Problemy, Pytania, Rady, - Temat SIEĆ PLAY

Witam was wszystkich :wink: Wpadłem na bardzo fajny pomysł, jako ostatnio dużo ludzi pisze tematy o sieci play :wink: Pomyślałem że wszystkie problemy, pytania i rady zamieszczajcie w tym temacie :wink: Myśle że wtedy forum nie będzie zaśmiecane. Ja mam kilka Problemów na początek.

Pierwsza sprawa :wink: Nie wiem jak się zarejestrować na stronę.

Gdy już wszystko wpisze i daje zatwierdź wyskakuje mi potem żebym wpisał sms zatwierdzający. Wpisałem go i daje dalej, a tam obok hasła jest napisane, Hasło nie spełnia wymogów bezpieczeństwa :confused: Wpisywałem z samymi cyframi, z samymi literami, litery i cyfry też. I za każdym razem to samo :confused: o co chodzi???

Jeżeli chodzi o Roaming :wink: Wyjeżdżam nie bawem za granicę do chorwacji i bułgarii pisze na stronie że roaming OBOWIĄZUJE te 2 państwa :wink: Już aktywowałem Tani Roaming. I jak będę za granicą to muszę wykręcić coś przed numerem? czy wystarczy że wybiore numer z listy kontaktów (wszystkie numery w kontaktach są poprzedzone +48 więc kierunkowy Polski mam :slight_smile: czy to starczy, czy trzeba jeszcze coś wykręcić?

Dla mnie to tyle problemów. Proszę o odpowiedź (szczególnie na problem z Roamingiem) bo w piątek już jade do chorwacji :wink:

Pamietajcie wy również możecie zamieścic tu swoje problemy i pytania a nawet rady na temat sieci PLAY. :wink:

jak masz wpisany prefix +48 , starczy ;]

poczytaj zasady netykiety , i na przyszłość nikogo nie pośpieszaj :lol:

Okey więc sprawa z Roamingiem skończona a co powiecie na pierwszy wątek z zarejestrowaniem się na strone ;)? poprostu chciałbym ustawić

sobie granie na czekanie w PLAY a bez rejestracji się nie da :frowning:

odnośnie pierwszego zapytania, może mają jakieś problemy na stronce :slight_smile:

Nie zaszkodzi zadzwonić do biura obsługi klienta i zgłosić problem :mrgreen:

Kolega opowiadał że jego tacie zepsuł się samochód. Kolega próbował się dodzwonić (z sieci PLAY) do pomocy drogowej ale nie było zasięgu(sieci, w centrum Torunia). Poprosili przechodzącą obok kobietę - dodzwonili się bez problemu - wniosek:

JESZCZE DŁUGO POTRWA ZANIM DOBUDUJĄ STACJE ZASIĘGU, więc NIE BĘDZIE ZAWSZE DOBREGO ZASIĘGU SIECI

pitek111

Play korzysta także z roamingu plusa, więc jak nie ma stacji bts playa, to korzystasz z sieci plusa :slight_smile:

Jak plus nawali , wtedy lipa :mrgreen:

Moim zdaniem temat bez sensu, pomoc Playa jest bardzo rozbudowana, a jeśli nie ma czegoś w FAQ to zawsze można im mejla skrobnąć, bardzo chętnie odpisują :smiley:

Grzechuzioom Nie wiem czy zauważyłeś że hasło musi mieć odpowiednią ilość znaków, może masz za krótkie hasło?

mi sie wydaje że temat jest dobry, użytkownicy bedą mogli opisać róźne sytuacje związane z PLAY :wink: i Rady. Wpisywałem raz 4 cyfry bądź litery a raz po 10 :confused: i to samo :confused: A co do sieci to ktoś już powiedział ma tam coś z zasięgiem z plusem związane, bo u mnie gdy miałem ere to w Benq-Siemens s88 pisało mi zawsze era a pod spodem godzina (w rogu) a teraz pisze Plus GSM a nie Play :wink: i zasięg mam zawsze pełny albo prawie pełny

