Spadek wydajności 2-letniego komputera

Ramu, o dziwo, jeszcze trochę jest… okazuje się, ze brakuje procka. Miejscami pod setkę, przed screenami miałeś “lagi” z fps? Zostaje albo wymiana procka (spory koszty…), albo, może na boxie się da, próbować z 5+10% podkręcić, szału nie będzie na ale może dropy będą mniejsze…

Wróce z roboty jutro to spróbuje coś podziałać z procem.
Zanim zrobiłem screeny , to tak- miałem te gęste spadki FPS z np. 60 na 40. Do tego od jakiegoś czasu w każdej grze mam o wiele mniej fps niż wcześniej… :confused:

Tylko ostrożnie, na boxowym chłodzeniu to może z 2,8 do 3,0 dasz radę, nie więcej. Gdyby płyta Twoja obsługiwała, to można by o X6 lub FX myśleć, tylko to już 200 zł +, chyba, ze zaufasz Chińczykom z Aliexpressu :wink: Ogólnie chyba platforma osiąga swój limit.

HdTune robi się skan z zaznaczona opcja speedmap.
Dysk 250GB to wąskie gardło w wydajności .
Możesz go potraktować moim skryptem RemovSpyAIO w trybie CORE/dostępny na WinClubie/ - napewno zdejmie mu trochę procesów i zaplanowanych zadań z obciążenia.

Z tego co wiem, na moją płytę główną mogę się pokusić o AMD Phenom II X6 1090T Black Edition 3.2GHz lub coś w podobie na socket
AM3

to by pomogło, szczególnie gdybyś obok jakiekolwiek SSD dał :slight_smile:
Pytanie czy jakieś 250 zł wydatku chcesz robić?
Porównaj ceny na https://www.ebay.com/b/Socket-AM3-6-Core-Computer-CPUs-Processors/164/bn_628322?_udhi=50.0&rt=nc amazonie i z Allegro, jak coś taniego znajdziesz z x6, to super, w PL ceny od 200 zł startują, bo to “top” reanimacji am3 :slight_smile:

Bo małej próbie OC, udało mi się wycisnąć z tego staruszka 3,1 Ghz. Bez jakiegokolwiek obciążenia temperatury proca w normie.
Gorzej podczas intensywnej rozgrywki. CS:GO odpalony na serwerze spolecznosciowym, pierwsze 15 minut gry fajne, wszystko płynne, lecz po tym czasie nagle spadek wydajności i skoki fps 80-50-30…

Czyli jednak 3,1 to zaczyna go dusić - grzeje się?
Zobacz na 3.0, wydaje mi się jednak, że OC raczej sprawy nie uratuje się tutaj :wink:

Na 3.1 zbytnio sie nie grzał, na procu zanotowałem 64* C podczas gry a na grafie 70 * C, więc jak na mój sprzęt w normie :slight_smile: Aczkolwiek też mi się wydaję że OC niczego tu nie odratuje. Próbuje w jakiś sposób zwolnić troche miejsca z partycji gdzie trzymam wszystkie gry, może po prostu jest zbyt zawalona… Zaraz się okarze jeśli coś wykombinuje…

Przepełnienie dysku to jedno, ale u Ciebie są bardzo marne prędkości, stary standard + stary dysk, tu by ssd musiało wejść :wink:

Usunełem z dysku nie całe 20 GB. O dziwo sytuacja lekko się poprawiła; w cs:go przez 30 minut rozgrywki fps oscylujące w okolicy 120-200 fps - zależnie od mapy, aczkolwiek były w miare stałe.
W paladinsach też zmiana na plus, z tych gównianych 40 fps zrobiło się ok. 80-100, schodzące do ok. 50 podczas intensywnej walki.
Myślę nad przeniesieniem wszystkich danych do chmury i zrobieniem formata, może jakoś pomoże… bo jednak nie mam teraz wolnych pieniędzy na zakup SSD, chociaż że wiem że by sie przydał

Pzydal, ale to nie majatek najtansze nowe 120 to 70zl . u Ciebie o tyle fajnie, ze i dysk i procek momentami moga lagowac. Pewnie najmniej kiedy sie nakladaja :slight_smile:

Wróciłem dzisiaj do domu, odpaliłem sobie Fifę 15, bo nudziło mi się - niegrywalna… Po odpaleniu pierwszego meczu ściny były tak częste że miałem pokaz slajdów a nie gre. Do tego zużycie proca 100%, po czym się zlagowala i musiałem ją przez alt+F4 wyłączyć

prawdopodobne, ona wymaga core 2 quada, Twój Phenom x4, to tylko niewiele lepszy jest. Zalecane sa i5 2x tyle wydajności. Jak, przypadkiem, gra z jakiegoś torrenta(nielegalnym nie pomagamy), to w tle możesz poza Windowsem mieć kilka innych procesów i zgon… Chcesz pokorzystać, to X6 + SSD, inaczej będzie tak czasami.

Tyle że przed całą tą akcją związana z spadkiem wydajności kompa ta FIFA 15 chodziła w 100-120 FPS przy obciążeniu proca 60-70%. Pamiętajmy że to jest dość stara gra i nie wymaga kij wiele czego od komputera.
Powoli nastawiam się że koniec końców będzie konieczne chyba zrobienie formata i postawienie systemu na nowo

Możesz mieć zaśmiecony system, ale takie coś jak piszesz, to na integrze a8 mam przy 2 przeglądarkach po 10 kart każda… musiałbyś na pulpicie mieć z 50%+ żeby format zdziałać mógł cuda.

Chyba, że w tle chodzi koparka albo inne malware.

Szczerze to bywa tak czasami, że na samym pulpicie bez odpalonych zadnych przegladarek i steama mam po 50-60%,. Po ostatnim skanie kompa, CCleaner wykrył jakieś 5 plików pod nazwą “BitcoinMiner”, ale usunięte zostały od razu, więc celowałbym w tym kierunku, tylko jak to wykryc i usunąć? Są jakieś programy które bardzo szczegółowo zeskanują mi kompa?

Walcz:

Temat uznaje za zamknięty. Dziś rano zrobiłem formata całego dysku, postawiłem system na nowo. Po sciągnięciu wszystkich sterów wszystko wróciło do starej normy :slight_smile: FPS wróciły do normy. Dziękuje wszystkim i tak za pomoc