet nie zwróciłem uwagi na to. Ale masz rację to pamięć od amd :slightly_frowning_face::angry:. A są pod Intela w ogóle kości 4gb?

Tak. Ale są drogie i rzadko spotykane. Jak sprzedawałem swoje, to rozeszły się jak świeże bułeczki w ciągu jednego dnia (po 50 PLN od sztuki).

Jak by ktoś miał na zbyciu to przygarnę bo mam jeszcze jedną 775kę do usprawnienia i jakiś ram muszę tam dołożyć.

Mam sporo 1GB i min. 2x2GB DDR3, ew. bym musiał przeszukać czy coś jeszcze.

Ja potrzebuje ddr2 albo kości po 4gb w ostateczności 2gb

A. Może ktoś potrzebuje 16gb ddr2 pod AMD?

Temat dzięki wam i temu że musiałem opanować 2 komputery rozwiązany i wreszcie sprzęcik znowu fajnie chodzi

Wydaje mi się że te parametry są ok?