Problem z wszelkiej maści equalizerami w odtwarzaczach

(arekk-99) #1

Dzień dobry.
Wie ktoś w jaki sposób wymusić w Pulse tolerowanie więcej niskich tonów bez tych irytujących przesterów?
Zainstalujcie sobie audacious i podkręćcie w korektorze 31 i bodajrze 62 hz na 10, już przy 75% głośności nie da się tego słuchać. Windows by to wytrzymał. Istnieje jakieś rozwiązanie na to?

Zainstalowałem audacious, podniosłem tak jak chcesz 31 i 62Hz na 10. Głośność nawet na 100%. Przesterów brak.
Skonfiguruj sobie kartę.

Dokładnie… Tam może być przester, bo ustawienia to umożliwiają - ustawienie głośności urządzenia, więcej niż 100%. Albo można wrzucić sobie equalizer jakiś globalnie w system i używać go zamiast tego w programie.

(arekk-99) #4

Nigdzie nie mam głośności więcej niż 100% nawet na połowie nie jest. Głośność Audaciousa jest na 75 i 70% a i tak są przestery. Karta to ALC3234, a w gnomie nie widzę żadnych bardziej zaawansowanych opcji konfiguracji dostępnych z Orcą, zresztą niedostępnych też nie.

Może nagranie nie takie, może cokolwiek…
Tak, czy inaczej: ustawienie jak chcesz, nie powoduje przesterowania dźwięku.
BTW: Muzyka testowa to był zeszłoroczny KoRN.

(arekk-99) #6

masz jakiś hands up? Włącz i zobaczysz. Jak nie będzie przesterów to powiedz, gdzie mam co zmienić żeby było ok. A nagranie jest z yt. Zresztą w tym equalizerze w pulse też są przestery i opóźnienia rzędu 0,5 sekundy jak sobie przerzucę nań cały system, no i jeszcze dispatcher się zwiesza.

Odtwarzaj muzykę, a nie yt - tu jakość jest bardzo często jakoś.
Co to hands up?

(arekk-99) #8

Odtwarzam w audaciousie piosenki pobrane wcześniej z yt.
taki gatunek muzyki klubowej.

(arekk-99) #9

Zresztą nieważne skad są, jaki mają bitrate itd. Flac odtwarza się dokłądnie tak samo.

To wrzuć po prostu CD i odtwórz, a nie coś co ktoś mógł 10x spierniczyć przy zgrywaniu.

(arekk-99) #11

tak samo jest.

(arekk-99) #12

Jest dobrze wszędzie, gdzie próbuję podkręcać basy, tylko nie na Linuksie. Na Windowsie na tej samej karcie mogę podnieść i nic nigdzie nie trzeszczy.

To nie dojdziemy o co chodzi. Zbyt mało informacji, które w dodatku nie potwierdzają się. KoRN to raczej mocno basolubna muzyka i problemów nie ma.

Jeśli na Windows jest ok - to słuchaj na Windows, albo skonfiguruj tę kartę. Zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio

(arekk-99) #14

Raczej nie korzystam z Windowsa. Dobra, zobaczę to, najwyżej napiszę coś więcej.

(daras28-82) #15

Co cię dziwi, przester to przester.

(arekk-99) #16

To, ze na Windowsie tego nie ma.

(daras28-82) #17

Ależ jest, przester to nic innego jak przekroczenie mocy wzmacniacza i występuje wszędzie.

(arekk-99) #18

Nieważne jak podnosiłem niskie tony na wszelkich urządzeniach z Windowsem nigdzie to nie następowało. Tylko w tym przeklętym Pulse to jest.

(marcin82) #19

Zajrzyj tutaj:
https://wiki.archlinux.org/index.php/PulseAudio/Troubleshooting#Choppy.2Fdistorted_sound .

(arekk-99) #20

nie działa. Zmieniłem częstotliwość próbkowania na 48000 zastosowałem się do wszystkich porad przez co utraciłem dźwięk i musiałem z konsoli TTY z espeakupem przestawiać a i tak się przestawia.