Problemy z internetem kablowym

Witam wszystkich od niedawna posiadam internet Stacjonarny od Orange, (2 Mb/s) bodajże. Na początku wszystko grało, od jakichś 2 tygodni po połączeniu się z routerem przez Wi-Fi 2 telefonów nie da się używać zupełnie internetu (mowa o graniu w gry) ponieważ ping skacze do nawet 2000 ms!
Co mogę z tym zrobić ?

Niewiele.Neostrada ma to do siebie,że jest dziwna.Tu prędkosci do tam pingi ile masz do centralki

Mam całkiem blisko. Mi chodzi jednak o to że na samum początku jakieś 2 miesiące temu nie było sie do czego przyczepić :/.

Jesteś pewny tych 2Mb/s?Na dzisiejsze czasy to śmieszna prędkość. Co to za modem/router? Jak się synchronizuje linia?

Tak jestem pewien, mieszkam na takim zadupaju że więcej do mnie nie dojdzie… i to boli. Router to Sagemcom Fast 3764. Nie mam pojęcia jak się synchronizuje linia gdzie tego szukać ?

Coś w ten deseń

Nie lepiej pomyśleć o jakimś LTE? Ja osobiście zrezygnowałem z neostrady 15/1 na rzecz Play 20/10 a dokładnie Redbull i wychodzi mnie 16zł na miesiąc

U mnie wygląda to tak

A co do LTE dojdzie do mnie co najwyżej H+ więc odpada. jedyne wyjście na jakikolwiek dobry internet to kable :confused: albo czekać aż dociągną mi światłowody co nastąpi za jakieś 300 lat może

Zacznijmy od tego, że naucz się na wikipedi odróżniac jednostki predkości MB od Mb. Widze, że nawet fachowcy na forum to olewają widocznie fachowiec fachowcy nie równy.

Witam wszystkich od niedawna posiadam internet Stacjonarny od Orange, (2 MB/s) bodajże.

Prędkość internetu podaje sie w Megabitach (Mb).

Człowiek nie robot ma prawo do błędów. Z resztą nie jestem tu po to żeby się uczyć jednostek prędkości -.- tylko rozwiązać problem z moim internetem. Więc jeśli nie masz nic do dodania… w sprawie tematu to się nie udzielaj :slight_smile:

To jest ważne i moim zdaniem nie ubliżyłem nikomu. Zwróciłem uwagę i warto sobie poczytać i nie musisz w tej chwili.

Co do tematu. Patrząc na parametry lini według mnie stabilnie pójdzie ci maks 1Mb/s gwarantowane przez Orange.

OD kiedy działą ci ten internet?? Routery Sagemicom to szrok od operatorów w kwesti WiFi.

Skąd wiesz że LTE czy HDSPA nie pójdzie lepiej niż ta neostrada która na dzisiejsze czasy to już przeżytek szczególnie z takimi parametrami jak u ciebie.

Ten internet mam od jakichś 5 miesięcy. Umowa daje mi 2 Mb/s, od razu po podłączeniu sprawdziłem ile mam i faktycznie miałem prędkość pod 2 (średnio 1,80) co do Routera to nie moja wina taki mi dali taki mam.

W mojej miejscowości 1 rodzina używa takiego internetu i chodzi wręcz fatalnie.

To zalezy od operatora. Wejdź tu: http://beta.btsearch.pl/ - wybierz UKE, LTE zaznacz 1800, 800, 2100, 2600Mhz i wpisz dokłądną swoją lokalizację i zobaczysz czyj nadajniok wydaje się najbliżej Ciebie. Masz telefon z LTE kupujesz startówke tego operatora, wkłądasz w telefon, doładujesz 2-3 dychy i robisz speedtesta, oczewiscie w telefonie wybór 3g/LTE na automat i widzisz po sygnale i jak działą. Polecam Orange i T-Mobile. W Plusie mnóśtwo kruczkóœ w umowach, a Play to poprostu rzenada w jakości świadczenia usług bo nawet jak na poczatku fajnie to potem gorzej niż taka neostrada.

Co do neostrady. Działa już widac stabilizator na centrali, któ©y będzie obniżał predkośc w celu podniesienia SNR, aby był sygnał po kablach stabilniejszy. Może spaść poniżej 1Mb/s, a 1Mb/s to minimum gwarantowane, poniżej możesz się nie zgodzić z umową. Orange od dawna sprzedaję neostrade z oferta od 1-10Mb, a nie 2Mb/s.

To tak do najbliższego źródła od Orange mam 6 kilometrów.

Orange nie jest jedyny dostawcą internetu 3G/4G

troche daleko, ale kupic startówkę i poszukac miejsca w domu gdzie bedzie minimum 3 kreski i potestowac możesz. Teoretycznie i tka powinno działać lepiej niż ta neostrada. Oczywiście 3 kreski w LTE :slight_smile: Pamiętaj twój sasiad moze miec jeszcze dalej do tego nadajnika stąd mu tak działą, pozatym wiesz jakiego operatora oni mają, że im LTEW nie działą?? :wink:

Oni mają T-Mobile są z nimi od czasu transferowego internetu… dostali nie limitowany ale prędkość na transferze przebijała to nielimitowane 2 jak nie 3 krotnie. Może nie mają już tej samej prędkości kosztem nielimitki ?

Nie rozumiem Ciebie z tym przebijaniem prędkości.