Problem z XEONEM

Ja żadnej folii nie widzę. Sprawdzę jeszcze raz czy dobrze przerobiłem socket.

Takie to są zabawy z Xeonami do płyt NA INNYM SOCKECIE!
Nie lepiej kupić na tą płytę C2Q za kilka dyszek więcej albo płytę na 771?

Widzę ze chyba będę musiał zostać przy e7300, eh niestety. Rodzi się pytanie czy warto kupić Gigabyte Radeon HD7770, która miałem zamiar połączyć z xeonem.

Zainstalowałem na płytach lga775 (i to różnych, od najtańszych po flagowe modele płyt) przynajmniej z 15 różnych Xeonów X/E i nigdy nie miałem problemu z tym. Z tym wyjątkiem, że zamawiałem zazwyczaj procesory już zmodyfikowane, żeby nie ciąć sockietu.

Są jeszcze jakieś pomysły co można zrobić?

Inna sprawa jak wiesz co robisz, jak nie wiesz, jesteś laikiem to tak to potem wygląda.
Oszczędność kończy się wielkim niepowodzeniem i wywaloną w błoto kasą oraz nerwami.

Wysyłam…
Czy widać tutaj jakieś uszkodzenia albo coś podobnego, wiem ze zdjęcia słabej jakości. Ja na procesorze w dolnym lewym rogu zdjęcia widzę ze niektóre styki są jakieś dziwne

Kupowałeś od firmy? Jeśli tak to masz prawo do zwrotu.

Może po prostu ten procesor jest wadliwy, albo Twoja płyta jest wybredna jeśli chodzi o FSB 1600. Xeon E5440 i E5450 mają FSB 1333. Może te by ruszyły.

Ta płyta powinna FSB1600 obsługiwać z pudełka.

@szumon115 pokaż screen z zakładki memory oraz mainboard z CPU-Z

Procesor kupowałem na allegro od fp_investment

Na starym procku ma się rozumiec

Tak.

Ok lecę odpalać kompa. Ja się tego naprzekladam

w chwili robienia zrzutu ekranu mialem jedna kosc ramu, a normalnie są dwie.

BIOS zaktualizowany prawidłowo. Spróbuj jeszcze wejść do BIOSu, załadować domyślne ustawienia (load optimized defaults) i włożyć Xeona.

Jeśli nic nie da, to wygląda na to, że albo mamy konflikt procesora z płytą, albo jest problem z samym procesorem.
Jeśli masz możliwość to go zwróć.

Ok.

Niestety to samo. No cóż. Dzięki wszystkim za chęć pomocy.

Ja bym się nie poddawał, tzn. obecny procesor Xeon oddał, ale kupił u innej osoby (firmy) kolejny, być może inny model (z FSB 1333 MHz) - bo jednak ceny tych procków są niewysokie i warto to wykorzystać.

1 polubienie