Problemy z instalacją programów po scaleniu partycji C i D

Witam, dokonałem scalenia partycji C i D. Na partycji D były zainstalowane gry oraz programy typu steam, origin, epic games launcher. Scalenie oczywiście wyczyściło partycję D i teraz pojawił się problem. Chcę zainstalować np. epic games launcher i pojawia się komunikat o błędnej ścieżce (wskazuje dysk D). Nie mogę nic z tym zrobić. Czy jest możliwość naprawienia tego? Chodzi mi o przeprowadzenia np. oczyszczenia systemu z pozostałości po plikach, które były zawarte na partycji D, której już nie ma.

Nie istnieje coś takiego jak scalanie partycji używanych.
Skąd taki pomysł?

Chodzi mi o to, że usunąłem wolumin D i doszło do usunięcia plików na nim zawartych. Następnie powiększyłem partycję C o miejsce, które zostało po D. Teraz, gdy chcę np. epica zainstalować lub League of Legends to wskazuje mi ścieżkę do nieistniejącej już partycji D i w przypadku epica nie mogę nic zrobić (zmienić na jedyną partycję jaką teraz mam, czyli C).

Usuniecie i instalacja od nowa. Tylko to Cię ratuje. Nie wiem gdzie zapisy gier były, bardzo możliwe, że wszystko od początku.
Każdy normalny dzieli dysk a nie konsoliduje.

Reinstall Windowsa? Były zainstalowane na D, której już nie ma, ponieważ scaliłem ją z C. Zrobiłem to, ponieważ Huawei zrobił partycję systemową ze śmiesznie niską pojemnością - 79 GB.

Programów, gier. Windowsowi raczej nic się nie stało.

To wiem. Tylko, że niektóre instalatory chcą instalować na D, kiedy jest jedna partycja C i nie pozwalają na zmianę lokalizacji.

I po to instalujesz na D, żeby w razie awarii windy nie stracić danych

W steam i orygin jest możliwość w ustawieniach podania ścieżek plików. Robi się tak, że najpierw kopiuje się dane w inne miejsce, a potem podaje ścieżki w ustawieniach programu. Ale jeśli steam był zainstalowany na D no to po jego usunięciu zniknęły dane i w rejestrach jest informacja o tym, gdzie był.

Np. steam ma w rejestrach info o ścieżce. HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam

Usunięcie powinno pozwolić na ponowną instalację.

Czyli teraz próbować stworzyć partycję D, żeby instalatory ją wykryły?

Co to za dysk? jakiś zrzut managera?
W win 10 naciskasz GUZIK Z FLAGĄ I PRTSCR

Akurat Steam i Origin bez problemów się zainstalował. Teraz to tylko Epic i LoL ma problem, bo instalatory chcę to robić na D.

Najpierw sprawdź pozostałości w rejestrze jak radzi @wasabi1084

I „foldery” epica, lola, czyli tego co sprawia problem usunąć?

Odinstaluj, w folderach może masz zapisy, albo wywal, będziesz na czysto
Programy chyba pytają się czy wyczyścić dane? Te lepsze…

LOL standardowo siedzi w C, chyba, że podczas instalacji coś zmieniałeś. C Riot Games

Usunąłem w edytorze rejestru „folder” Epic Games Launcher i idalej instalator woła o ścieżkę D i pozwala się jedynie zamknąć

Ale kolega już odinstalowywał, a mimo tego ponowna instalacja chce koniecznie na D.

To wskazuje na jakąś pamięć systemu, a nośnikiem takiej pamięci w Windowsach był zwykle rejestr.

Dlatego chciałem zobaczyć dysk, i czasami po restarcie też jest inaczej.

Problem polega na tym, że nie odinstalowałeś programów, tylko po prostu skasowałeś i w rejestrach zostały wpisy. Teraz trzeba wyszukać ręcznie i usunąć.

Spróbuj najpierw uruchomić proces odinstalowania w programach, jeśli będzie sypało błędami to po prostu klikaj dalej, i w niektórych przypadkach powinno dojść do końca i usunąć program z listy.
Potem może być konieczne wyszukanie w rejestrze i wykasowanie.
Potem restart i ponowna instalacja.