Problem ze sterownikami wifi w Asusie K50C

(Legitne) #1

Witam,

mam niemały problem z Asusem z serii K50C. Jakiś czas temu, po zainstalowaniu czystego Win7 (przez USB, jeśli ma to jakieś znaczenie, bo napęd CD-ROM nie działa) przy próbie zainstalowania sterowników do bodajże webcama, touchpada i klawiszy skrótowych (oczywiście wszystkie pobrane były ze strony Asusa) po restarcie kompa wywalało każdorazowo bluescreen tuż przed wyświetleniem ekranu logowania; pomogło dopiero przywrócenie systemu sprzed zainstalowania tychże sterów i - tak jak poradzono mi w internecie - wyłączenie wszystkich kart sieciowych poza tą od Realteka. Nie wiem jakim cudem, ale to pomogło i bluescreen już więcej się nie pojawił.

Problem pojawił się natomiast w momencie gdy próbowałem podłączyć się z internetem bezprzewodowo - oczywiście nie dało rady się podłączyć gdyż wyłączone zostały w menedżerze urządzeń wszystkie pierdoły związane z internetem poza Realtekiem. Przy włączeniu ich ku mojemu zdziwieniu zniknęły one z listy i już się tam nie pojawiły, a próba instalacji sterów do wifi kończy się niepowodzeniem, gdyż wyskakuje błąd, że nie wykryto karty sieciowej :expressionless:

Co robić?

Pozdrawiam!

(Veers) #2

Nie znając treści BSOD, to można np. powiedzieć że nie tylko napęd nie działa w tym laptopie…

(system) #3

Problem może polegac na tym, że trzeba najpierw ustalić producenta bezprzewodowej karty sieciowej w Twoim laptopie (a jest ich kilku) i dopiero wybrać prawidłową wersję sterowników WiFi ze strony firmowej laptopa:

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl Sam przejrzyj pozycję sterowników Wireless.

Producenta karty WiFi można ustalić np. na podstawie kodu PID, który znajdziesz w Menadżerze Urządzeń, zaznaczając pozycję karty Wireless > Właściwości > zakładka Szczegóły > menu Właściwości > Identyfikator sprzętu. Potem porównać ID z podanymi na stronie firmowej.

(adam9870) #4

Włącz karty sieciowe w Menedżerze urządzeń.

Na stronie producenta laptopa jest dużo sterowników sieciowych. Trzeba uważać na sterowniki do kart sieciowych. Bo przykładowo sterowniki do karty Wi-Fi nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że dany model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadamy przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się. Bo po prostu nie mają do czego.

Szukanie sterowników - część “zaopatrzenie się w sterowniki” tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Analiza bluescreenów:

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 (nie ma znaczenia czy problem dotyczy Windows w wersji 32 czy 64-bitowej), zwłaszcza część “Następnie analiza plików minidump”, czyli temat wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump"

Tam jest podobny przypadek do Twojego:

Pozdrawiam.

(Veers) #5

To ja jeszcze dodam: podaj dokładny model model laptopa (znajdziesz go na etykiecie po odwróceniu laptopa “na plecy”).

(Przemek18) #6

podaję ci model karty wi-fi trzeba zainstalować Azurewave Wireless Lan Driver and Application bez application same drivery

(Legitne) #7

No własnie problem mam taki że wszystko działa już poprawnie. Jedyne co jest nie tak to ta felerna karta sieciowa - gdy próbuję zainstalować stery od Azurewave wszystko idzie jak z płatka i się instaluje, z tym że wyskakuje błąd, że urządzenie zostało odłączone i nie można go znaleźć… dokładny model laptopa to własnie K50C, nic więcej na obudowie z tyłu nie znalazłem.

Z kart sieciowych na liście został mi tylko Realtek PCIe GBE Family Controller. Próbowałem zainstalować sterownik odpowiedni dla karty sieciowej z PID zaczynającym się od pci\ven_10ec&dev_8168, ale wykazało, że sterownik jest już aktualny. Nie wiem co zrobić, by wyświetlało resztę kart, które zniknęły po włączeniu ich.

(Przemek18) #8

Jak zainstalowałeś windows 7 na tym laptopie ja próbowałem i mi się nie udało.pozdrawiam

(adam9870) #9

Może posiadasz na obudowie fizyczny przełącznik, który pozwala na włączenie lub wyłączenie karty sieciowej?

Odinstalowanie aktualnie zainstalowanych sterowników

Wyszukanie i instalacja nowej wersji sterowników

Co do instalacji Windows 7 zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

(Przemek18) #10

Nie tylko skrót Fn+F2

Dodane 07.09.2012 (Pt) 22:08

Jak wogóle nie czyta ni pendrive na co mi ten poradnik!