Problemy z fps w grach przy dobrym sprzęcie

Witam. Mój problem odnosi się do tego, że w grach posiadam spadki fpsów, moim zdaniem przy nienajgorszym sprzęcie, i są to takie randomowe spadki, gdzie spadają do 3 fpsów, czasmi tylko o 50, a o średnich stałych fpsach nawet już nie wspomnę. Przykładowo w league of legends posiadam około 80 fpsów, w minecrafcie ledwo 60fps, w warzone czasami 80 fps, ale non stop mam spadki do 40 itp. Posiadam sprzęt laptop HP omen.
Intel core i5 - 10300H CPU 2.50GHz
16gb ramu
Nvidia GeForce RTX 2060 6gb

Zobacz czy pod akumulatorem masz te same spadki, spróbuj też użyć trybu najwyższej wydajności w opcjach zasilania.

Zobacz czy w lidze w ogóle działa RTX czy się uruchamia na Zintegrowanej grafice. Wg mnie do odinstalowania sterownik Nvidia i niech sobie Windows pobierze starszy.

W biosie ustawiałem dedykowną karte graficzną, oraz w systemie dodawałem każdą gre z osobna aby odpalała się z dedykowaną kartą.

Używam trybu najwyższej wydajności, pod akumulatorem to znaczy? bo nie do końca rozumiem.

Gra pod akumulatorem? To nie najlepszy pomysł…

Jeżeli chodzi o ładowarke to cały czas mam podłączoną

Tak, oczywiście miałem na myśli, że czasami zdarzają się takie spadki płynności na baterii, i żeby to wykluczyć.