Jakim cudem Plus gsm (bo na tej sieci działa jak na razie Play w miejscach gdzie nie mają własnego zasięgu) nie miał zasiegu w centrum Torunia?:expressionless: Zwłaszcza że posiada on aż 16 nadajników w samym Toruniu;) Więc nawet jakby jeden czy nawet ze 3 padły to nie ma możliwości żeby nagle w centrum nie było zasięgu! Zwłaszcza że Toruń pokryty jest oprócz zasięgu GSM/DCS zasiegiem UMTS, więc nawet jakby padła cała infrastruktura GSM w Toruniu to bez problemu jest jeszcze zasieg 3G który działa niezaleznie (i na odwrót):]

Słyszałem ostatnio, że w play nie dochodzą sms z nie których kraji do polski i na odwrót. Niewiem czy to prawda, to była mowa o anglii albo jakiś inny kraj był wymieniony wiecie coś może o tym??

tak wiemy :wink:

jak w kazdej sieci , robiłem dzisiaj test, sms do angli do znajomego wysłałem, doszedł po 20 minutach, mms po 40 minutach :slight_smile:

także smsy dochodza, ale z opóźnieniem i to bardzo sporym :slight_smile:

aha :wink: więc jak jest tani Roaming to lepiej zadzwonić w takim razie :wink: a czy zagranicą nie ma problemu z zasięgiem w Play?

Ja slyszalam tez o opoznieniach w smsach w Niemczech,ale o problemach z zasiegiem nic nie wiem,wiec chyba ok.

A co sądzicie o PLAY?? Podoba wam się możecie stwierdzić jakieś Plusy, Minusy, Mi się narazie podoba, szczególnie to że za doładowania jest forsa :slight_smile: i TANI ROAMING

heh…mocno ogólne pytanie:)To co maja na pewno ok. to roaming- sami swoi sa chyba tylko w dwóch krajach lepsi.Na wakacje to bylo dobre posuniecie z ich strony.

zaczyna mi się podobać ich oferta telefonów multimedialnych :slight_smile: Dobre SE i Samsungi za 1 zł lub 99 zł :smiley:

Nie ma co Abonament w Play jest naprawde przyzwoity :wink: SUper mi sie bardzo podoba ale wole karte :wink:

Ja generalnie wole prepaidy.a co do play i promocji,to niedawno wrzucili taka ze znizkami do wypozyczalni sprzetu np.wodnego,czy wejsc na dyskoteki.trzeba wyslac tylko smsa na jakis numer.ale to tylko dla miejscowosci nadmorskich:/

Nie miałem styczności z tą siecią ani nikt z moich znajomych nie miał więc zbyt dużo powiedzieć nie mogę. Mi sie jedynie podoba ich zasięg 3G (czyli zasieg 3G Polkomtela), który jak na polski rynek jest dobry i jakośc transmisji danych Polkomtela jest obecnie najlesza na rynku. Dlatego myśle że jakośc Playa powinna być dosc dobra. Jedynie tyle mogę powiedzieć.

Kurcze wiece co mi się przytrafiło ;(

Na stronie http://www.playmobile.pl piszą że wszędzie w europie jest za 49gr min i 8gr sms jest wypisana tabelka co i jak… Okey pojechałem na wakacje do chorwacji wczoraj wróciłem zadzwoniłem i za minute miałem 2 zł a za sms 1 zł mój brat w orange miał o wiele drozej a kuzyn w erze również drożej, więc wyszedłem dobrze, ale jak pisze że 49gr to powinno tyle być oczywiscie tani roaming włączyłem napisałem maila(miałem laptopa w chorwacji) i obsluga klienta odpisała mi że play obniżył mi już maxymalnie do tej stawki. To w takim razie po co piszą 49 gr jak w chorwacji jest za 2zł :confused: