Problemy z ostatnimi paczkami poprawek dla Windows 10

Tak jak w temacie. Czy Dobre Programy może zamieścić news o problemach z sierpniowym patch Tuesday dla Windows 10? https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Ostatnia-paczka-aktualizacji-zbiorczych-dla-Windows-10-powoduje-dziwne-problemy

Problemy. Zanim sie coś aktualizuje to dobrze jest się zapoznać z info Microsoftu czy owa aktualizacja czegoś nie powoduje. A o tej M$ ostrzega że może.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4512508/windows-10-update-kb4512508

Ja nie mogę np zainstalować tej aktualizacji przez jeden z błędów podczas instalacji. Już próbowałem masę razy.

U mnie bez problemów.

1 polubienie

Co to za “njus”, gdy inny portal go zamieszcza? Na dodatek dotyczący
nielicznych pechowców. U mnie też bez problemów. Jest i było.

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że tego typu problemy najczęściej mają posiadacze komputerów firmowych i laptopów. Producenci często “idą na skróty” chcąc wycisnąć ze swojego sprzętu jak najwięcej mocy za pomocą różnych sztuczek a potem są problemy. Posiadacze składaków znacznie rzadziej mają takie kłopoty.

Właśnie to jest na składaku. Może fakt iż próbuje zaktualizować od dwóch dni, bo dopiero wróciłem do mojego domu z miejsca, gdzie wypoczywałem trochę i możliwe, że MS zaczął już trochę blokować tą aktualizację z powodu problemów po zainstalowaniu.

To są i “bezproblemowe”?

Windows ma to do siebie, że jeśli ma kilka tygodni (nie daj Boże kilka miesięcy) przerwy w działaniu to przy pierwszym uruchomieniu dostaje “głupawki” - próbuje aktualizować wszystko na raz, uruchamia zadania z harmonogramu, comiesięczne aktualizacje itp - nie należy mu przeszkadzać bo może mu to zająć nawet parę godzin.

A, to muszę parę dni zaczekać, jak wszystko zadziała. Dwa dni to za mało, widzę. :joy:

Grzebałeś cokolwiek w systemie poza wbudowanymi ustawieniami? Problem z aktualizacjami za zwyczaj powodują sterowniki i komputerowi magicy.

Mam na razie wszystko domyślne, w tym sterowniki.

Są. Zdecydowana większość. To zaś ze niektórzy mają problemy zależy w bardzo wielu przypadkach od nich samych. Pokopią w systemie “optymalizująć” go.Poinstalują poprzez różne “bostery” sterowniki bóg wie skąd wzięte. Zainstalują programy o których twórca pisze że “u niego działa”.
Poinstalują aktualizacje na siłę zamiast poczekać aż system to sam zrobi lub nie, ponieważ może i tak być że następna tzw. funkcyjna już nie będzie prawidłowo działać na takim sprzęcie jaki mają. A potem płacz ze nie działa.
Przypominam też że po to w systemie jest telemetria by updaty szły najpierw tam gdzie producenci sprzętu dostosowali swoje stery do nich.No ale jak kto ją wyłączy (a da się) to niech sie potem nie dziwi że coś potem nie tak.

2 polubienia

Napisałem wyraźnie, że mam wszystko domyślne i sterowniki, które pobrał sam wu. Może Eset blokuje coś? Muszę sprawdzić deinstalując go i włączając z powrotem Windows Security Center, co kiedyś było zbędne w obecności innego pakietu IS. I może MS coś zrobił po to, aby to coś było włączone, bo inaczej nie zainstalujesz kolejnych poprawek. Aczkolwiek widzę masę zagranicznych forów, gdzie masa użytkowników ma problem z instalacją ostatnich poprawek, bo kończą się one na błędach. Więc tak nie mów. I ten update jako pierwszy u mnie instaluje się z niepowodzeniami, wcześniejsze zero problemów. Przypadek czy co? Gdzie narzędzie MS do usuwania złośliwego oprogramowania Sierpień 2019 zainstalowało się bez komplikacji.

Jak widać nie uchroniło to Autora tego wpisu przed problemami (rzecz jasna nie jest to odosobniony przypadek w ostatnich latach).

Nadal to nie jest to. Włączyłem tą usługę, wywaliłem Eset i to samo. Wcześniejsze update działały normalnie. Nic więcej nie było zmodyfikowane.

Telemetrii i innych nie wyłączam, bo to bez sensu.

Jaki konkretnie błąd występuje u Ciebie (objaw/kod błędu)? Chodzi o te: 0x80073701 i 0x800f0982?

A jakiż to problem odinstalować i przesunąć aktualizacje.
Napisałem przeciez ze większość.
Dodatkowo to przy aktualizacji KB4512508 a to chyba o nią chodzi, wyskakuje jakiś kod błędu.Ja bym sie zainteresował jaki.
Poza tym w pierwszym poście autor nic nie pisze ze ma jakiś problem a w kolejnym tylko że próbuje zaktualizować

Właśnie ten