Profesjonalne Forum

(Zwiru^24) #1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć profesjonalne forum tak jak w temacie. Pytam bo nie znalazłem tematu który by mi pomógł.

Z góry thx. Za pomoc. :slight_smile:

Aha i czy taka książka http://helion.pl/ksiazki/htxcsp.htm pomogła by mi w zrobieniu takiego forum ?

(fastman92) #2

Nie, ta książka może ci pomóc w zrobieniu ładnego, autorskiego, profesjonalnego stylu dla forum. Style sie robi w języku HTML, XHTML, CSS, i JS. Musisz mieć pomysł, aby zrobić takie forum. Po co masz zakładać forum np. w dziedzinie w której nie masz kompletnie pojęcia.

(Zwiru^24) #3

No a jak już mam pomysł na to forum no to co dalej ? o.O

(Marcins2009) #4

Dalej to zakładasz serwer i instalujesz na nim np phpBB a następnie za pomocą panelu administratora ustawiasz wszystko co chcesz tworzysz działy itd. I teraz wypadało by to forum jakoś rozreklamować. Koniec :wink:

(Zwiru^24) #5

fastman92 , demistrakos , dzięki za pomoc. Jeszcze jedno jeśli można gdzie znajdę taki serwer :?: :roll: I czy za to się płaci.

(Pawelnr1) #6

Jeśli to ma być PROFFESJONALNE forum to musisz zapłacić za hosting i za domenę. A jeśli dopadł cię kryzys finansowy to hosting(tzn. Serwer) załóż na 000webhost.com (darmowy serwer bez reklam) ale domenę i tak

Musisz kupić (może w az.pl ?)

I na tym otóż serwerze instalujesz Mybb - mi sie bardziej podoba niż phpBB

(fastman92) #7

Serwer możesz wybrać płatny albo darmowy. Oczywiście jak chcesz, aby forum było chętnie odwiedzane i działało prawie cały czas to tylko płatny. Potrzebujesz bazy MySQL i serwera z obsługą PHP (praktycznie każdy to obsługuje). Inne typy baz działają jedynie w PhpBB3.

Jest wiele skryptów do wyboru:

Do tego domena około 100 zł powinna być.

(Zwiru^24) #8

Aha dzięki wszystkim za pomoc. :slight_smile:

(Blotny) #9

IP.Board, vBulletin - tu się płaci, bądź piraci (oczywiście to drugie jest złe, ale fajna rymowanka mi wyszła).

A tak BTW, to po pierwsze hosting, domena itp.

Po drugie skrypt.

I w tym momencie najłatwiejsza część za nami.

Żeby przyciągnąć użytkowników potrzebujesz po pierwsze ładnego layoutu. Ale, żeby w ogóle ktoś wszedł, na stronie musi być jakaś treść, żeby google mogło zindeksować. Na puste forum pies z kulawą nogą zajrzy raz od święta jedynie.

Więc za nim się zabierzesz, dobrze by poćwiczyć na loklanym serwerze (typu VertigoServ) layout, przygotować parę artykułów, czy porad na dobry początek. A i warto pomyśleć o dobrym podziele. I logo jest istotne.

Wówczas profesjonalne forum powinno Ci jako tako wyjść.

(Zwiru^24) #10

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie forum. Jak mogę rozreklamować forum ? :slight_smile:

Z góry dzięki.

(Blotny) #11

Jak niszowy temat, to "się w miarę samo zrobi". A tak, to SWL, reklama na forach, promocje, konkursy, w ostateczności profesjonalna reklama i dużo ciekawej treści.

(fastman92) #12

Za pomocą wymiany banerów, na stronach do tego służących. Za pomocą Google Adwords, na forach, z działem "zareklamuj się" itp. Zapraszać użytkowników.

(Zwiru^24) #13

aha ok a jak zrobić tak, żeby jak się naciśnie na bannera to przenosi na stronę forum czy to samo się tak robi i czy można tak zrobić na forum ze strony fora.pl ? xD

(Pawelnr1) #14

Nie da sie

Jagbyś założył na jakimś hostingu(i posłuchał nas) to by się dało

Fora.pl i wszelkie tego typu strony to syf bo nie masz dostępu do FTP, myślałem ze zakladasz forum na poważnie...

(Zwiru^24) #15

No wiem że to syf ale ja nie umiem tego zrobić jak by ktoś mi napisał takiego mini tutoriala jak by ktoś mógł to bym był wdzięczny. :roll:

(fastman92) #16

Jak widze po twoich postach, ty i tak nic ciekawego nie zrobisz :stuck_out_tongue:

http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Instalacja_phpBB3

Tylko PhpBB3 pobieraj ze strony http://phpbb.pl - będzie w polskiej wersji językowej.

(Zwiru^24) #17

No wiesz wiem że nic nie zrobię przynajmniej na razie bo jestem w tym kompletnie zielony :slight_smile: i dzięki za linki :slight_smile:

Wiem że to głupie pytanie ale pytam xD Do czego służ ten phpBB3 ?

(Krzkaczor) #18

To jest jeden ze skryptów dzięki którym stworzysz swoje forum.

(Zwiru^24) #19

Aha dzięki.

-- Dodane 09.03.2009 (Pn) 6:16 --

Wracając jeszcze do http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Instalacja_phpBB3 tej strony to tam są dwa takie pierwsze punkty o co w nich chodzi ? ;/

1. Połącz się ze swoim serwerem poprzez klienta FTP

2. Przejdź do katalogu public_html, www lub innego do którego należy wrzucać strony WWW na Twoim serwerze.

(Pawelnr1) #20

Ściągnij program "file zila" - to jest klient FTP