Profesjonalne Forum

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak stworzyć profesjonalne forum tak jak w temacie. Pytam bo nie znalazłem tematu który by mi pomógł.

Z góry thx. Za pomoc. :slight_smile:

Aha i czy taka książka http://helion.pl/ksiazki/htxcsp.htm pomogła by mi w zrobieniu takiego forum ?

Nie, ta książka może ci pomóc w zrobieniu ładnego, autorskiego, profesjonalnego stylu dla forum. Style sie robi w języku HTML, XHTML, CSS, i JS. Musisz mieć pomysł, aby zrobić takie forum. Po co masz zakładać forum np. w dziedzinie w której nie masz kompletnie pojęcia.

No a jak już mam pomysł na to forum no to co dalej ? o.O

Dalej to zakładasz serwer i instalujesz na nim np phpBB a następnie za pomocą panelu administratora ustawiasz wszystko co chcesz tworzysz działy itd. I teraz wypadało by to forum jakoś rozreklamować. Koniec :wink:

fastman92 , demistrakos , dzięki za pomoc. Jeszcze jedno jeśli można gdzie znajdę taki serwer :?: :roll: I czy za to się płaci.

Jeśli to ma być PROFFESJONALNE forum to musisz zapłacić za hosting i za domenę. A jeśli dopadł cię kryzys finansowy to hosting(tzn. Serwer) załóż na 000webhost.com (darmowy serwer bez reklam) ale domenę i tak

Musisz kupić (może w az.pl ?)

I na tym otóż serwerze instalujesz Mybb - mi sie bardziej podoba niż phpBB

Serwer możesz wybrać płatny albo darmowy. Oczywiście jak chcesz, aby forum było chętnie odwiedzane i działało prawie cały czas to tylko płatny. Potrzebujesz bazy MySQL i serwera z obsługą PHP (praktycznie każdy to obsługuje). Inne typy baz działają jedynie w PhpBB3.

Jest wiele skryptów do wyboru:

Do tego domena około 100 zł powinna być.

Aha dzięki wszystkim za pomoc. :slight_smile:

IP.Board, vBulletin - tu się płaci, bądź piraci (oczywiście to drugie jest złe, ale fajna rymowanka mi wyszła).

A tak BTW, to po pierwsze hosting, domena itp.

Po drugie skrypt.

I w tym momencie najłatwiejsza część za nami.

Żeby przyciągnąć użytkowników potrzebujesz po pierwsze ładnego layoutu. Ale, żeby w ogóle ktoś wszedł, na stronie musi być jakaś treść, żeby google mogło zindeksować. Na puste forum pies z kulawą nogą zajrzy raz od święta jedynie.

Więc za nim się zabierzesz, dobrze by poćwiczyć na loklanym serwerze (typu VertigoServ) layout, przygotować parę artykułów, czy porad na dobry początek. A i warto pomyśleć o dobrym podziele. I logo jest istotne.

Wówczas profesjonalne forum powinno Ci jako tako wyjść.

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie forum. Jak mogę rozreklamować forum ? :slight_smile:

Z góry dzięki.

Jak niszowy temat, to “się w miarę samo zrobi”. A tak, to SWL, reklama na forach, promocje, konkursy, w ostateczności profesjonalna reklama i dużo ciekawej treści.

Za pomocą wymiany banerów, na stronach do tego służących. Za pomocą Google Adwords, na forach, z działem “zareklamuj się” itp. Zapraszać użytkowników.

aha ok a jak zrobić tak, żeby jak się naciśnie na bannera to przenosi na stronę forum czy to samo się tak robi i czy można tak zrobić na forum ze strony fora.pl ? xD

Nie da sie

Jagbyś założył na jakimś hostingu(i posłuchał nas) to by się dało

Fora.pl i wszelkie tego typu strony to syf bo nie masz dostępu do FTP, myślałem ze zakladasz forum na poważnie…

No wiem że to syf ale ja nie umiem tego zrobić jak by ktoś mi napisał takiego mini tutoriala jak by ktoś mógł to bym był wdzięczny. :roll:

Jak widze po twoich postach, ty i tak nic ciekawego nie zrobisz :stuck_out_tongue:

http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Instalacja_phpBB3

Tylko PhpBB3 pobieraj ze strony http://phpbb.pl - będzie w polskiej wersji językowej.

No wiesz wiem że nic nie zrobię przynajmniej na razie bo jestem w tym kompletnie zielony :slight_smile: i dzięki za linki :slight_smile:

Wiem że to głupie pytanie ale pytam xD Do czego służ ten phpBB3 ?

To jest jeden ze skryptów dzięki którym stworzysz swoje forum.

Aha dzięki.

Dodane 09.03.2009 (Pn) 6:16

Wracając jeszcze do http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Instalacja_phpBB3 tej strony to tam są dwa takie pierwsze punkty o co w nich chodzi ? ;/

  1. Połącz się ze swoim serwerem poprzez klienta FTP

  2. Przejdź do katalogu public_html, www lub innego do którego należy wrzucać strony WWW na Twoim serwerze.

Ściągnij program “file zila” - to jest klient FTP