Problem z wydrukowaniem całego obrazka na kopercie

Witam 

Nie wiem czy w dobrym dziele to piszę a jak nie to proszę o przeniesienie . Mam problem z wydrukowaniem obrazka na całej kopercie , nie drukuje do końca zostaje spory odstęp ?  

13592402_931124430331639_2879550412963402341_n.jpg

Próbowałeś zaznaczyć opcję Dopasuj obraz do ramki?

tak próbowałem to obrazek tylko się powiększa i pęcina go 

13672236_931127873664628_907287551_n.jpg

Raczej jest to spowodowane marginesem drukowania samej drukarki, drukarki często mają dość duży obszar na którym nie drukują.

Patrząc na podgląd wydruku zdecydowanie wygląda to na marginesy drukarki. Boczne są wąskie, a służący do “pochwycenia” koperty szerszy.

Rozwiązaniem mogłoby być wydrukowanie jakiegoś szablonu koperty wraz z obrazkiem na większym formacie, wycięcie go i sklejenie. Oczywiście ma to sens tylko przy bardzo niewielkim nakładzie.

Mam Drukarkę Epson Stylus SX400 Series i jak tam zmienić te marginesy w niej ? 

Wielkość marginesów drukarki wynika z jej specyfiki sprzętowej i nie reguluje się ich. Po prostu urządzenie w czasie druku musi w jakiś sposób trzymać i prowadzić papier, a jednocześnie atrament/toner nie może wydostawać się poza obszar zadrukowywanego medium.

Weź większy papier i przyklej kopertę do innej kartki. Więcej niż 0.5cm marginesu żaden program nie da ci ustawić :wink: No i nie drukuj przez windowsowego kreatora, tylko w programie graficznym ew z pdf (w nim nigdy nie przewidzisz efektu).

A mam takie jeszcze jedno pytanie czy ta drukarka by wydrukowała mi koperty c6 na całej kopercie bo jak tam widzę jest format c6 : http://allegro.pl/drukarka-skaner-kopiarka-epson-xp312-xp322-i6299373429.html ? 

Każdy format papieru musi być prowadzony przez drukarkę, zatem każdy będzie posiadał mniejsze lub większe marginesy. Innym wyjściem może być zastanowienie się nad jasną grafiką lub taką, która w jakiś sposób rozmywa się na krawędziach do koloru białego. Wtedy marginesy nie będą tak bardzo rzucały się w oczy.

no oki ale jak wprowadzę w drukarce format papieru c6 i w komputerze ustawie c6 i koperta to czy wydrukuje obrazek mi na całym no bo jak by nie drukowało na całym to mi ta drukarka nie jest potrzebna ? 

Śmiem przypuszczać, że to twoja pierwsza drukarka?

Wszystkie drukarki maja marginesy. Jeśli widzisz kopertę zadrukowaną w całości, to albo powstała w taki sposób, jak opisałem w pierwszym poście, albo pochodzi z drukarni, z tym że tam również miała marginesy, ale w procesie technologicznym, przed złożeniem, zostały obcięte.

no moja pierwsza , tylko własnie w tej mojej pierwszej drukarce epson sx400 series nie ma wgrane formatu kartki c6 i może być spowodowane przez to , też zmieniałem rozdzielczości i drukowało albo mniejsze albo za dużo i nie wyśrodkowywało    

a koperty zakupione były w hurtowni i to są c6 koperty 

Nie znam sterownika tej drukarki, ale zapewne format papieru, oprócz wybierania gotowych, można wpisać w milimetrach.

 

Patrząc na to co napisałeś wiem, że dawno takich bzdur nie czytałem.  Marginesy wynikające z ograniczeń konstrukcyjnych (sprzętowych) drukarki są symetryczne, żaden z nich nie jest większy dla “pochwycenia” (cóż za określenie :wink: ) papieru bo papier zawsze jest prowadzony symetrycznie/z dwóch stron a nie tylko z jednej!

 

Następne bzdury.

 Nie wszystkie drukarki.

