Problem ze sterownikami wifi w Asusie K50C

Witam,

mam niemały problem z Asusem z serii K50C. Jakiś czas temu, po zainstalowaniu czystego Win7 (przez USB, jeśli ma to jakieś znaczenie, bo napęd CD-ROM nie działa) przy próbie zainstalowania sterowników do bodajże webcama, touchpada i klawiszy skrótowych (oczywiście wszystkie pobrane były ze strony Asusa) po restarcie kompa wywalało każdorazowo bluescreen tuż przed wyświetleniem ekranu logowania; pomogło dopiero przywrócenie systemu sprzed zainstalowania tychże sterów i - tak jak poradzono mi w internecie - wyłączenie wszystkich kart sieciowych poza tą od Realteka. Nie wiem jakim cudem, ale to pomogło i bluescreen już więcej się nie pojawił.

Problem pojawił się natomiast w momencie gdy próbowałem podłączyć się z internetem bezprzewodowo - oczywiście nie dało rady się podłączyć gdyż wyłączone zostały w menedżerze urządzeń wszystkie pierdoły związane z internetem poza Realtekiem. Przy włączeniu ich ku mojemu zdziwieniu zniknęły one z listy i już się tam nie pojawiły, a próba instalacji sterów do wifi kończy się niepowodzeniem, gdyż wyskakuje błąd, że nie wykryto karty sieciowej :expressionless:

Co robić?

Pozdrawiam!

Nie znając treści BSOD, to można np. powiedzieć że nie tylko napęd nie działa w tym laptopie…

Problem może polegac na tym, że trzeba najpierw ustalić producenta bezprzewodowej karty sieciowej w Twoim laptopie (a jest ich kilku) i dopiero wybrać prawidłową wersję sterowników WiFi ze strony firmowej laptopa:

http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl Sam przejrzyj pozycję sterowników Wireless.

Producenta karty WiFi można ustalić np. na podstawie kodu PID, który znajdziesz w Menadżerze Urządzeń, zaznaczając pozycję karty Wireless > Właściwości > zakładka Szczegóły > menu Właściwości > Identyfikator sprzętu. Potem porównać ID z podanymi na stronie firmowej.

Włącz karty sieciowe w Menedżerze urządzeń.

Na stronie producenta laptopa jest dużo sterowników sieciowych. Trzeba uważać na sterowniki do kart sieciowych. Bo przykładowo sterowniki do karty Wi-Fi nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że dany model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadamy przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się. Bo po prostu nie mają do czego.

Szukanie sterowników - część “zaopatrzenie się w sterowniki” tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Analiza bluescreenów:

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248 (nie ma znaczenia czy problem dotyczy Windows w wersji 32 czy 64-bitowej), zwłaszcza część “Następnie analiza plików minidump”, czyli temat wylacza-sie-komputer-t477584.html?hilit=minidump"

Tam jest podobny przypadek do Twojego:

Pozdrawiam.

To ja jeszcze dodam: podaj dokładny model model laptopa (znajdziesz go na etykiecie po odwróceniu laptopa “na plecy”).

podaję ci model karty wi-fi trzeba zainstalować Azurewave Wireless Lan Driver and Application bez application same drivery

No własnie problem mam taki że wszystko działa już poprawnie. Jedyne co jest nie tak to ta felerna karta sieciowa - gdy próbuję zainstalować stery od Azurewave wszystko idzie jak z płatka i się instaluje, z tym że wyskakuje błąd, że urządzenie zostało odłączone i nie można go znaleźć… dokładny model laptopa to własnie K50C, nic więcej na obudowie z tyłu nie znalazłem.

Z kart sieciowych na liście został mi tylko Realtek PCIe GBE Family Controller. Próbowałem zainstalować sterownik odpowiedni dla karty sieciowej z PID zaczynającym się od pci\ven_10ec&dev_8168, ale wykazało, że sterownik jest już aktualny. Nie wiem co zrobić, by wyświetlało resztę kart, które zniknęły po włączeniu ich.

Jak zainstalowałeś windows 7 na tym laptopie ja próbowałem i mi się nie udało.pozdrawiam

Może posiadasz na obudowie fizyczny przełącznik, który pozwala na włączenie lub wyłączenie karty sieciowej?

Odinstalowanie aktualnie zainstalowanych sterowników

Wyszukanie i instalacja nowej wersji sterowników

Co do instalacji Windows 7 zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Nie tylko skrót Fn+F2

Dodane 07.09.2012 (Pt) 22:08

Jak wogóle nie czyta ni pendrive na co mi ten poradnik!