Procesor ma taktowanie o 0,7 GHz za niskie

“Sprzedaj” to, “sprzedaj” tamto i se kup nowe i oczywiście Intela bo nic innego być nie może.

 

 

Prędzej wymienię płytę niż wszystko co kosztowało 4500zł.

 

 

 

Dzięki za taką pomoc.

Nie chcesz zmieniać na Intela dlaczego? Nie wszystko tylko procek i płytę masz sprzedać. Za 1000zł kupisz jakiś i5 + dość dobrą płytę główną a wpakowałeś się w szambo. Oczywiście możesz wymienić mobo ale jak sam twierdzisz wybierałeś komputer pod gry to czemu zamontowałeś AMD? Z mojej strony EOT bo i tak Cię nie przekonam do zmiany na Intela.

Bądź mężczyzną i zmierz się z tym, że kupiłeś bubel. Dąsanie się nie pomoże.

 

Przemyśl sprawę i napisz, czy chcesz pomocy, czy nie.

W dużym skrócie: jak słyszę Intel to rzygam. Poza tym podobno AMD jest bardzo dobry dla gier.

Podobno Kopernik był kobietą…

 

Jak widzę taką arogancką postawę, to odechciewa mi się pomagać.

Proszę bardzo - nie pomagaj.

 

 

Łatwo gadać jak to czyjeś pieniądze, co za różnica 1000zł w tą czy w drugą.

Najłatwiej powiedzieć “sprzedaj i kup nowe”, gorzej zrobić jak już jest wszystko kupione i zmontowane.

Właśnie bardzo martwię się o Twoje pieniądze, może nawet bardziej od Ciebie.

 

Dobra płyta pod ten procesor to minimum 500 zł.

Sprzedając płytę i procesor kupisz nowy i wydajniejszy zestaw na i5 

 

Prosta kalkulacja, przynajmniej dla mnie.

Ale to nie moje pieniądze, więc pewnie się nie znam

 

Nie powiedziałem, że się nie znasz bo tego nie wiem. Po prostu wkurza mnie ten problem, i to na samym początku.

 

 

Dobrze, to jeszcze raz bo zaczynam się gubić.

 

Najlepszą opcją jest sprzedać procesor oraz płytę główną i kupić nowy procesor wraz z płytą główną?

Ja na prawdę nie spodziewałem się żadnych takich problemów jak teraz, że wychodzi na to, że najlepiej sprzedać płytę główną i procesor i kupić inne…

To jest najlepsza opcja. Po prostu źle wybrałeś, zdarza się.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/10285405

http://www.skapiec.pl/site/cat/1/comp/10273365

 

Lub procesor zmień na i5 4690K, jeśli interesuje Cię podkręcanie i możesz ewentualnie dołożyć.

Podkręcanie raczej nie, przynajmniej na razie. Jak widać za bardzo nie znam się na tym a wolę nie spalić procesora bo przesadzę.

 

 

Procesor wydaje mi się, że jest słabszy, ja mam 8 rdzeniowy 4,7 a ten Intel jest 4 rdzeniowy i tylko 3,2 :confused:

 

Kasa już w tym momencie nie gra roli, te 4500zł to już “przygotowana” suma a widzę, że ten procesor Intela o połowę tańszy ale czy też nie gorszy o połowę? Ja wiem, że Intel cud miód ale coś ostatnio przestaję wierzyć testom i ocenom widząc artykuły, że dana firma daje w łapę żeby recenzja była pomyślna…

 

 

Zaczynam przy tym głupieć

Nie masz 8 rdzeni w tym CPU, tylko 4 moduły obsługujące 8 wątków. To nieco inna architektura od Intelowskiej. To samo z taktowaniem - więcej nie oznacza zawsze lepiej (wydajniej).

 

Jeśli nie wierzysz testom, to ja już Ci nie pomogę.

 

Mogę Ci jedynie powiedzieć, że nie ma żadnego spisku przeciwko biednemu AMD.

No kurcze, co trochę trafiam na artykuły, że dana firma dała w łapę za pochlebną recenzję. Takie coś widzę głównie przy grach ale przy procesorach ostatnio też trafiłem.

 

 

Dobra, dzisiaj już nie mam siły, zostawiam to do jutra, pokażę też temat u siebie żeby zdecydować co z tym fantem zrobić:/

Ja bym na Twoim miejscu zdecydował co zrobić z “informatykiem”, który bezmyślnie przyklepał taki zestaw. 

Nic mu nie mogę zrobić niestety, ani to mój kolega ani mój znajomy. To znajomy z pracy mamy który grzecznościowo zgodził się złożyć taki zestaw.

 jak nie chce intela to nie rozumiem dlaczego na siłe mu wpychacie…,

 wymień płyte i po problemie.

i7 także ma 4 rdzeni i 8 wątków każdy procesor teraz operuje na hyper threading, w grach nie ma różnicy między intelem czy amd ale nie porównujmy i5 do Athlona :slight_smile:

przykład https://www.youtube.com/watch?v=jV2Voo5h3eU (10 minuta) cena za intela bierze swoje gdy używasz komputera do renderingu, photoshopa itp. wtedy procesory intela rzeczywiście mają przewagę więc AMD - GRY, domowy użytek, itp, Intel to samo plus zastosowania profesionalne  i tyle w temacie a co do procesora po prostu źle dobrana płyta główna najlepiej sprawdzić przed kupnem czy obsługuje lecz dla mnie procesory typu FX 8rdzeni czy i7 nie mają sensu bo dużego skoku wydajności nie ma tylko pobierają mnówsto prądu Pozdrawiam :slight_smile:

Bzdury.

 

Taa, “przykłady” z YouTube to są zawsze dobre przykłady.

 

Pewnie testy robione przez profesjonalne portale są zbyt zmanipulowane żebyś je tutaj wstawił.

 

Odwrotnie

 

AMD - rendering w wybranych programach

Intel - Gry i cała reszta

 

 

 

No to pozamiatałeś.

Racja, zamiast Intel hurr durr to pomóżcie chłopakowi wybrać płytę która utrzyma ten procek :wink:

Żony nikt mu nie wpycha. Tutaj chodzi o opłacalność.

No dobrze, na razie postanowiliśmy, że zostanę na tym co mam, jedynie zmiana płyty głównej tak aby ten nieszczęsny procesor zaczął chodzić tak jak ma chodzić.

 

 

 

Jaką płytę mam kupić? Wolę zapytać żeby znowu nie zrobić tego samego jak teraz. Oczywiście w tym wypadku obecna płyta jest na sprzedaż więc mam nadzieję, że zakup nowej nie będzie mnie jakoś rujnował finansowo ponad miarę…