Procesor pod resztę podzespołów

Cześć, prosiłbym o poradę odnośnie procesora jaki byłby dobry lub najlepszy możliwy pod pozostałe parametry, które mam aktualnie w komputerze:

Płyta główna: Gigabyte B450M H
Pamięć: Pamięć RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis (F4-3000C16D-16GISB)
Zasilacz: 500W

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli masz zaktualizowany BIOS na tej płycie to polecam 5800X3D

Wszystko zależy od tego, do czego ma być komputer. 5800X3D jest robiony z myślą o grach i ma sens, gdy jest dosyć mocna karta graficzna. A tutaj mamy zasilacz 500W, więc będzie problem z prądem przy kartach pokroju 3060 i więcej.

Bios mam aktualny, zapomniałem podać jeszcze model karty graficznej a teraz dokładnie nie pamiętam, napisze jak będę w domu ok 17. Zasilacz ewentualnie jeszcze mogę wymienić. Komputer ma być do gier. A sam procesor może tak max do 600zł myślę.

To wziąłbym Ryzen 5 5600X w tej kwocie.

Czyli szukałbym procesora do 600zł pod te parametry żeby na pewno wszystko pasowało i bez problemu procesor zadziałał:

Płyta główna: Gigabyte B450M H
Pamięć: Pamięć RAM G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis (F4-3000C16D-16GISB)
Zasilacz: 500W
Karta graficzna GTX 750Ti

Patrz wyżej.

Czy ten temat łączy się z tym tematem?

Można tak powiedzieć. Procesor został wysłany na reklamację i jeszcze czekam na info, chciałbym w między czasie zamówić coś co będzie względnie dobre i będzie pasowało pod resztę podzespołów, które mam w tej chwili.

Ale masz już 100% pewności, że ten procek był uszkodzony?

No właśnie jeszcze nie

Tak w tej cenie to może być problem z tym prockiem tak jak sobie patrzę :slight_smile: i się zastanawiam czy na pewno obsłuży RAMy, które mam.

Do tego komputera ten 3600 wcale nie był zły. Jak do grania, to bym te pieniądze przeznaczył raczej na zakup karty graficznej, bo to da o wiele większego kopa niż procesor. 3600 napędzi 2060 czy nawet 3060, oczywiście nie tak jak 5600X, ale więcej klatek wyciągnie się na zestawie 3600 + GTX3060 niż nawet 5800X3D plus GTX 750TI.

Zaczekaj, aż procesor wróci, sprawny, nowy, lub zwrócą kasę.

Zapewne masz rację, ale trochę ta karta kosztuję :slight_smile: Aczkolwiek można by pójść w ten sam procesor co był i odkładać na kartę

Ale już 2060 sporo mniej, a też da o wiele większy wzrost wydajności niż procesor. Procesor da ci tutaj przy twojej karcie kilka klatek, karta jakieś 200-300%, zresztą sam sobie zobacz jak to na tym procesorze działa na twojej karcie, kontra 2060 super. link wersja bez super jest tylko odrobinę wolniejsza, do nabycia już, za jakieś 1200zł nowa. np. Arktek GeForce RTX 2060 6GB GDDR6