Problem ze sterownikami

Witam,

Od paru miesięcy mam problem ze sterownikami, mianowicie od ok. 3, na początku nie robiłem sobie z tego problemu, gdyż komputer nie był mi jakoś super potrzebny, lecz teraz jest to całkiem uciążliwe.
Przy pomocy programu “Driver Booster” zaktualizowałem sterowniki, lecz głupi ja zrobił to tak, że teraz mam grafikę rozwaloną oraz dźwięk w komputerze, grafika max to teraz 1280x800.
Próbowałem przywracać system do daty przed aktualizacją sterowników, lecz po uruchomieniu ponownie komputera wyskakiwał komunikat, iż mam włączonego Antywirusa i muszę pierw go wyłączyć (nie miałem żadnego antyvirusa) - ten sposób już odpada, ponieważ było to dobre 2 miesiące temu i tej daty już po prostu nie ma :confused:
Również odpada pomysł z przywracaniem do stanu fabrycznego itd
Próbowałem instalację aktualnych sterowników, lecz nic to nie dawało…, lecz może w jakiś sposób źle je instalowałem lub cokolwiek… Jeśli ma ktoś jakiś pomysł, aby pomóc proszę o szybką odpowiedź! Będę naprawdę bardzo wdzięczny za każdą pomoc!

Pokaż obrazek systemowego Menadżera Urządzeń z rozwiniętymi pozycjami: Karty graficzne oraz Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Ponadto, jeśli to komputer stacjonarny, podaj firmę i model płyty głównej komputera oraz firmę i model karty graficznej (jeśli to karta PCI?).

Menadżer Urządzeń - https://zapodaj.net/49eff9a2a7633.png.html
Nie jest to komputer stacjonarny, jest to laptop.

Wobec tego podaj firmę i model laptopa z naklejki pod spodem laptopa. Podaj też jaki masz system operacyjny i ilu bitowy?

Model: Satellite P775-S7215
Firma: Toshiba
System: Windows 7
64 bity

Pobierz z tej strony: https://support.toshiba.com/support/modelHome?freeText=3025635&osId=31 Zaznacz po lewej kratkę Display/Graphic. Pobierz sterowniki grafiki Intel (pierwsza pozycja z góry) dla Twojego systemu operacyjnego. Zainstaluj i sprawdź co to zmieni.

Nic to nie pomogło.

Wniosek na przyszłość: Nigdy nie używaj tego programu, który często psuje system. A także należy co jakiś czas wykonywać dla bezpieczeństwa kopię zapasową.

1 polubienie

Niestety, ale już o tym wiem, od około 3 miesięcy

Jedna z opinii o tym programie (strona programu w DP), dla innych forumowiczów…

Cytuję: “Nie instalujcie tego syfu!!! Kiedyś nie działały mi stery od karty dźwiękowej, nie miałem kompletnie pojęcia czemu. Ale jakoś sobie w końcu z tym problemem poradziłem. Po 2-óch miesiącach ponownie ściągnąłem ten program. I teraz wiem gdzie był winowajca. Znowu tak mi “zaktualizował” stery od karty dźwiękowej, że przestały działać i od nowa muszę reinstalować z płytki dodanej do kompa. SYFFF, NIE PROGRAM!!”

Mam nadzieję, że userzy Ci pomogą.

Instaluj sterowniki z oficjalnej strony producenta : https://support.toshiba.com/support/driversResults?freeText=3025635&osId=31

Instalowalem i nie pomogło

Taką radę podał już kolega Astor44.
Nie czytasz postów? Może masz inny pomysł?

Sugerujesz rozwiązanie, które zostało wcześniej podane. Po co?
Sam się kompromitujesz…

Macie jakieś pomysły czemu wgrywane przeze mnie sterowniki nie chcą działać? Lub cokolwiek innego?

Jeszcze raz. Dokładnie jakie urządzenia? Na każdym z nich w menedżerze urządzeń weź właściwości i w szczegółach zakładkę identyfikatory. Kopiując je tutaj napisz wcześniej, od jakiego urządzenia.

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1179FC08&REV_1001
HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_1179FC08
To są identyfikatory od mojego urządzenia audio ( nie działa mi dźwięk)
Pełna nazwa - Urządzenie audio na magistrali zgodnej ze standardem High Definition Audio

PCI\VEN_8086&DEV_0116&SUBSYS_FC001179&REV_09
PCI\VEN_8086&DEV_0116&SUBSYS_FC001179
PCI\VEN_8086&DEV_0116&CC_030000
PCI\VEN_8086&DEV_0116&CC_0300
A to są identyfikatory od mojego kontrolera video. ( zepsuła mi się grafika i teraz moja max. rozdzielczość to 1280x800)
Pełna nazwa - Kontroler wideo (zgodny z VGA)

Dalej nic… Mam pytanie, czy pierw przed instalacją powinienem odinstalować swoje sterowniki, które mam i następnie dopiero zainstalować te?

Cytat

To są sterowniki do urządzeń, co podałeś identyfikatory. Realtek to urządzenie zgodne z high definition audio w menadżerze urządzeń urządzenia audio. Natomiast drugie to zintegrowana hd 3000 Intel. W jakim sensie nic się nie dzieje? Aktualizujesz i co? Jakieś błędy czy co?