Problemy z logowaniem

Nie za bardzo rozumiem… przecież jesteś zalogowany…

52

No właśnie na forum jak na razie tak ale jak się wylogowałem to musiałem przywracać kopię bo mi wyskakuje okienko zaloguj się do DP i kaplica kombinuję jak koń pod górę i nic z tego zawsze na czerwono że błąd błędne hasło bądź login, oczywiście przy logowaniu na józef47 a po wpisaniu tego drugiego loginu zaskakuje? ale na FORUM mnie nie będzie jak obecnie.

@jozef47 A jakbyś wyczyścił cache przeglądarki?

Jeżeli możesz podpowiedz bo jestem nieco poirytowany faktem że na stronie głównej zalogowany jako Vito74 a na forum dawny login, ot nawywijali z ta zamianą

1 polubienie

Spróbuj 3 razy logować się ostatnim hasłem jakie ustawiałeś pod konto “jozef47”/“józef47” lub masz zapisane dla subdomeny ssl.dobreprogramy.pl (nowa strona logowania może zostać niewykryta przez przeglądarkowe mechanizmy przechowywania haseł, bitwarden dla przykładu nawet po zapisaniu się URL to dopasowuje na domyślnych ustawieniach pod każdy URL domeny (można zmienić ręcznie po zapisie “automatycznym” lub przy ręcznym wprowadzaniu zwiększyć precyzję)).

Niby mechanizm może sprawdzać kilka razy do jakiego sposobu szyfrowania hasło pasuje i chyba robi to po kolei i pewnie dopiero po dopasowaniu generuje nowy “hash+sól”.

Możliwe, że jest jeszcze inaczej np. przeniesienie między arkuszami z baz następuje w momencie logowania i coś w tym mechanizmie jest nie tak, że wymaga powtórzeń logowania.

Jak zawiedzie to zostaje czekać aż redakcja odpisze w mailu, by zachować twoją anonimowość a tu najwyżej byś sprawdził, że oni wysłali maila co dalej.


Opcje zmiany maila może przywrócą później (ja widzę tylko opcję zmiany hasła po zalogowaniu), gorzej jak mechanizm będzie wymagał odczytania na starym niedostępnym by kliknąć w link potwierdzający (wtedy zostaje kontakt z redakcją) (niby wcześniej raczej nie wdrożono sprawdzania kto dokonuje zmiany, wierząc że hasło do maila nie zostało skradzione/shackowane).

No właśnie wszystko działało od 10 lat a tu po zmianie wtopa! Dzięki ci za zainteresowanie się moim problemem. Pisałem do nich bo tam w końcu miałem 11 tych różnych odznak a teraz nowicjusz. Tylko mnie ciekawi dlaczego na forum mam stary login a na głównej mam Vito47 ?

Możliwe, że kiedyś jak wszedłeś w ustawienia bloga to przypadkiem wpisałeś “Vito47 Yosef”.

Niby przed wymuszeniem usunięcia ę / ą / ó z nicków ustawiał się z automatu ten ze ścieżki pod blogi, nie zmienili Ci wtedy, bo miałeś już regulaminowe jozef47;
to dopiero zmiana silnika pewnie wykryła pseudonim blogowy (jakby nazwę twojego “katalogu” na wpisy blogowe). Niby @tabulator prosił o zmianę nicka bo tamten przypadkowo wpisał w system blogowy i zapomniał, potraktowano go raczej, że to jego wina a może odpuścił.

Niby z gorszych błędów jest ten Skasowanie lub zmiana tzw. pełnej nazwy konta

Odznaki pewnie wyparowały z racji, że to nie jest wysoki priorytet by były już od 19 kwietnia a nie od np. czerwca 2021 jak naprawią i doszlifują coś dla nich ważnego.

Spróbuję podłączyć laptopa i zobaczę czy coś się zmieni

@jozef47 Spróbuj się zalogować wpisując pełną nazwę konta czyli u Ciebie józef47.

Pozdrawiam!

Czekaj mam twoje starsze konto:

czyli wtedy wpisałeś sobie “yosef” pod katalog wpisów blogowych najpewniej. Rok 2010 się zgadza.

spróbuj więc logować się:

yosef
twoje najnowsze hasło powiązane z kontem jozef47 (jakie używasz na forum)

Kwestia nicku pewnie zależy od decyzji redakcji jak ktoś nie podwędzi wolnego jozef47 (error 404).


