Procesory E8500 vs Q9300

Tak jak w temacie, który procesor lepszy:

E8500 vs Q9300

Który byście wybrali kupując nowy komputer?

Pozdrawiam!

Żaden z nich. Wybrałbym E8400 i podkręcił go do 4 GHz (co jest bezproblemowe nawet na boxowym chłodzeniu). Wyszłoby taniej, a wydajność bardzo wysoka.

Czyli wniosek jest taki ze Q9300 odpada i lepiej wziąść procesor albo E8400 albo E8500. Dzieki za pomoc! Teraz juz chyba raczej na pewno dam sobie rade z wyborem. Dzieki za sugestie cenne. Temat do zamknięcia.

E8500 jest od E8400 o 200 stówy droższy… bierz E8400 i kręć :wink:

Moje słowa z innego tematu :stuck_out_tongue:

Lol bierz E8400, jest o 200zł tańszy a ma tylko trochę mniejsze taktowanie które zwiększysz w 15 sec. Bierz E8400.

Ja bym wziął E8500 bo jednak mnożnik 9,5x da rade więcej podkręcic, dokupił bym dobrego coolera i podbił proca do 4,5-4,7Ghz :stuck_out_tongue: Oczywiście jak bym nie patrzył na fundusze :stuck_out_tongue:

jonek29 , Żadnego procesora z Seri E8x00 nie podkręcisz wyżej jak 4,0GHz na Codzień. Nawet przy Thermalright i dwoma Fanami nie ochłodzisz procesora podkręconego do 4,5GHz. Te procesory nie są wcale takie zimne, są praktycznie gorace jak E6x50. Jeśli nie wiesz dlaczego to polecam w google poszukać jakiegoś arytkułu o nich. Po prostu one się wyżej podkręcają. Moim żdaniem wystarczy nawet E8200 którego i tak podkręcimy do 4,0GHz, a nawet 3,5Ghz wystarczy.

Czyli E8400 bedzie stykał. Spox dzieki za wasze opinie. Pozdrawiam, temat raczej do zamknięcia.

Na codzień może nie ale ludzie dochodzą do 4,6GHz na BOXowym coolerze, mają co prawda 90 stopni ale to box, przy wodnym było by 50-60stopni :stuck_out_tongue:

tja… a przy azocie -190 st. C :wink:

Widać że chyba nie byłeś na hwbot i nie czytałeś opisów wyników :stuck_out_tongue: Ludzie na E8200 podkręconym do 5GHz mają -30C. Oczywiście przy ciekłym azocie.

obejrzyj ten film a się zdziwisz: http://pl.youtube.com/watch?v=4CzLI9Z5W … re=related

podkręcili do 5,5GHz a jest -200 st. C i co ?? :expressionless:

No to jeszcze bardziej potwierdza moją teorią :stuck_out_tongue:

Nie wiem czemu obalasz swoje twierdzenie :?

a gdzie tam masz -30 st. C ?? :expressionless:

10 st. w tą czy tamtą nie robi dużej różnicy… ale dla OC pewnie tak :wink:

Czyli to miało znaczyć że się z mną zgadzasz??

przecież pisałeś o -30st. to jak mogę się z tobą zgadzać mówiąc o -190st ? :expressionless:

Chodziło mi o to że potwierdzasz mówiąc że ma temp. ujemną…

Co do tematu…

Jeśli jesteś w stanie multimedialnie wykorzystać 4 rdzenie to oczywiście q9300 będzie lepszy.

Jeśli chcesz zrobić zestaw z dużą ilością ramu (4gb+) na 64bitowym os’ie do zadań bardziej profesjonalnych, to bierz oczywiście phenoma.

Jeśli jesteś normalnym użytkownikiem który robi wszystko po trochu to bierz e8400.

Jeśli powyższe + nie obawiasz się odrobiny oc to e8200 będzie w zupełności wystarczające.

A co do ekstremalnego chłodzenia - to czemu nie ciekłym helem? 4 stopnie Kelvina brzmią przecież bardziej zachęcająco :]

Co do Phenomów to nie polecam, tanie, badziewie.

Czemu piszesz że 64bit to do zadań profesjonalnych, tak myślą niestety wszyscy sprzedawcy Windowsa, którzy wpychają ludziom 32bitowego windowsa do 4 GB RAMu.