Program Do czyszczenia rejestru na windows XP

Czy jest może jakiś nie wielki programik zwykły do wyczyszczenia rejestru systemu windows Xp z pozostałości po innych programach jak np. takich jak: baidu. java, i innych. Żeby rejestr tych śmieci nie miał ?
Potrzebuje tylko na chwilkę taki programik, wyczyszczę nim rejestr i potem ten program usunę.
Czy ktoś może mi coś w tej sprawie pomóc ?

Wise Registry Cleaner jest na Dobreprogramy.Jest dużo takich programów ale trzeba z nimi uważać bo można sobie szkody narobić.

A dzisiaj dawałem już linka do portable JetClean w tym temacie:


Najwięcej znajduje i najbardziej bezpieczny. On już bezpiecznie ustawiony, tylko co do przeglądarek odznaczasz, żeby haseł, zalogowań, ustawień stron nie czyścił.
Język polski to w ustawieniach.

I jak już użyje jet clean albo Wise Registry Cleaner i jak wejde pozniej w regedit i jak dam znajdź i wpisze: “baidu” to już po użyciu tych programów mi tego nie znajdzie w rejestrze ? będe miał już wtedy czysty rejestr od tego typu rzeczy ?

Nie. Tego żaden program nie zrobi, żeby usuwał pozostałości w rejestrze odnośnie kluczy ustawień systemowych w rejestrze.
Total uninstall płatny, potem revo - nigdy nie pokażą wszystkich pozostałości po odinstalowanych programach w rejestrze, bo system niektóre klucze ukrywa, niektóre chroni. To są ustawienia pozostałości w punktach przywracania i innych chronionych miejscach.
Ccleaner, jetclean - to programy do wyszukiwania i usuwania pustych kluczy - śmieciowych.
Takie coś potrzebne dla Ciebie, że wpisujesz baidu, znajduje wszystkie klucze baidu w rejestrze, i hurtowo usuwa wszystkie baidu - to tylko w starszym regseeker 2.57. Nowszy nie usuwa wielu chronionych…
Wypakuj, ustaw polski, i w znajdź w rejestrze wpisujesz baidu. Wyniki zaznaczasz wszystkie z opcji na dole i z opcji wybierasz akcję usuwania. Program zrobi backup i wyczyści wsio baidu, o ile nie masz po nim aktywnych pozostałości, sterowników, dll, ustawień ukrytych chronionych, pozostałych usług po nim.

Chcesz zabrać się za pozostałości baidu w rejestrze przed wysprzątaniem systemu z plików i folderów baidu?
Wiesz jak dokładnie znaleźć pozostałości ukryte i chronione, pliki z rozszerzeniami - i to pousuwać?

Zabierając się za rejestr, zaczynasz od końca i tak się uszkadza system. 12 lat temu pozostałości nero uszkodziły mi XP, ale co się nauczyłem, to wiem.
https://mega.nz/#!tepxlAxA!VQ6aZllfkowvRn1AQeZNh2SqMJU1ALSLigajUPPdwhE

To co mi radzisz w tej sytuacji, żeby sobie nie uszkodzić systemu ?

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów, zastosuj i OK.
Potem w wyszukiwarce wpisz baidu i usuwaj wszystko, co znajdzie. A jakby jakiś plik nie dał się usunąć, to napisz, nie używaj unlockera, bo to szkodnik.

Napisz jeszcze, jaka była wersja baidu, bo w systemie i rejestrze będą jeszcze nazwy kluczy według sum kontrolnych i nazwy plików wykonywalnych, które nie muszą mieć w nazwie “baidu” coś tam. Postaram się podać te nazwy.

Była to wersja Baidu Antivirus 2015 5.4.3.148966
A jave jak z rejestru wyrzucić ?
Chciałem jeszcze zapytać czy na windows xp lepszy jest ccleaner czy jetclean ?
i skad pobrać wersje portable jetclean ?

Jeszcze w rejestrze trzeba wyszukać według sum kontrolnych:
md5:
FF1363EBBCFBE67AA9EDB46EAC7C61F5
sha1:
DD601254ABDDEDA0E50C98124AB96A60A34DDF31

W tym instalatorze tej wersji takie wskazania virus total: DrWeb,BACKDOOR.Trojan,10.06.2017,0

Uzupełniają się. Po czyszczeniu jetcleanem, to ccleaner nic nie znajdzie smieci w rejestrze. A po ccleanerze, jetclean dużo znajdzie.
W jetclean możesz tworzyć punkty przywracania, a w ccleaner możesz usuwać stare punkty przywracania. W końcu jetclean ma bardzo dobry defragmentator rejestru i także dobrze optymalizuje internet. Z innych opcji nie radzę korzystać. Zresztą, ccleaner ma dużo opcji, których zaznaczenie może uszkodzić system, a pod tym względem, jetcleanem nie można się skaleczyć, byle nie używać jego speed bostera - to akurat może się źle skończyć. Amen.
Inni bez sensu* hejtują ten program. tak prostego programu nie potrafią użyć, tylko polecają jakieś inne…
Tyle dodatkowych opcji, jak też info o systemie - to ccleaner nie ma, za to ma menadżer dodatków.
Jeden i drugi program uzupełniają się.
Więcej niebezpiecznych opcji ma ccleaner.
W zakresie ustawień zalecanych i bezpiecznych, to ccleaner przydaje się na komputerze i jetclean.
Gdy ccleaner ma zaznaczone czyszczenie hotfixów, to po zainstalowaniu systemu i zainstalowaniu wszystkiego z windows update, to nawet odkurzacz się wiesza usuwając 6GB hotfixow. A w ccleaner idzie to jak burza. Dlatego po co odkurzacz? Teraz robi potężne backupy.
Podałem Ci już linka do tego portable.
Z portable.info: https://mega.nz/#!hcJyWDgR!jaOoKkeaRtNlqblivLgXXbbPfzyFggvToE0ako8o0Cg