Problem z zainstalowaniem Google Chrome

Podczas instalacji a raczej po odpaleniu instalki wyświetla mi się komunikat “Administrator sieci zastosował zasady grupy, które uniemożliwiają instalcję” . Próbowałem coś szukać na ten temat ale nie mogłem nic znaleźć.

Jesteś w domenie?
Masz prawa administratora?

Tak mam prawa administratora. Jestem jedynym użytkownikiem komputera :smiley:

Ktoś coś pomoże?

ppm na plik i “uruchom jako admin”

Bez rezultatu. To samo nadal.

A w “trybie awaryjnym” próbowałeś?

Mam czasami taki sam problem ale na firmowym kompie. Po to są admini sieci którzy tworzą zasady grupy.

A co z domeną? Jesteś w niej?

Spróbuj wersję
Chrome MSI for Windows 64-bit v 68.0.3440.84

Jaką domeną? Ta wersja niestety też nie działa. Tym razem błąd taki o to “There is a problem with this Windows Installer package. A program run as part of the setup did not finish as expected. Contact your suport personel or package vendor.”

Mi to wygląda na wyłączoną lub uszkodzoną usługę Instalator Windows (windows installer)

Ściągnij sobie Iso odpowiednie do Twego systemu https://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html otwórz go w exploratorze Windows i uruchom setup. System się “nadpisze” i będzie jak nowy. Wszystkie programy i ustawienia pozostaną na swoch miejscach.

Po nadpisaniu systemu to samo.

Jeśli jeszcze sobie nie poradziliście, znalazłem rozwiązanie na zagranicznej stronie.

Oto rozwiązanie problemu:

  1. Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz regedit.exe i naciśnij Enter
  2. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Google \
  3. Kliknij dwukrotnie UpdateDefault i DefaultUpdate
  4. Zmień typ danych od 0 do 1
  5. Wyjdź z edytora rejestru i uruchom Chrome.

Ta instrukcja dotyczy blokady aktualizacji Google Chrome. W przypadku braku możliwości instalacji zmieniamy dodatkowo wartość w “InstallDefault” z 0 na 1. Miałem ten sam problem, zrobiłem tak jak podają i pomogło, udało mi się zainstalować Chrome’a.

1 polubienie

Znalazłem rozwiązanie
Oto rozwiązanie problemu:

  1. Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz regedit.exe i naciśnij Enter
  2. Przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Google \
  3. Usuwasz folder Google
  4. Instalujesz ponownie google chrome