Problem z zainstalowaniem systemu w komputerze

Witam mam taki problem otóż nie chce mi zabootować płyta po restarcie kompa.Chcę zainstalować świeżutki system i po restarcie mimo iż jest ustawione na pierszeństwo bootowania płyty w biosie to ukazuje mi się taka informacja po kilku sekundach: Searching for Boot Record from Floppy…Not Found pod spodem jest taka informacja: Searching for Boot Record from CDROM…OK i jeszcze jedno info także pod spodem to: CDBOOT: Cannot boot from CD-Code:5 wie może ktoś jak ten problem rozwiązać i co on oznacza hmmm…???Będę wdzięczny za pomoc.

Podczas bootowania płyty DVD Windows 7 na niektórych komputerach w biosie pokazuje się komunikat o błędzie “CDBOOT: Cannot boot from CD/DVD: Code 5”. Narażone na to są przede wszystkim komputery ze starszymi płytami głównymi firmy “AsRock” lub “MSI”. Inne płyty można uruchomić na tych komputerach bez problemu, np. płytę Windows Vista. Płyta instalacyjna Windows 7 jest w porządku, bo można ją uruchomić na innych komputerach, więc wymiana nośnika nie pomoże, tak samo jak uruchamianie z USB . Przyczyną błędu jest niekompatybilność między Boot Sectorem płyt głównych “AsRock” z tym wykorzystywanym przez firmę Microsoft w systemie Windows 7. Wymieniłem tutaj płyty o których wiem ,że mogą mieć w/w kłopoty , nie wiem jaka jest Twoja płyta główna … może przyczyną problemu jest co innego…

OK dzięki za info ale przy próbie postawienia systemu XP Professional lub Linux mam ten sam problem że nie mogę odpalić płyty po restarcie mimo iż u mnie odpalają bezproblemowo , nagrywarka dvd jest nówka nie mam pojęcia czemu są takie problemy.

Może ten poradnik okaże się pomocny :slight_smile: . Dotyczy Win 7.

A może aktualizacja biosu płyty głównej by pomogła?

Warto spróbować:)