Proces bezczynności 99% po instalacji Win 7

Witam.

Zainstalowałem win7 na kompie i teraz procesor chodzi mi cały czas na 99% (tyle ile proces bezczynnosci) oczywiscie zmienia to się, czasami 80-99%, wiatrak cały czas na 100%, nigdy tego nie robił, no i nie da się używać kompa jak kiedyś. Wywala mnie z różnych gier itp.

Jak mogę to wyłączyć? Miałem ten sam windows przed instalacją tylko poprostu musialem usunąć bo zmienialem partycje no i mam za swoje.

Macie jakiś pomysł? Niektórzy piszą na forach że normalne to zachowanie że procek chodzi mi na 99% (proces bezczynnosci)

Ale wiem że tak nie jest bo przed reinstalacją systemu mi tego nie robił.

Jak macie jakiś pomysł to piszcie, z góry dzięki.

Pozdro. :smiley:

Wiesz, że Proces Bezczynności na poziomie 80-100% jest jak najbardziej poprawny?

U mnie jest w tej chwili na 98%, więc przyczyny szukaj gdzie indziej.

To czemu przed reinstalacją mi tak nie robiło? ;/

A wiatrak cały czas na full jak by procek się grzał… ;/

Menu Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Monitor zasobów i w nim pierwsza tabela z góry, kolumna Procesor CPU. Sprawdź sam, co tak obciąża procesor i na ile procent.

Tak, tylko w monitorze zasobów nie ma procesu BEZCZYNNOSCI.

Znajde go tylko w menadżerze zadań. i tam jest po 80-99%.

A w monitorze zasobow go nie ma.

I tak ma być. Istotne, czy Twój alarm jest prawdziwy. Jeśli w Monitorze zasobów w kolumnie Procesor CPU jest “0” lub kilka procent, to wszystko jest OK. Tzw. proces bezczynności nie ma znaczenia (w tym przypadku).

A w monitorze zasobów nic nie wskazuje, żeby jakiś inny proces obciążał procesor?

Najlepiej rozwiń ten Monitor na cały ekran i przyjrzyj się uważnie. Pierwszy pasek z góry ma kwadracik z Użyciem procesora i to jest istotne.

Dodane 09.01.2011 (N) 14:39

Do tego okno z wykresem po prawej pomocniczo.

Właśnie nie ma. A wiatraczek cały czas wskazuje ze niby procesor się grzeje, skoro cally czas na full wieje ;D

PRoces bezczynnosci 80-99% w menadżerze zadań a tego nie było szybciej ;]

Ponadto, zwykle po reinstalce Windowsa7 zbiera on z komputera przez jakiś czas najrozmaitrze dane, m.in. wykonuje indeksacje plików. Trzeba mu dać czas na to… Za dzień, dwa będzie OK.

Dodane 09.01.2011 (N) 14:44

Jak już chcesz mieć stale to wszystko na oku, to uruchom na Pulpicie gadżet z widokiem użycia procesora i pamięci. Moim zdaniem, nie ma tu nic nienormalnego.

też myslałem że aktualizacje itp, ale instalowalem go tydzien temu. Chodzi chodzi i chodzi wolniej.

nie mialem prblemow z tym ze sie grzal, a teraz niby caly czas jest zagrzany, patologia ;D

Mój proces bezczynności w tej chwili, to 96%, przy czym samo GaduGadu obciąża procesor na 2%. Podaję tak dla porównania.

A może jakiś sterów brak?

Dla spokoju, warto jeszcze sprawdzić temperaturę procesora jakimś programem (np. Everestem) lub w BIOSie. Najlepiej zaraz po uruchomieniu i gdzieś po 15 minutach pracy komputera na luzie.

Dodane 09.01.2011 (N) 14:54

Nie, sterowniki tu nie mają nic do rzeczy. Zakładam, że w Menadżrze urządzeń nie masz pozycji zaznaczonych na żółto.

powiem że jak ten wiatrak chodzi cały czas na full to temperatura nie jest w stanie podskoczyć ;D

Lapek Zimny, a w biosie 30 stopni

Raczej pomyśl, dlaczego wentylator chodzi na full mimo braku obciążenia procesora? Może kurz? Może nawaliło sterowanie wentylatora. To już jednak inny temat. Może laptop stoi na kocu :smiley: ?

jakby sterowanie nawaliło to przy włączaniu by też chodził na full, a tego nie robi, dopiero bo wlogowaniu się windy

Moja wiedza się skończyła :smiley: Mimo wszystko, miłej niedzieli!

no wzajemnie ;D

Dzięki za pomoc ;]

Podaj jeszcze może, co to za laptop? Marka, model?