Problemy z fps w grach przy dobrym sprzęcie

Witam. Mój problem odnosi się do tego, że w grach posiadam spadki fpsów, moim zdaniem przy nienajgorszym sprzęcie, i są to takie randomowe spadki, gdzie spadają do 3 fpsów, czasmi tylko o 50, a o średnich stałych fpsach nawet już nie wspomnę. Przykładowo w league of legends posiadam około 80 fpsów, w minecrafcie ledwo 60fps, w warzone czasami 80 fps, ale non stop mam spadki do 40 itp. Posiadam sprzęt laptop HP omen.
Intel core i5 - 10300H CPU 2.50GHz
16gb ramu
Nvidia GeForce RTX 2060 6gb

Zobacz czy pod akumulatorem masz te same spadki, spróbuj też użyć trybu najwyższej wydajności w opcjach zasilania.

Zobacz czy w lidze w ogóle działa RTX czy się uruchamia na Zintegrowanej grafice. Wg mnie do odinstalowania sterownik Nvidia i niech sobie Windows pobierze starszy.

W biosie ustawiałem dedykowną karte graficzną, oraz w systemie dodawałem każdą gre z osobna aby odpalała się z dedykowaną kartą.

Używam trybu najwyższej wydajności, pod akumulatorem to znaczy? bo nie do końca rozumiem.

Gra pod akumulatorem? To nie najlepszy pomysł…

Jeżeli chodzi o ładowarke to cały czas mam podłączoną

Tak, oczywiście miałem na myśli, że czasami zdarzają się takie spadki płynności na baterii, i żeby to wykluczyć.

masz hp to nie dziw się hp to najgorsza firma produkująca laptopy jedynie na linuxie mi chodziło stabilnie. jak coś miałem ubuntu 21.04 możesz sobie zainstalować tylko pamiętaj to nie windows więc jakbyś chciał odpalić aplikacje, gry spoza steam to będzie problem.

Linux? Serio? Ten antysystem nie nadaje się do niczego co można uznać za normalne i codzienne użytkowanie komputera. Zainstaluj windowsa proszę cię.

1 polubienie

Zacznij od sprawdzenia termiki. Czyli CoreTemp, Prime 95, FurMark. Instalujesz CoreTemp, odpalasz widzisz temperatury CPU, instalujesz FurMark, odpalasz test burn, leci, odpalasz w tle Prime 95. Czekasz aż wykres w FurMark stanie się poziomy. Patrzysz jak wygląda temperatura karty i procesora.

7 postów zostało podzielonych na nowy temat: Linux na desktopie? [wydzielone z innego tematu]