Problem z zainstalowaniem ponownie systemu

Witam mam taki problem posiadam laptop marki DELL konkretnie model: INSPIRON N5030 niestety dysk w nim został całkowicie sformatowany i teraz mam problem z zainstalowaniem świeżego systemu w tym lapku.

Gdy włożę płytę z systemem i po kilku sekundach info się ukaże typu naciśnij dowolny klawisz aby zacząć instalować po zrobieniu tego zaczyna niby coś tam robić i po chwili ukazuje się taka informacja:

Wybierz sterownik który chcesz zainstalować mam wybór opcj zaznaczenia ukryj sterowniki niezgodne ze sprzętem zainstalowanym w tym komputerze i pod spodem 2 opcje typu przeglądaj oraz skanuj komputer i dale.Gdy kliknę na dalej ukazuje mi się informacja typu: nie znaleziono podpisanych sterowników urządzeń upewnij się czy nośnik instalacyjny zawiera prawidłowe sterowniki , a następnie kliknij przycisk OK , po wybraniu tego nawet gdy dam na przeglądaj i mam na pamięci flash folder ze sterownikami do tego modelu to nie znajduje go gdyż pluje się że nie są one podpisane cyfrowo…Jak można ten problem rozwiązać i móc ponownie zainstalować z płyty cały system i potem jak wiadomo zainstalować najnowsze stery pod tego laptopa itd. hmmm…będę wdzięczny za pomoc.

Poza tym zapomniałem dodać że gdy się uruchomi to od razu pokazuje Menedżer rozruchu systemu Windows z wyborem jego mimo iż jest tylko jeden i gdy kliknę Enter aby wybrać ukazuje się wówczas odzyskiwanie po błędzie systemu windows z wyborem rozruchu i zaraz sam niby się uruchamia , niestety tak w kółko cały czas.

Witam . Spróbuj dokonać instalacji z pendriva .Pozdrawiam.

Pobierz http://sendfile.pl/28951/SATA_drivers.zip i wypakuj.

Skopiuj folder (zależnie od wersji systemu) ze sterownikami na pendriva i podczas instalacji wskaż folder ze sterownikami.

wcześniej na laptopie była zainstalowany Windows 7 ?

zresetuj bios do ustawień fabrycznych i poszukaj w BIOSIE tryb kontrolera pracy dysku AHCI po czym spróbuj ponownie zainstalować Windows

jeżeli to nie pomoże to będziesz musiał wgrać sterowniki do AHCI do instalki siódemki chociaż nigdy mi się to nie przytrafiło , zostaje jeszcze jedna opcja przełączenia trybu dysku w tryb IDE w biosie lecz dysk nie będzie w pełni wydajny ale nie trzeba bedzie miec sterowników do AHCI,wszelkie informacje odnośnie ustawień dysku powinieneś mieć w instrukcji

Niestety zrobiłem według zaleceń lecz po skopiowaniu folderu o nazwie f6lpy-x64 po wcześniejszym rzecz jasna wypakowaniu go gdyż system to wersja 64 bitowa niby prosi o wskazanie folderu i widzi dysk wymienny lecz nie można go otworzyć mam tu na myśli dysku wymiennego nie samego folderu cały czas przeskakuje automatycznie na folder Windows o nazwie Boot (X:) nie wiem w czym problem.Za pierwszym razem poszło niby instalowało wszystko bez problemu z tego folderu na pendrive lecz potem coś się pochrzaniło nie z mojej winy.

Dodane sobota, 20 lipca 2013, 09:47

A która to będzie opcja tego resetowania biosu do ustawień fabrycznych hmmm…???

Szukaj opcji Load Default / Optimal Settings bądź podobnej.

Znalazłem ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić.A jak zrobić bo kumpel mi trochę podpowiedział aby go na przykład wyciągnąć z laptopa podłączyć do komputera stacjonarnego sformatować tylko jak on to tłumaczył nie tworzyć żadnych partycji na komputerze stacjonarnym tylko podczas stawiania już po podłączeniu go w laptopie dopiero tworzyć partycje itd.bo tak może zadziała jak kolega ten twierdzi hmmm…co sądzicie o takim rozwiązaniu ???

Załatw normalną płytę z systemem i zainstaluj z użyciem klucza na naklejce pod spodem laptopa.

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

Opis instalacji: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

OK to taką mam z wyborem systemu z neta ale naklejka jest pod spodem więc może tak być czy nie specjalnie musi być płyta oryginalna hmmm…???

Bo u mnie normalnie ta płytę w kompie stacjonarnym bezproblemowo odpala itd.

Na wszelki wypadek pobierz jeszcze raz z oficjalnych linków Microsoftu i sprawdź. Lub jeśli masz zewnętrzny napęd na USB to spróbuj w ten sposób.