Procesor

Dzien dobry,
chciałem dokupić lepszy procesor do komputera, jednak mój ostatni zakup skończył się niepowodzeniem (dano mi procesor ze złym socketem). Czy polecilibyście mi coś do Lenovo 3000 N100, który ma aktualnie procesor Intel Celeron M i Socket mPGA478MT?
Za wszelką pomoc jestem bardzo wdzięczny,
Adam.

Aha, i zależy mi jeszcze, aby procesor był 64-bitowy.

W zasadzie podróż do ekoportu byłaby najlepsza. :slight_smile:
To tak troche ironicznie, ale wymiana procesora da Ci… praktycznie nic.
Nawet jeżeli możesz umieścić Core Duo jakieś, to i tak z 2 GB RAM, tyle obsłuży, świata nie zawojujesz.
64 bitowy system będzie bajką, a zostanie tylko ostro przycinany Linuks i rola maszyny pisarskiej.

Najmocniejszy procesor jaki możesz włożyć to Core Duo T2250. Koszt na allegro waha się od 25 do 50 zł.

Jest wydajniejszy od tego Celerona o ponad 100% ale i tak na komfort pracy nie licz. W passmarku ma zaledwie 540 punktów. Na tym dziś praktycznie nie da się sensownie pracować.

Prosz Pana… Ja mam obecnie z Celeronkiem 3GB RAM i Win 8.1 i wytłumacz mi dlaczego to mi wcale nie laguje (chyba że włączę jakąś bardzo wymagającą gierkę (chociaż rzadko w takie gram) albo tak z 7 progromów naraz + przeglądarka 3karty min.) wtedy zaczyna coś ciąć… Ale chodzi mi głównie o 64 to, abym miał 64 bity, oraz troche większe taktowanie.

T2250? Hmmm… Nie dałoby się coś lepszego typu T4 coś tam no tak żeby co najmniej 2GHz były?ktualnie tyle ma.

Wątpię.

A jakiś Pentium?

Pentium jest gorszy od Core Duo. Ten z mojego linka to najmocniejsza rzecz jaką upchasz w tym laptopie. Najlepszym rozwiązaniem zamiast inwestować w to muzeum będzie kupno nowego laptopa opartego na nowym Celeronie (zakładając że chcesz jak najbardziej budżetowy sprzęt). Koszt nowych laptopów opartych na Celeronie to jakieś 1000-1200 zł.

Nie rozumiesz. Jestem kolekcjonerem staroci i lubię się w taki rzeczy bawić. Chciałem zrobić upgrade i zobaczyć co z tego wycisnę, bo Win 8.1 na 32-bitowym Celeronie Już dobrze się sprawdza, ale chciałem to jeszcze trochę podciągnąć. Ten jeden rdzeń mnie denerwuje. :confused:

Dlatego jest szansa na drugi rdzeń i to jest właśnie Core Duo.

Super. Ale czy jest jakiś C2D z tak no co najmniej 2GHz kompatybilny z socketem mPGA478MT? Wiem, że stawiam wysoko poprzeczki, ale jestem bardzo ciekawy co z tego się da wycisnąć. Poza tym oprócz tego laptopa mam tylko komputer stacjonarny, więc jakbym gdzieś chciał poza domem skorzystać z komputera to taka opcja byłaby fajna.

Tutaj masz ciekawy artykuł:
http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20M%20(mPGA478MT).html

OK, ale możesz mi powiedzieć wprost jaka Core Dwójka by weszła do socketu M? Chciałbym aby był to procesor o taktowaniu co najmniej 2GHz, oraz no, Core 2 Duo albo Core Duo (jeżeli to nie to samo).

Nie znaczy to wcale, że procesory kompatybilne z tą podstawką będą działać w tym laptopie. Bo sama kompatybilność z podstawką nie zapewnia poprawnej pracy z daną płytą główną. Tutaj najwięcej do gadania ma chipset zamontowany na płycie głównej a nie sama podstawka.
Podstawka to właściwie daje tylko pewność że dany procesor uda się zamontować na płycie głównej. Ale czy on zadziała to już nie jest takie pewne.

OK ok ok. Czy możecie mi podać jakąś listę kompatybilnych procesorów z Lenovo 3000 N100. Poszukam sobie najbardziej odpowiedniego dla mnie i go po prostu kupię. Z góry Dziękuję za odpowiedź.

Znalazłem Pentiuma T4200 2.0GHz 1M cache i 2 rdzenie, czyli wręcz idealny dla mnie. Przeczytałem, że jest sześćdziesięciocztero-bitowy na stronie Intela. Wchodzi do podstawki PGA478. Powie ktoś mi, czy to to samo co mPGA478MT oraz czy jest obsługiwany przez Lenovo 3000 N100?

Wszystko niekompatybilne, jednak znalazłem światełko w tunelu. Intel Core 2 Duo T7200. Wiem , że ten procesor jest kompatybilny z moim socketem, oraz odpowiada moim wymaganiom. Jednak co z kompatybilnością z płytą główną? Przypominam, że mam komputer Lenovo 3000 N100.

Więc skoro procesor pasuje do podstawki to teraz musisz sprawdzić jaki masz chipset na płycie głównej i sprawdzić czy wspiera ten procesor. Jeżeli tak to zadziała jeżeli nie to nie.

Przeczytałem przez minutą na stronie Lenovo, że ten model wspiera T7200. C-U-D!