Problem z XEONEM

Nic nie klikalem. Czemu miałbym nacisnąć f1? Za pierwszym razem nadusilem enter i komp się wyłączył a kiedy próbowałem go uruchomić jeszcze raz komp się załączam i wyłączal a drugim razem nic nie naciskałem i to samo. Zaraz wyślę Ci zdjęcie moich kości ram.

Jak widzisz mam takie 2 kosci

Ponieważ na zdjęciu widać F1: Continue to boot.

Poza tym jest również DEL: Setup

Może naciśniecie DEL wpuściłoby Cię do biosu gdzie wybrałbyś Load optimized defaults i sprawdziłbyś czy wszystko jest prawidłowo wykryte i ustawione.

Lecz nie wiem czy to zadziała.

Kości są OK. Następnym razem może włóż jedną na początek.

Ok zachwile sprawdzę

Niestety nie udało się

Może jest jeszcze jakiś inny sposób żeby wgrać bios

Nie widziałem tu Twojej wypowiedzi, czy pobrałeś jakiś zmodyfikowany BIOS dla swojej płyty (jak tak - to skąd? Podaj linka) i go wgrałeś. Bo bez tego nie uda Ci się uruchomić kompa i może to są takie objawy braku wsparcia w BIOS-ie dla tego Xeona?

Pisał, że 2 razy wgrywał.

Ale nie napisał CO wgrywał - mógł wgrywać BIOS “oryginalny” ze strony producenta (a to nic nie da). Pytam, bo wyłączanie się płyty po włączeniu (podczas POST) może na to wskazywać (nie miałem Xeona i w praktyce tego nie robiłem).
Poza tym ten BIOS, jaki wgrywał (może nawet pobrany skądś) nie ma w sobie wgranego właściwego mikrokodu?

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/
Wgrywalem stąd. Zauważyłem ze te “złote koleczka” które są ba procesorach n xeonie niektóre są takie jakby szare

Weź szmatkę, i zobacz czy da się wyczyścić styki.

Gdy miałeś to okienko POST error occurs! i nacisnąłeś DEL to co się stało?

Wycieralem te styki i nic. Kiedy kliknąłem del stało się to co zawsze czyli komp się wyłączal a kiedy kliknąłem f1 na sekundę wyświetliło się jakieś maj niebieskie okienko ale działo się to tak szybko ze nawet nic nie mogłem przeczytać i komputer się wylaczyl

miałeś zaznaczone profile: default?

Ale masz ciężki dzień z tym przekładaniem

Może jeszcze zobacz bios ze strony, którą piotrekplay proponował.

Procesor kupiłeś jako sprawny czy stan nieznany?

No rzeczywiście trochę się naprzekladalem. Na aukcji było napisane ze sprawny a jak klikalem f1 to nie pamiętam co było napisane

Przygotowałem samodzielnie BIOS dla płyty GA-EP45-DS3L na bazie BIOSU F11b, mikrokod pobrany ze strony How to Update CPU Microcode in Award or Phoenix BIOS – For LGA 771 & 775, plik Desktop LGA 771 and LGA 775 microcode:
EP45DS3L.11b.zip (510,0 KB)

Wielkie dzięki, nawet jeśli nie będzie działać bardzo Ci dziekuje, zreszta jak wszystkim, którzy zainteresowali się tym tematem. Rozumiem ze mam to porostu wgrać przez q Flash

Niestety zainstalowałem ten plik i nadal to samo

Po tym co tu przeczytałem do głowy przychodzą mi dwie rzeczy - albo niedocięty sockiet i procesor nie do końca łączy/niedziałająca naklejka zmieniająca PINy, albo jest konflikt na linii RAM-CPU.
Pozostaje jeszcze kwestia sprawności samego procesora, ale to bez innej płyty głównej ciężko będzie sprawdzić.

Czy na tym naklejonym adapterze nie ma jakiejś folii ochronnej, która uniemożliwiałaby kontakt pinów sockietu z pozostałymi miejscami styku na CPU (nie licząc tych dwóch odwróconych)