Procesory E8500 vs Q9300

(Pinio150) #1

Tak jak w temacie, który procesor lepszy:

E8500 vs Q9300

Który byście wybrali kupując nowy komputer?

Pozdrawiam!

(san_chez) #2

Żaden z nich. Wybrałbym E8400 i podkręcił go do 4 GHz (co jest bezproblemowe nawet na boxowym chłodzeniu). Wyszłoby taniej, a wydajność bardzo wysoka.

(Pinio150) #3

Czyli wniosek jest taki ze Q9300 odpada i lepiej wziąść procesor albo E8400 albo E8500. Dzieki za pomoc! Teraz juz chyba raczej na pewno dam sobie rade z wyborem. Dzieki za sugestie cenne. Temat do zamknięcia.

(Garfield) #4

E8500 jest od E8400 o 200 stówy droższy... bierz E8400 i kręć :wink:

(Emilmlo) #5

Moje słowa z innego tematu :stuck_out_tongue:

(Sk91) #6

Lol bierz E8400, jest o 200zł tańszy a ma tylko trochę mniejsze taktowanie które zwiększysz w 15 sec. Bierz E8400.

(Jonek29) #7

Ja bym wziął E8500 bo jednak mnożnik 9,5x da rade więcej podkręcic, dokupił bym dobrego coolera i podbił proca do 4,5-4,7Ghz :stuck_out_tongue: Oczywiście jak bym nie patrzył na fundusze :stuck_out_tongue:

(Sk91) #8

jonek29 , Żadnego procesora z Seri E8x00 nie podkręcisz wyżej jak 4,0GHz na Codzień. Nawet przy Thermalright i dwoma Fanami nie ochłodzisz procesora podkręconego do 4,5GHz. Te procesory nie są wcale takie zimne, są praktycznie gorace jak E6x50. Jeśli nie wiesz dlaczego to polecam w google poszukać jakiegoś arytkułu o nich. Po prostu one się wyżej podkręcają. Moim żdaniem wystarczy nawet E8200 którego i tak podkręcimy do 4,0GHz, a nawet 3,5Ghz wystarczy.

(Pinio150) #9

Czyli E8400 bedzie stykał. Spox dzieki za wasze opinie. Pozdrawiam, temat raczej do zamknięcia.

(Jonek29) #10

Na codzień może nie ale ludzie dochodzą do 4,6GHz na BOXowym coolerze, mają co prawda 90 stopni ale to box, przy wodnym było by 50-60stopni :stuck_out_tongue:

(Garfield) #11

tja... a przy azocie -190 st. C :wink:

(Jonek29) #12

Widać że chyba nie byłeś na hwbot i nie czytałeś opisów wyników :stuck_out_tongue: Ludzie na E8200 podkręconym do 5GHz mają -30C. Oczywiście przy ciekłym azocie.

(Garfield) #13

obejrzyj ten film a się zdziwisz: http://pl.youtube.com/watch?v=4CzLI9Z5W ... re=related

podkręcili do 5,5GHz a jest -200 st. C i co ?? :expressionless:

(Jonek29) #14

No to jeszcze bardziej potwierdza moją teorią :stuck_out_tongue:

Nie wiem czemu obalasz swoje twierdzenie :?

(Garfield) #15

a gdzie tam masz -30 st. C ?? :expressionless:

10 st. w tą czy tamtą nie robi dużej różnicy... ale dla OC pewnie tak :wink:

(Jonek29) #16

Czyli to miało znaczyć że się z mną zgadzasz??

(Garfield) #17

przecież pisałeś o -30st. to jak mogę się z tobą zgadzać mówiąc o -190st ? :expressionless:

(Jonek29) #18

Chodziło mi o to że potwierdzasz mówiąc że ma temp. ujemną...

(Mariosti*) #19

Co do tematu...

Jeśli jesteś w stanie multimedialnie wykorzystać 4 rdzenie to oczywiście q9300 będzie lepszy.

Jeśli chcesz zrobić zestaw z dużą ilością ramu (4gb+) na 64bitowym os'ie do zadań bardziej profesjonalnych, to bierz oczywiście phenoma.

Jeśli jesteś normalnym użytkownikiem który robi wszystko po trochu to bierz e8400.

Jeśli powyższe + nie obawiasz się odrobiny oc to e8200 będzie w zupełności wystarczające.

A co do ekstremalnego chłodzenia - to czemu nie ciekłym helem? 4 stopnie Kelvina brzmią przecież bardziej zachęcająco :]

(Jonek29) #20

Co do Phenomów to nie polecam, tanie, badziewie.

Czemu piszesz że 64bit to do zadań profesjonalnych, tak myślą niestety wszyscy sprzedawcy Windowsa, którzy wpychają ludziom 32bitowego windowsa do 4 GB RAMu.