 

 

Są drukarki (nawet tanie, popularne, domowe) które umożliwiają ustawienie zerowego marginesu i jakoś papier jest prowadzony. Dziwne? Szczegółów doczytaj w sieci (jeśli potrafisz odszukać tak łatwo dostępne informacje)

 

 

Umiesz czytać to co podał wcześniej? Nie musisz znać wystarczy czytać.
Pokazał wyraźnie, że drukarka (jej sterownik) bez problemu umożliwia ustawienie formatu C6 (widać na załączonych obrazkach) oraz wyraźnie napisał, że zakupił koperty formatu C6. Może pokazać Ci “palcem” gdzie to jest podane? :wink:

 

 @Patrykozo jeśli Twoja drukarka nie umożliwia drukowania bez marginesów (a na 99,9 tak jest w tym przypadku) jedyną możliwością ich zminimalizowania jest aby drukowany obrazek był w identycznych proparcjach jak papier, na którym drukujesz oraz + ewentualnie rozmycie krawędzi obrazka (jedyna sensowna informacja podana przez “WODZU”) aby płynnie przechodziła w kolor drukowanego podłoża.
W przypadku formatu C6 (i wielu innych) stosunek boków to 1,414
https://pl.wikipedia.org/wiki/Format_arkusza
http://formaty.info/C6/

Dzięki temu drukarka (jej sterownik) nie będzie musiała ani nieproporcjonalnie rozciągać obrazka ani go obcinać aby równomiernie wypełnić obszar przeznaczony do wydrukowania.

 

To mój obrazek mam ustawić w takich samych rozmiarach co koperta c6 dobrze rozumiem ? 

Zatem:

  1. W którym miejscu napisałem o niesymetryczności bocznych marginesów? Często nieco inny rozmiar ma margines dolny.

  2. Skoro piszę bzdury, to chętnie poddam się oświeceniu i poznam drukarkę, która zadrukowuje 100% powierzchni papieru.

 

 

Serio? A ty umiesz czytać? Bo w późniejszym wpisie dodał “tylko własnie w tej mojej pierwszej drukarce epson sx400 series nie ma wgrane formatu kartki c6”. Może pokazać Ci “palcem” gdzie to jest podane? :wink:

Nie w takich samych rozmiarach tylko w takich samych proporcjach boków.

Format C6 to 114 mm ×162 mm a stosunek boków to 162/114=1,414 i taki stosunek ustaw w programie, w którem opracowujesz grafikę.  Czyli może być to np. 162/114 lub 324/128 lub 297/210 (popularne A4) lub 1620/1140 itd. lub każdy rozmiar (no bez przesady, te małe pomiń) z szeregu A/B/C z tabeli z linku do Wiki, który podałem wcześniej oraz każdy inny o proporcjach 1,414.

chłopaki nie ma co tu się denerwować , jest jakaś opcja żeby to ustawić na całej kopercie czy nie ma ? 

13664414_931757506934998_1580139769_n.jpg

13649440_931757543601661_206266953_n.jpg

a jak to zrobić w gimpie 2 te proporcje ustawić ? 

Spróbuj w polu “Margines na oprawę” wpisać 0 (o ile sterownik zaakceptuje taką wartość). Jeśli nie, to może łyknie 1. Jeśli zniknie dolny i górny margines twojego obrazka, to pozostałe będą wynikały z proporcji zdjęcia. Coś mi jednak mówi, że może to jeszcze nie być ostatecznym rozwiązaniem. Ten dokument sugeruje, że teoretycznie powinna być możliwość druku z jakimś mikroskopijnym marginesem https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwi4xPje3O7NAhWIWiwKHeSkAAcQFggdMAA&url=https%3A%2F%2Fwww.epson.pl%2Fdownload.php%3Ffile%3D%2Ffiles%2Fbrochures%2Fc11c%2Fc11ca20-sx400-pl-191108-pp0490-lowres.pdf%26name%3DEpson-Stylus-SX400-Brochures-1.pdf&usg=AFQjCNEtKONdWZ6aJSI4RRxTKfbEFXfWBQ&sig2=rOSbAu3j2LkwV6ISv4C1UA&cad=rja