Problem ze sterownikiem kontroler eternet

Bezprzewodowo, tylko teraz nie mam połączenia przez ten Ethernet ,nie pokazuje sieci wlan ,a z netem łącze się z lapka przez wifi…

Dodane 11.05.2013 (So) 19:20

:arrow: przy okazji czy możesz mi jakoś opisać jak się ustawia żeby komp się włączał automatycznie po włączeniu a nie żeby trzebabyło potwierdzać enterem ???

Wobec tego podaj obrazek Menadżera Urządzeń z rozwiniętą pozycją “Karty sieciowe”.

:arrow: No właśnie jest tylko jedna a tej wifi nie ma a niby jest…

Dodane 11.05.2013 (So) 20:11

:arrow: przy okazji czy możesz mi jakoś opisać jak się ustawia żeby komp się włączał automatycznie po włączeniu a nie żeby trzebabyło potwierdzać enterem ??

Dodane 11.05.2013 (So) 20:29

04051544226948027952_thumb.jpg

Teraz jednak chciałbym, abyś otworzył: Start > Panel sterowania > Połączenia sieciowe i pokazał obrazek tego okna Połączenia sieciowe.

07590964279673853235_thumb.jpg

Dodane 11.05.2013 (So) 22:24

:arrow: źle się zrozumieliśmy ,włączam kompa przyciskiem i nie uruchamia mi się system tylko wiersz polecenia czy coś takiego (bios),pisze żebym wybrał win.co mam zrobić no i enter i dopiero się uruchamia system, jak to naprawić żebym włączał kompa i odrazu się włączał system a nie jakiś bios :?: :?: :?:

  1. Zatrzymaj start tego komputera na BIOSie (chyba klawiszem Delete). Poszukaj pozycji “Load Optimal Defaults” (lub podobny napis), teraz Enter, potwierdź zmianę i zrestartuj komputer. Pozycja ta może też być pod zakładką “Exit”.

Podaj, czy to coś zmieniło w starcie komputera? Jeśli nie, to pokaż fotkę tego komunikatu.

  1. Twój komputer może się łączyć z internetem jedynie kablowo. Czy próbowałeś już połączyć kablem ten komputer z urządzeniem, które Ci dostarcza internet?

Witam ,czy mam połączyć kablem Ethernet, laptop -komp.pc :?:

Dodane 12.05.2013 (N) 10:55

:arrow: Load Setup Default- Enter-Load Optimized Defaults (Y\N)-YES, czy tak ???

Nie! Masz połączyć kablem PC-ta z urządzeniem, które Ci dostarcza internet do domu. Mam na myśli jakiś modem lub router. Twó komputer nie może działać bezprzewodowo.

Dodane 12.05.2013 (N) 10:56

Tak! Dokładnie! Napisz, czy się coś zmieni po restarcie.

No to mamy problem bo mam tylko WIFI a ruter który daje mi sygnał jest na innym budynku do którego ja nie mam dostępu …

No, to na tym PC-cie nie będziesz miał internetu, ponieważ on nie ma karty sieciowej bezprzewodowej.

Musiałbyś ekstra dokupić kartę sieciową bezprzewodową na PCI lub na USB.

Nic sie nie zmieniło po starcie,moze dlatego :68079800709323234024_thumb.jpg

Dodane 12.05.2013 (N) 11:06

NO i ja mam kartę sieciowa druga na usb która chodzi mi na lapku a na pc nie chce zadziałać ,na domiar wszystkiego tez jest takowa karta bezprzewodowa z tyłu w pc tylko ze ona tez nie daje znaku życia (dioda nie świeci )…

W Twoim komputerze dwukrotnie zainstalowano system operacyjny Windows XP. Dlatego ten ekran wyboru działa. Po prostu masz dwa systemy lub też wadliwie edytowany plik inicjujący start systemu. Zakładam, że nie masz czasem płyty instalacyjnej w napędzie? Jeśli tak, to ją wyjmij!

Nie mam płyty w napędzie …

Dodane 12.05.2013 (N) 11:14

a jak osunąć te systemy ??? niepotrzebne

No cóż, ta karta bezprzewodowa z tylu w PC-cie powinna być wykrywana przez system, ale nie jest. Nie wiem, dlaczego. Z reguły do tych kart dodawane są płyty instalacyjne i taką powinieneś mieć. Może to by coś dało?

W menu start w Uruchom wpisz msconfig podaj zawartość zakładki Rozruch.

Tak mogę uruchomić

Dodane 12.05.2013 (N) 11:24

Mam wpisać całe (msconfig podaj zawartość zakładki Rozruch.)napisz dokładniej bo nigdy tego nie robiłem

Dodane 12.05.2013 (N) 11:33

OK dałem sobie rade dzieki,startuje normalnie

Dodane 12.05.2013 (N) 11:36

:arrow: A co z tym (nie znaleziono punktu wejścia) ściągnołem ten plik ale nie mogę znaleźć tej biblioteki poradzisz coś :?: :?: :?:

Hej,

To w końcu jak - jak się chcesz łączyć z siecią?

Czyli moment. Ze screen’a wynika, że posiadasz przynajmniej dwie karty sieciowe. Jedna z nich - ta przewodowa - ma zainstalowany sterowniki i powinna działać poprawnie. Nie ma więc potrzeby instalacji kolejnych sterowników, bo te w systemie po prostu są. Screen z połączeniami sieciowymi potwierdza tę tezę. Masz do karty poprawnie wpięty kabelek sieciowy? A może on jest uszkodzony?

:arrow: Spójrz na kartę sieciową - są na niej dwie diody; które z nich się świecą i jak?

Generalnie to nie BIOS, a komunikat programu ładującego system operacyjny. Widocznie masz zainstalowanych więcej niż jeden system - czasami tak się dzieje, gdy na przykład instalacja jest w pewnym momencie przerywana.

Ale może właśnie niezidentyfikowane urządzenie w menadżerze urządzeń jest właśnie kartą WiFi?

Nie daje znaków życia, bo nie ma do niej zainstalowanych sterowników.

:arrow: Nie masz gdzieś pudełka do tej karty sieciowej WiFi? Może pamiętasz jej nazwę?

Możesz zrobić screen’a. :slight_smile:

A kiedy pojawia się ten komunikat? Przy instalacji sterowników z płyty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

:arrow: Witam ,przy instalacji instalator kopiował pliki i wystąpiły błędy ,pominąłem dwa razy i po tym wyskoczył ten właśnie błąd na pulpicie i co uruchamiam system to wyskakuje owy błąd

Hej,

Nikt z nas nie ma kryształowej kuli, więc przydałaby się choć podstawowa precyzja dotycząca tego co tak naprawdę pojawiło się na ekranie. Możesz załączyć screen’y błędów, o których mówisz?

Przy instalacji sterowników do karty sieciowej? Których?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zamykam sprawę ,dziękuje wszystkim za cenne info…