Problem ze znalezieniem sterowników po numerze seryjnym HP

W menedżer urządzeń nie mam zainstalowanej karty Lan ani bezprzewodowej tylko jakieś dziwactwa

Wchodząc na stronę hp support wpisując serial wyskakuje komunikat " Więcej niż jeden wynik wyszukiwania dla wprowadzonego numeru seryjnego: " cnd6431yhf "
Proszę wprowadzić numer produktu, aby zakończyć zgłoszenie."
wpisuję numer produktu X0P79ES#AKD i wywala na czerwono “Proszę podać poprawny numer produktu”.

Wpisałem też tam sam model 250 g5 i ściąłem różne sterowniki i chyba są nieodpowiednie, bo kart sieciowych nie widać.

Czy aby numer poprawnie wpisujesz? Chodzi mi o ten cnd6431yhfprzeczytaj dokładnie na odwrocie laptopa,ja u siebie mam podobny i nie ma problemów.

Możesz wyszukać właściwe sterowniki poprzez Identyfikator Sprzętu nierozpoznanego urządzenia
Proszę oto mój Poradnik

Jakie są jeszcze urządzenia z małym żółtym wykrzyknikiem?
Zainstalowałeś najpierw Intel Chipset ?

Tu masz komplet sterowników:
https://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-250-g5-notebook-pc/10180321

wiertlo:

kilka razy wpisywałem numer
IMG_20190109_115729866

iJuliusz:

Nie mogę sprawdzić identyfikatora sprzętu bo nie mam, żadnego wykrzyknika w karcie sieciowej. W karcie sieciowej mam te dziwne miniporty jak na zdjęciu wyżej. Jedyny wykrzyknik to na porcie USB. Chipsetu nie instalowałem, bo laptop miał dostęp do Internetu tylko coś kartę LAN i Wi-Fi wywaliło.

Rychu_z_Pragi:

Instalowałem te sterowniki co ponad 200 MB i 50 MB ważyły i nic to nie dało.

Numer powinieneś wpisać bez #AKD, samo X0P79ES

Wyskakuje ta sama strona co podał Rychu_z_Pragi. Jest tam 3 paczki sterowników pod Wi-Fi i żadna nie instaluje karty.

Sprawdź model karty sieciowej za pomocą programu Speccy.

Ty jesteś pewien, że masz Windows 10? Czy czasem nie Windows 7, bo w tym ostatnim, styczniowa aktualizacja KB4480970 powodowała właśnie dokładnie taki babol:


tu masz tłumaczenie - https://tinyurl.com/ybufxdee

Którego systemu byś nie miał, to kieruj się rozwiązaniem podanym w tym artykule.

Zainstaluj tymczasowo sterowniki LAN dla Windowsa 10/64-bit (jeśli to ten system?) z tej strony:
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp81001-81500/sp81306.exe
i sprawdź czy jest internet chociaż na kablu.
Potem sprawdź aktualizacje i zainstaluj wszystko co proponują.

1 polubienie

ale

czyli najpierw autor tematu niech popatrzy na moje sugesteje… ( nie putać mu przedwcześnie w głowie).

synaptyk:

Rychu_z_Pragi:
Tak mam system 10, 64bit home, wersja 1803, kompilacja 17134.112

Nie mam aktualizacji KB4480970. Mam 4 aktualizacje kb4284835, kb4230204, kb2565063, kb2565063. W tym roku nie mam żadnej aktualizacji tylko update security for adobe flash player i update for adobe flas player.

Astor44:

Miałem taki plan jak Ty, lecz jak wypakowuje sterowniki na partycje c to potem instalka nie rusza. Wszedłem tam gdzie wypakowało pliki i ręcznie uruchomiłem setup, lecz wyskoczył błąd:

Może w biosie karty wyłączone? Czemu te miniporty w menedżerze urządzeń są? Bo sterowników nie ma?

Może Cię nie zrozumiałem(?), ale ten pobrany plik “sp81306” nigdzie się nie “wypakowuje” lecz po pobraniu po prostu klika (uruchamia) w miejscu pobrania i tyle. Sam się wypakuje i zainstaluje w tle.
BIOS warto dla jasności ustawić standardowo (default). Zwykle w zakładce Exit jest taka pozycja. Potwierdzić zmianę i zrestartować komputer.

Ściągnąłem ten plik sp81306.exe na pulpit, jak kliknąłem dwa razy na niego to się uruchamia instalator, następnie akceptuję warunki i wyskakuje, że wypakuje na c:/swsetup\sp81306 i jak wypakuje to nic się nie dzieje. Wchodzę w ten folder i tam gdzie pliki są wypakowane szukam setup.exe i klikam i ten błąd wywala.

Niepotrzebnie to robisz! Plik sam się wypakowuje i sam się instaluje. Nie musisz nigdzie nic szukać ani klikać jakieś setup. Po prostu sprawdź Menadżer Urządzeń i poczekaj cierpliwie 5 minut, bo tyle trwa instalacja w tle.
W Menadżerze Urządzeń po paru minutach powinieneś ujrzeć sterowniki LAN/Realtek.

W menedżer urządzeń mam tylko to co w pierwszym poście na zdjęciu - te miniporty Wan, żadnej karty sieciowej Lan nie mam.

Klikając na ten plik sp81306.exe on sam się wypakowuje ale nic się potem nie dzieje i dlatego wchodziłem na dysk c tam gdzie wypakowało i ręcznie klikałem na setup.

Mogę podłączyć zewnętrzną karte usb wifi i puścić team vievera jak coś źle tłumacze.

Ja rozumiem o co chodzi. Nie korzystam z Team Viewera. Tak, czy inaczej, wiele razy instalowałem tego typu sterowniki i to tak wygląda jak napisałem. Po uruchomieniu nic się więcej nie robi i czeka aż w Menadżerze Urządzeń pojawi się sterownik Realtek LAN. Może warto po tym zrestartować laptopa?

Ponowne uruchomienie nic nie pomogło. Dziwne to jest, że koło czasu i daty jest ten monitorek z czerwonym krzyżykiem od sieci a w gnieździe Lan diody się nie świecą. Jak karta jest niezainstalowana to chyba tego monitorka powinno nie być?

Wobec tego sprawdź jeszcze Ustawienia > Sieć i Internet > Ethernet. Co tam widnieje?

W połączeniach sieciowych nie ma żadnych kart. W biosie LAN i radio włączone.