Program do aktualizacji sterowników

witam dobry program do szukania sterowników , miałem już 1. TweakBit Driver Updater
2. Driver Booster v5.1.0 nie są darmowe ,

Polecam Snappy Driver :slight_smile:

Windows Update wystarcza.

1 polubienie

Strona www producenta płyty głównej lub laptopa lub sprzętu. Te całe Driver Voister itd. To wg. Mnie syf.

Nie zawsze do Asus Prime B650-Plus Windows update nie wykrywał sterownikó do chipsetu AMD najnowszego, musiałem pobrac ze strony Asusa. Ja wolę ręcznie instalowac, aktualizowac bo nigdy nie wiadomo co taki program wgra do systemu.

Nie istnieją takie. WSZYSTKIE jakie testowałem, a było tego wiele, albo od czasu do czasu instalują błędne serowniki, albo mylą się w wersjach, albo instalują nowsze, ale nie działające poprawnie z danym sprzętem. Do tego mają zwykle kupę syfu w sobie, reklam, szpiegów itp. w skrajnych przypadkach widziałem sytuację, gdy pobierały firmware które uwaliło sprzęt. Nawet soft konkretnych firm, np. MSI czy Asusa potrafi pobrać BIOS czy sterownik nieprawidłowy,.

1 polubienie

Driver’y pobiera się ręcznie ze stron WWW producentów sprzętu. Ew. ja korzystam z Asus Armory Crate lub Geforce Experience i jest dobrze.

instaluję Snappy Driver ale muszę czekać koło 6 godz. kiedy wszystkie ściągnie . Opinia później

odp. może i dobry tylko nie po polsku !

Tyle, że po pobraniu ze strony wsparcia sprzętu najnowszego sterownika…Windows lubi sam w tle zainstalować swój, certyfikowany i według systemu prawilny, chociaż nie zawsze jest to ten ze strony wsparcia.
Najlepiej wyłączyć automatyczną aktualizację sterowników w Windows 10, jeśli na siłę instaluje nie te, jakie chcemy.
Miałem tak w Lenovo, nawet jak system dawał taki sterownik do aktualizacji opcjonalnych to po jakimś czasie sam w tle go instalował bez mojej ingerencji, czyli wybraniu go w opcjonalnych.

Wystarczy zablokować instalacje jeśli sterownik sprawia problem. Tak często jest ze sterownikami do touchpada, które potrafią sprawić, że urządzenie wariuje, oraz ze sterownikami AMD, gdzie po aktualizacji tracimy panel i system potrafi się przy starcie wysypać.

To znaczy - „wystarczy zablokować instalację”.
Nie wiem na jakiej zasadzie, ponieważ można zablokować samo pobieranie sterowników
< "Nie uwzględniaj sterowników w aktualizacjach systemu Windows>
lub
< * Wybierz ustawienia instalacji urządzenia.

  • Teraz poprosi cię o automatyczne aktualizacje sterowników, wybierz nie>
    Jednak pierwsza opcja całkowicie wyłącza pobieranie najnowszych sterowników, co nie jest chyba najbardziej optymalnym rozwiązaniem.
    Druga natomiast dotyczy instalacji na konkretnym urządzeniu, jednak taki sterownik jak ten
    (Lenovo Ltd. Firmware) - nie dotyczy konkretnego urządzenia, więc nie można takiego sterownika zablokować tą metodą.
    Ten na przykład sam instaluje się w tle z opcjonalnych.

Można zablokować instalacje dowolnego sterownika M$ i dowolnej aktualizacji. Przecież sam M$ wydał do tego celu narzędzie np. wushowhide i działa bez problemu.

Nie wiem do końca, czy to narzędzie zda egzamin.
Dałem do ukrytych dwa sterowniki Intela, jednak one nadal są widoczne w systemie jako opcjonalne.

Więc niby jak to narzędzie je ukryło?

Trzeba je odinstalować, po restarcie odpalasz narzędzie, zaznaczasz sterowniki, klikasz dalej, jak skończy restart i powinny zostać ukryte.

OK- tyle, że nie chodzi mi o odinstalowanie, tylko żeby się nie nadinstalował ten ster „Intel - System”, bo nawet dokładnie nie wiem, co to za sterownik.
Lenovo Ltd - Firmware też do końca nie jestem pewien, co Lenovo pcha na siłę co rusz to nowszy, ale system po cichej aktualizacji w tle nie wykazuje jakichś usterek.
Te od Intela jeszcze mi się same nie zainstalowały, ale wolałbym, aby tak pozostało więc chcę je ukryć.
Ta opcja żeby go odinstalować i dopiero potem go (je bo akurat są dwa) ukrywać, też nie wydaje mi się logiczna.


Musisz go odinstalować i zablokować po restarcie, dopiero wtedy zadziała. Ale akurat firmware masz opisany na stronie, jakie poprawki są.

Musisz „go” odinstalować?
Co masz na myśli „go”?
Mam po kolei odinstalowywać wszystko od Intela?
To jest chipset?
Wolę nie ruszać, skoro dobrze mi wszystko działa.
Lenovo Ltd - Firmware.
Niby mam zainstalowane, ale w menedżerze urządzeń nie ma nic od Lenovo tylko od Microsoftu.
Powinno być tutaj


a u mnie jest tylko wszystko od Microsoftu (po prawej na screenie), nie ma od Lenovo a w zainstalowanych mam, że zostało zainstalowane.

Przechwytywanie.PNGrtr

Dobra zostawiam tak jak jest, bo zrobi się jakiś bałagan.

Jeśli instalujesz jakiś sterownik, a Microsoft odinstalowuje ci na siłę jakiś inny i w jakiś sposób jest to źle wpływa na działanie, to należy odinstalować to co się instaluje z automatu i dopiero wtedy zablokować ponowną instalację. Jeśli nie instaluje się samo, albo nie powoduje problemów, to nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Można to zrobić poprzez Group Policy Editor lub Rejestr.