Problem związany z zainstalowaniem sterownika karty graficznej

Na wstępie pragnę wszystkich przywitać :slight_smile: A przechodzą do meritum sprawy mam problem z zainstalowaniem sterownika do mojej karty graficznej NVIDIA GeForce GT 630 chodzi tutaj o sterownik z wersją 446.14 WHQL otóż pobierałem sterownik przez program GeForce Experience wyskoczył komunikat “instalacja nie może być kontynuowana wystąpił błąd.” więc spróbowałem przez stronę producenta pobrać sterownik ręcznie tutaj macie link do strony: https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/160009/pl. Dodam że moja karta graficzna jest wspierana i obsługiwana przez tego typu wersje więc instaluje i okazuje się , że ten sterownik graficzny NVIDIA nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows. Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego. Potwierdzam że na komputerze jest zainstalowany Windows 10 pro i na pewno jest zgodny z win 10 pro bo sprawdzałem na stronie producenta więc przyszło mi do głowy Ustawienia usługi windows update i zaktualizowałem do najnowszej wersji uruchomiłem ponownie komputer i znowu te same błędy :frowning: Jakby ktoś dał radę pomóc byłbym wdzięczny. Pozdrawiam kogoś kto wytrwał w czytaniu haha

Użyj programu DDU w trybie awaryjnym do wyczyszczenia obecnych sterowników.
“Odetnij” internet, zapobiegnie to automatycznej instalacji sterownika z Windows Update po restarcie.
Po restarcie spróbuj ponownej instalacji.

Próbowałem wcześniej usunąć ręcznie sterownik i wyłączyć internet i zainstalować na nowo lecz jest niezgodny w trybie awaryjnym odpaliłem program DDU też pokazał niezgodność z systemem windows

To cofnij się na 1909 z 2004.

Może szybko zrobią uaktualnienie DDU by działało z Windows 10 build 2004…

dziękuję wszystkim za odpowiedzi jakiekolwiek :slight_smile:

No to masz coś nie tak z samym systemem, skoro nawet DDU ci wywala niezgodność z nim.
Coś się posypało i chyba będzie ciężko dojść co, więc nie wiem czy nie lepiej będzie po prostu zainstalować system na nowo.

To wy nie wiecie, że najpierw aktualizuje się wszystko z WU, a potem instaluje nowszą wersję sterowników?

Bzdura.

Cóż u mnie nowszy sterownik do NVIDIA nie ruszył z instalacją zanim nie zrobiłem aktualizacji z WU (wszystkich). Przypadek?

Miałem taki problem otóż rozwiązanie okazało się takie, że Nvidia w pewnym momencie stwierdziła ze nie będzie najnowszych sterowników optymalizować do starych kart i metoda prób i błędów w mojej karcie doszedłem do ostatniego sterownika który system puszczał każdy następny nowy już nie wchodził i zakończyło się wspieranie. Musisz zainstalować ostatnie sterowniki które chodziły i pożegnać się z nowymi innej opcji nie ma !
Tu masz link do podobnego problemu Laptop Lenovo Y700 problem z kartą graficzną