Problem ze sterownikami - 100% CPU

Rozumiem i dziękuję

Nie dogrywam danych - nagrywam całe pliki

I z ciekawości zobacz, jak te nagrane płyty DVD odczytuje inny napęd na innym kompie.

Edit:

Czyli zamykasz płyty.

Tak zamykam, na drugim komputerze trochę wolniej się wczytują , ale nie ma problemu takiego jak na tym komputerze i na laptopie jest identyntycznie

A nie możesz płyt nagrywać na innym kompie? i zobacz jak ten odczytuje?

Pendrive

To już sprawdzałam, bo nie raz wrzucam płyty wypalone na tamtym komputerze i nie ma z nimi problemów.

Wszystko masz napisane.

Hej,

  • A masz zainstalowane jakieś kodeki do multimediów - jakieś KLiteCodek bądź podobne?
  • Z jakiego antywirusa korzystasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Właśnie szukam sterowników do tej stacji dysków :slight_smile: - nie mam zainstalowanych kodeków, ponieważ nie mam też żadnych odtwarzaczy i mam zainstalowane na ten moment tylko Malwarebytes Anti-Malware premium

@ JNJN chciałam Ci podziękować, za pomoc, gdyż ten dysk, który kazałeś mi wymienić przełożyłam do innego komputera , by poprzenosić część danych, niestety po uruchomieniu wszystko piszczało komputer nie chciał się uruchomić.
W tym komputerze tez nie chciał się uruchomić, więc pojechałam go sprawdzić - jest nie do odzyskania.
Dziś się dowiedziałam, ze dysk nie powinien być do góry nogami, a on tak właśnie był włożony od momentu zakupu, co najgorsze ten nowy też tak włożyłam.
Więc Bardzo ci dziękuje , bo mam chociaż parę projektów uratowanych, a z resztą nie wiem co zrobię , bo po zakupie dostałam gwarancję na min 3 lata pracy.

Działa na sterowniku systemowym.

I to nie wina sterownika systemu, tylko tego co napisałem: uszkodzony napęd, złej jakości nośniki DVD, za duża szybkość nagrywania.

Można ewentualnie jak jest wgrać nowsze firmware do napędu?

Sprawdzisz:
Menadżer urządzeń - napęd SH224db - właściwości - szczegóły - rozwiniesz właściwość i identyfikatory sprzętu i pierwsza linijka i będzie albo SB00 albo SB01 - sprawdź.

Wiesz ja zawsze nagrywam z prędkością X4 , a ze stacją sobie podaruję, bo dla mnie ten komputer już się nie nadaje, dzwoniłam do firmy od której go kupiłam półtora roku temu - miał pięknie działać - tak mówili , niestety to nie jest komputer do programów graficznych a był kupowany pod tym kątem.
Na szczęście mam na ten moment 2 komputer zakupiony rok temu.

Zawsze jest wybór:

Pamiętaj!!! dysk zawsze instalujesz poziomo elektroniką do dołu.

Edit:

Choć widziałem firmowe kompy i dyski były montowane pionowo, ale nigdy elektroniką do góry.

1 polubienie