Problem z zainstalowaniem systemu w komputerze

Witam mam taki problem otóż chcę kumplowi postawić system na komputerze który jest i tak praktycznie sprzed wojny jeszcze ale mniejsza z tym.Do czego zmierzam gdy po restarcie chcę odpalić płytę z systemem Windows XP Professional 32 bity niema botowania z płyty mimo iż wcześniej wszedłem do biosu i zmieniłem aby było botowanie bo tak ustawione niestety nie było.Taka informacja na czarnym tle zaraz po włączeniu komputera mi się ukazuje. American Megatrends AMBIOS © 2001 American Megatrends Inc., K7S5A Release 06/26/2002 S AMD Athlon Prosessor,1100MHz Checking NVRAM… 393216KB OK DEL:Setup F:8 Boot Menu F12:Network boot Auto-Detecting Pri Master… IDE Hard Disk Auto-Detecting Pri Slave…ATAPI CDROM Auto-Detecting Sec Master…Not Detected Auto-Detecting Sec Slave…Not Detected Pri Master: 3.19 ST340016A Ultra DMA Mode-,S.M.A.R.T. Capable but Disabled Pri Slave : SB00 TSSTcorp CDDVDW SH-S222A Niema żadnej reakcji z strony kompa ani mysz i klawiatura nie reagują co może być tego przyczyną hmmm…???Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tak irytującego mnie problemu.Czekam z niecierpliwością na reakcję z waszej strony.

Sprawdź na innym komputerze czy płyta jest bootowalna.

może,bateria na płycie padła

Przywróć w biosie domyślne ustawienia.

Następnie po zapisaniu ustawień biosu i po ponownym uruchomieniu komputera użyj klawisza F8 do wywołania “Boot Menu”.

I z listy wybierz pozycję oznaczającą twój napęd optyczny i zatwierdź Enter-em.

Nie działa wtedy również klawisz: Esc ?

Płyta bootuje bez problemu sprawdzałem na moim kompie i wszystko było ok.

Prawdopodobnie: “BIOS nie obsługuje UDF do bezpośredniego odczytu z płyty startowej” lub coś w tym stylu.

Zobacz tu: Windows7 - instalacja na starszym komputerze? i tu: Windows7 - instalacja na starszym komputerze?

Oraz: zrobic-gdy-win7-sie-nie-bootouje-code-error-t336798.html

OK dzięki za info.