Problem z Windows odzyskał sprawność BlueScreen

Witam.

Mam taki problem z Windows 7 Ultimate, jak go zainstaluje to np: po chwili nie odpowiada system, wiesza się, a czasem działa a np: po 1 dni użytkowania go zawiesza się i to samo, w jeden dzień instalowałem ten system piec razy, i działał on przez kilka dni i znowu ten problem.

Problem występującego błędu:

win7t.jpg

I on czego tak się dzieje :?:

Co z tym zrobić :?:

Pozdrawiam.

Przetestuj pamięc ram programem metest86, ponieważ prawdopodobnie jest uszkodzona. Najlepiej będzie, jak przetestujesz każdą kość osobno, i jeżeli program wyrzuci chociaż jeden błąd, to wtedy będziesz musiał tą kość wymienić na nową…

Aha, ok zaraz przetestuje ją i napisze, a czy na pewno to Ram :?:

Dodane 15.02.2011 (Wt) 13:55

Pamięć:

During Memory Test…

i po chwili

Memory test pass :wink:

Gdzieś indziej jest chyba przyczyna :?:

Pass oznacza, że zdał test, czyli pamięć jest sprawna. Wiesz co, teraz zatrybiłem, że ten komunikat niekoniecznie musi oznaczać bosd, bo ten komunikat czasami wyskakuje jak system zawiesi się na amen i zresetuje się kompa resetem. Podaj moc i markę zasilacza.

Ja wiem co pass oznacza:) ram jest dobry bo prawie nowe sa, bo moze byc problem od czegos innego np. program lub cos, zawiesi sie i stoi nic nie da sie zrobic, mocy i zasilacza nie podam bo to laptop:)

Spakuj i wstaw pliki Minidump

Problem może leżeć w opcjach zasilania tzn wstrzymanie/hibernacja (można ustawić w opcjach zasilania) ,może masz ustawione przejście w któryś ze stanów po bezczynności x min a jakiś sprzęt nie obsługuje tego stanu i > BSOD/crash/Boom :slight_smile:

Sprawdź czy to nie dotyczy Twojej sytuacji http://support.microsoft.com/kb/981848 (dostępny hotfix)

Opcje zasilania ok, a jak otworzyc ten plik jakim programem bo jestem ciekaw

BlueScreenViever, albo pobrać Microsoft Debugging tools i przy użyciu narzędzia windbg.

Dzięki pomogłeś mi :smiley:

Fajny i prosty programik BlueScreenViever :wink:

I tam pisze typ błędu ( to ta opcja :?: ) DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Podaj całą zawartość tego pliku, to tam pisze co spowodowało błąd, bo to, że jest to błąd power state failure, to już wiem od początku.

Ok.

Tu masz.

99990825.jpg

“DRIVER_POWER_STATE_FAILURE” ,“0x0000009F” i “halmacpi.dll” = zasilanie :slight_smile: Instalowałeś hotfix ?

Nie instalowałem tego hotfixa bo nie wiem który to plik :frowning: jak zasilanie to chyba przez to ze go odłączyłem od zasilania na baterii i może od tego :?:

Chyba zainstaluje od nowa Win7 i sprawdzę jeszcze.

Na stronce z linku u góry po Twojej lewej :

A chodzi mi o opcje zasilania,nie o zasilanie sieciowe/bateria. Zobacz co mam mniej więcej na myśli notebook-nie-daje-sie-zahibernowac-jak-znalezc-przyczyne-t424591.html

Wygooglowałem bezpośredni link do tego hotfix’a, proszę: http://support.microsoft.com/hotfix/KBH … kbln=en-us

tryb awaryjny i zobacz co się dzieje czy tez się pojawi to co do tej pory,można bedzie wykluczyć sterowniki itp