Procesor ma taktowanie o 0,7 GHz za niskie

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/4805625

 

Solidna płyta. Okiełzna tego rumaka. 

 

Tutaj lista obsługiwanych procesorów, żebyś sam to zobaczył

http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A99FX_PRO_R20/HelpDesk_CPU/

Polecam tę płytę, sam ją posiadam :P, płyta ma bardzo mocną sekcję zasilania i chłodzenie także szybko ci się nie usmaży, u mnie działa na podkręconym FX 6100 4.6GHz i żadnych problemów nie widzę, temperatury są w porządku, napięcia trzyma stabilnie, BIOS Uefi, umożliwia SLI czy Crossfire, ogólnie bardzo mocna płyta pod AMD ( kiedyś kupiłem ją okazyjnie za 400 zł :P, wolałem dołożyć 100 zł niż kupować AsRocka lub Gigabyte ). Ta płyta pozwoli ci wykorzystać w pełni potencjał twojego procesora, na początek radzę wyłączyć Tryb Turbo, dla mnie to jest taki pic na wodę, taktowanie i napięcie skacze a wzrostu wydajnosci nie widać, lepiej ustawić taktowanie na sztywno. 

 

Chociaż na twoim miejscu naprawdę zastanowiłbym się nad Intelem. W grach które wykorzystują wiele rdzenie problemu nie będzie, ale zaczną się kiedy dana aplikacja obsługuje tylko 1 wątek :confused:

OK, dzięki wszystkim za pomoc i propozycje. Tak jak napisałem wcześniej - na razie wymienię płytę główną a resztę później gdy będzie taka potrzeba :slight_smile:

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Później i tak będziesz musiał wymienić całość, no ale jak chcesz… :wink:

Całość może to nie :slight_smile: Zresztą, z tą wymianą mam nadzieję wytrzymać jakiś czas, aż gry będą wymagały lepszych części, obecne na razie są dobre :slight_smile:

Widocznie nie zmienili tej informacji, żeby nie straszyć ludzi. 

 

Obsługa procesorów serii FX 9000 jest. Spójrz na listę obsługiwanych.

 

Naprawdę zdaj się na opinię innych, bo znowu kupisz co nie trzeba. 

Jednak chciałbym się dowiedzieć coś o tych płytach głównych oraz o tym kosmicznym zasilaniu 1200W

Kosmiczne zasilanie - miałeś tam podaną platformę testową FX 9xxx + HD 7990 + inne duperele.

Procesor sam w sobie może spożyć do 250W energii, karta kolejne 200W, także markowa 600 powinna ci wystarczyć w zupełności.