Mała wydajność laptopa

U ciebie podobna zabawa. Usuń w pierwszej kolejności wszystko od dell.

Nie chce tego robić, bo czesc tych usług pomaga mi w aktualizacji sterowników komputera oraz innych rzeczy.
Póki co wyłączyłem/odinstalowałem cześć programów i gier z Win 10

Zadaj sobie pytanie czy Windows 10 potrzebuje do działania aplikacji dell?
Chcesz aktualizacji sterowników, użyj sobie snappy drivers installer. On jest portable i od czasu do czasu puszczaj skan w poszukiwaniu sterowników. :slight_smile:
I musiałbym zobaczyć resztę aplikacji poinstalowanych.

W sumie nie potrzebuje bo to dodatek do systemu, tak jak Win10 jest dodatkiem do Della :wink:


Wydzieliłem do nowego tematu by nie robić bałaganu. Nie podpinaj się pod cudze wątki, bo potem trudno ogarnąć kto i z czym ma problem.

1 polubienie

Czy te intel optaine jest ci potrzebne?

Hmmm raczej nie, bo mam już SSD+HDD i nie planuje przyspieszać HDD

Sprawdź aktualną wersję ahci w menadżerze urządzeń. I usuń ten optaine. Prawdopodobnie może też usunąć i ahci od intel :slight_smile:

Nie widzę takich sterowników w Menedzerze :crazy_face:

Menedżer Urządzeń, urządzenia ide/atapi i tam sata ahci właściwości i szczegóły sterownika.

Zaznaczyłem pozycję, gdzie szukać.

Tak to u mnie wygląda:

Właściwości wersja tego intel sata. :slight_smile:

Aktualny z tego co Windows komunikuje

ale co to ma do tematu optymalizacji systemu? :stuck_out_tongue:

To już wiemy. Usuń najpierw intel optaine i sprawdź potem czy sterownik sata intel nadal widnieje w menadżerze.

OK, pogoniłem Optaine z Dysku:
Generalnie mam nowy system wiec nie ma za dużo śmieci…

Czy sterownik ahci jest na swoim miejscu cz system ci go podmienił na swój po usunięciu optaine? Pytam o menadżer urządzeń.
Jeżeli będzie ok, to zacznij wyrzucać te wszystkie dell.

A i wywal aplikację technologia intel rapid.

Nie, sterowniki kontrolerów sa bez zmian nic nowego się nie pojawiło

A wywaliłeś techologia intel rapid też? Wydaje mi się, że ona powinna wywalić wtedy sterownik sata i Windows powinien go zamienić na swój po restarcie laptopa.

Tak, Rapida tez wywaliłem i restart był.

I teraz zobacz w menadżer urządzeń. Czy jest standard ahci coś tam czy cały czas intel?