Problem z wyszukiwarką Windows 10

coś się dzieje nieładnego z wyszukiwarką Windows dziś, mi też zdechła


a jak tam u was?

1 polubienie

Problem rozwiązany

1 polubienie

przecież ta sama rada jest w artykule, do którego link podałem
wyłączenie funkcji, która powoduje błąd nie powoduje, że błąd znika
pytam tylko czy u Was też on występuje

W takim razie :wink:
U mnie się nie popsuło

1 polubienie

Co prawda nie jest to naprawa błędu ale zamiast korzystać z systemowej wyszukiwarki można zainstalować program zastępczy Everything działa szybciej lepiej.

2 polubienia

Zainstalowałem najnowszy Insider z fast ring (w końcu weszła kompilacja co dała się zainstalować, bo 3 pierwsze nie chciały z fast ringu) i jest tutaj to samo. Wróciłem do kompilacji stabilnej po chwili testów i mam też problem z systemową wyszukiwarką, czego nie zauważyłem bezpośrednio po aktualizacji przed testowaniem insider. A co ciekawe, otwieram explorer plików (taka ikona żółtego folderu dopiętego do paska zadań) i z jego poziomu idzie normalnie wyszukać pliki, co są na komputerze. Tak więc do czasu rozwiązania problemu przez Microsoft i dania przez nich stosownego fixa, ukryłem sobie wyszukiwarkę i co potrzebuję, to już wiem z pamięci, grzie jest.

Ależ problem istniał wczoraj tylko kilka godzin i po zainstalowaniu jakiejś aktualizacji zbiorczej (opcjonalna!), wieczorem “sam” się rozwiązał. Przynajmniej u mnie.

Jak będę na komputerze, to sprawdzę wymuszając aktualizację przez WU czy poprawka się zainstaluje, bo wczoraj jej nie dostałem w tych godzinach, co byłem na PC. :sweat_smile:

u mnie jak była zdechnięta tak nadal jest

U mnie problem znikł.

Na początek jak instaluję na czysto Windows 10 1909, to w nim jest problem z wyszukiwarką. Robię wtedy wszystkie aktualizacje po instalacji (systemowe i ewentualnie sterowników WU i menadżer urządzeń), a następnie reset ustawień fabrycznych bez zachowania plików i potem działa wszystko.