PS. Pewnie za kilka godzin forum po nowym zalogowaniu wyrówna nick do “yosef” zamiast “józef47” i zostanie chyba tylko szary dopisek jozef47 przez “o”.

Załamany kompletnie nic nie wchodzi a pierwsze hasła i loginy z przed 10 lat poszły w niepamięć ! Trudno tylko przypominam kolegom że komentując czy udzielając porad w miarę swoich możliwości będą wiedzieli o kogo chodzi No może jeszcze coś Panowie z wyższej półki coś podpowiedzą a na laptopie te same problemy. Pozdrawiam Józef47

Jak w przeglądarce miałeś zapisane hasło, to szukaj go w menadżerze haseł przeglądarki dla domeny “dobreprogramy”, zrób podgląd co ukryto pod dużymi kropkami i skopiuj sobie do schowka systemowego.

Możesz wtedy nawet i na laptopie sprawdzić czy przetrwało (chyba, że już 9 lat działało ci “loguj mnie w przyszłości automatycznie” jak innych umiało wylogować po miesiącu).

Potem wklej w formularz a dla pola login wpisz już pechowo wybraną nazwę “yosef” (bez apostrofów, raczej “y” może zostać małe).


Brak wypełniania formularza logowania może wynikać z racji rezygnacji z domeny ssl.dobreprogramy.pl.


Nie ruszy lub hasła nie będzie to zostaje czekanie czy redakcja może dokonać twojej autoryzacji, by ci podpięli sprawny e-mail i działał już formularz resetowania hasła.

Ta domena jest w ustawieniach forum. Zresztą nie tylko ta, związków z główną DP jest znacznie więcej, mam nadzieję, że wiedzą, że to co robią na DP będzie miało wpływ na forum…

W dwóch przeglądarkach dane lodowania na DP uzupełniło się, a w dwóch innych rubryki były puste. Wypełniłem i zalogowało, wyskoczył monit, żeby zapamiętać logowanie.
Adresy logowania:
https://www.dobreprogramy.pl 2021 r
https://ssl.dobreprogramy.pl 2016 r
http://www.dobreprogramy.pl 2016 r
Obecnie w FF 88 nie mam adresu zalogowania https://www.dobreprogramy.pl 2021 r, tylko jest na http - a jestem zalogowany na portalu. Mam tylko dwa loginy z 2016 roku.

Dziwy…

Podobnie jest u mnie. Kiedyś jak przywracałem kopię to musiałem się logować a obecnie po przywróceniu i wchodząc na DP muszę się zalogować jak najbardziej ale nowym loginem bo stary nie wchodzi ale idąc dalej czyli na Forum jestem już automatycznie zalogowany właśnie starym loginem czyli józef47 Tak nawywijała zmiana strony DP !

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

1 polubienie

Tak samo nie mogę się zalogować bo mój login - Apostoł - ma polski znak. Fajnie byłoby gdybyście nie testowali nowej aplikacji na produkcji… Zamiast głupich rad od forumowiczów (w stylu „wyczyść sobie cache”) oczekuję od redakcji naprawy aplikacji i tyle w temacie…

@Apostol1 Spróbuj się zalogować wpisując pełną nazwę konta czyli u Ciebie Apostol1. Poproś kogoś z redakcji DP aby Ci zmienił nazwę konta na taką która nie ma polskich znaków np. Apostol1.

Pozdrawiam!

Hej, zmianę nicków przeprowadzaliśmy jeszcze w ubiegłym roku i były w tej sprawie wątki na forum, np. Obowiązek zmiany nazwy konta użytkownika. Każdy miał szansę zmiany, może w jakiś sposób Cię to ominęło - jeśli tak, to przepraszam.

W każdym razie w Twoim przypadku, po pierwsze, nadal możliwe jest logowanie e-mailem. Po drugie nick został automatycznie zmieniony na Twoją krótką nazwę z bloga, czyli aqostol. A tu Twój blog: https://www.dobreprogramy.pl/@aqostol

Dzięki za szybką odpowiedź, to prawda ominęło mnie. Zalogowałem się nazwą z bloga. Ale mogliście przynajmniej wtedy pomyśleć nad jakimś powiadomieniem na email przy zmianie, czy cokolwiek, nie każdy siedzi cały czas na forum, ja na przykład przestałem odwiedzać to miejsce… Niezbyt profesjonalnie, a to nie była taka błaha zmiana.