Problemy z systemem windows xp (zamulony)

Mam napewno wirusy używam avasta i a-squared ale po restarcie kompa znowu są czyli musi coś siedzieć głębiej poniżej wysyłam loga

http://wklej.org/id/130812/

Proszę o odpowiedz co mam wywalić

wykonaj optymalizacje i odchudzanie xp (programy tuneup unlites 2009 lub ashampoo winoptimizer6,) przelec kompa Malwarebytes Anti-Malware ,ccleanerem i RegCleaner

usun zbedne programy z autostartu (start–>uruchom–>msconfig–>i enter,typu gg [programy do grafiki ,dzwieku jesli nie uzywasz tych ikonek w trayu]

najlepiej przeskanuj jescze kompa kasperskym tylko najpierw uaktulnij baze danych

fix w hijack zaznacz i klik na fix

O4 - HKCU…\Run: [swg] C:\Program Files\Google\GoogleToolbarNotifier\GoogleToolbarNotifier.exe

O4 - HKCU…\Run: [AdobeUpdater] “C:\Program Files\Common Files\Adobe\Updater5\AdobeUpdater.exe”

O4 - HKCU…\Run: [DownloadAccelerator] “C:\Program Files\DAP\DAP.EXE” /STARTUP

O4 - HKCU…\Run: [speedBitVideoAccelerator] C:\Program Files\SpeedBit Video Accelerator\VideoAccelerator.exe

O4 - HKCU…\Run: [Nowe Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Nowe Gadu-Gadu\gg.exe”

O4 - HKLM…\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] “C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\Reader_sl.exe”

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM…\Run: [DAEMON Tools] “C:\Program Files\DAEMON Tools\daemon.exe” -lang 1033

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [skyTel] SkyTel.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Gainward] C:\Program Files\VDOTool\TBPanel.exe /A to jak chcesz(sluzy monitorowania temp karty graf

O4 - Startup: OpenOffice.org 3.1.lnk = C:\Program Files\OpenOffice.org 3\program\quickstart.exe

O23 - Service: VideoAcceleratorService - Speedbit Ltd. - C:\PROGRA~1\SPEEDB~2\VideoAcceleratorService.exe

O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate1ca0b97fef738e4) (gupdate1ca0b97fef738e4) - Unknown owner - C:\Program Files\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /svc (file missing)

O23 - Service: Google Software Updater (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O3 - Toolbar: EPSON Web-To-Page - {EE5D279F-081B-4404-994D-C6B60AAEBA6D} - C:\Program Files\EPSON\EPSON Web-To-Page\EPSON Web-To-Page.dll

O3 - Toolbar: SpeedBit - {EBFCD017-BCAD-42C3-9ED5-89DBDFC59171} - C:\Program Files\SpeedBit Toolbar\Toolbar\SpeedBit.dll

O3 - Toolbar: Ask.com Toolbar - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll

O3 - Toolbar: Google Toolbar - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - C:\Program Files\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar.dll

O2 - BHO: Ask.com Toolbar BHO - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files\Ask.com\GenericAskToolbar.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\progra~1\speedb~2\sblsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\progra~1\speedb~2\sblsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\progra~1\speedb~2\sblsp.dll

jesli ci eni edenerwuje dlugie menu po wcisnieciu PPM na plki na pulpicie to to zostaw

O8 - Extra context menu item: &Clean Traces - C:\Program Files\DAP\Privacy Package\dapcleanerie.htm

O8 - Extra context menu item: &Download with &DAP - C:\Program Files\DAP\dapextie.htm

O8 - Extra context menu item: Download &all with DAP - C:\Program Files\DAP\dapextie2.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystkie VIdeo za pomocą BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddVideo.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko za pomocą BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz za pomocą BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O9 - Extra button: BitComet - {D18A0B52-D63C-4ed0-AFC6-C1E3DC1AF43A} - res://C:\Program Files\BitComet\tools\BitCometBHO_1.3.3.2.dll/206 (file missing)

chyba tyle jak cos to pisz

Witam

już komp działa zdecydowanie lepiej ale teraz mam co jakiś czas 100% użycia procesora i czasem się przycinają programy a i co restart kompa jak skanuje gruntownie znajduje mi 3 wirusy mimo iż je usuwam Anti Malware poniżej podaje nazwy robali

Trace.TrackingCookie.tribalfusion!A2

Trace.TrackingCookie.doubleclick.net!A2

Trace.TrackingCookie.ad.zanox.com!A2

Co moge jeszcze zrobić ?

przez menadzera (ctrl+alt+del) zobacz jaki proces zrzera 100% kompa

tymi niby wirusami sie nie przejmuj av wykrywa jako grozne

poczytaj:

tracking-cookie-wykrywany-przy-kazdym-skanie-t347413.html

co do procesów to różnie zależy jaki program mam odpalony np: siedzę na gg to ciśnie 100% na gg jak mam odpaloną mozille to tam jest 100% jak jest odpalone kilka programów to rozdziela po pare % trochę to uciążliwe. Już teraz dzięki za pomoc jak wpadniesz na pomysł co może mi tak zrzec 100% procka bede dzwięczny :slight_smile: pozdro

jaki cfg(sprzet cpu ram itd) i jaki system?

ja ci na ten problem nie pomoge (mialem podobny problem na starym sprzecie to formacik poszedl poczytaj moze sie czegos dowiesz :D)

http://www.google.pl/search?q=u%C5%BCyc … =firefox-a

wykonj pelna optymalizacje tuneup, zrob defragmentacje dyskow

http://forum.pclab.pl/t111326.html

dwa pierwsze podpunkty

warka12

:arrow: Daj log z OTL

procesor athlon 1,8 hz

grafa Geforce 8600 GT

3 giga ramu

system windows xp

Ponizej daje loga z OTL

http://wklej.org/id/132339/

Wklej w oknie Custom Scans/Fixes wklej :

Kliknij Run Fix.

Daj log z usuwania i nowy log z OTL

Po co usuwasz SpeedBit. Po zastosowaniu skryptu straci internet.