Program do drukowania zdjęć

Jestem zawodowym fotografem.
Zmieniliśmy drukarkę, która służy nam do drukowania zdjęć do dokumentów. Poprzednia, firmy HiTi, miała Świetny program. Umożliwiał samodzielny wybór formatu zdjęcia i dowolne kadrowanie. Oczywiście układanie, też dowolne, zdjęć na formacie 10x15 cm Niestety, jest on dedykowany tylko drukarkom tej firmy.
Poszukuję programu, który umożliwiałby mi pracę. Bardzo Popularny i świetnie sprzedający się program DokumentyPro nie nadaje się. Oszałamia ilością proponowanych dokumentów z całego świata, które w większości przypadków są takie same. Nie ma tutaj opcji utworzenia własnego formatu, który mieliśmy w poprzednim programie. Jest również w przypadku już istniejącego formatu, konkretnie dyplomowego, ograniczenie w kadrowaniu. W dwóch słowach: musi być tak zwana mała głowa i głęboki kadr. Jest to narzucone i nie da się tego przeskoczyć. Można też zrobić zdjęcia w poziomie
Przerzuciłam pół świata i wszystkie programy do wydruku zdjęć do dokumentów oferują tylko format 3,5 na 4,5 cm. Czyli tzw. paszportowe. Ponieważ ten program, o którym mówiłam, mam, więc wiemy, że coś takiego jest możliwe.
Ktoś chciał sprawdzić, jak wygląda nazywa się IDQuickDesiree
Pomocy!

Nie znam programów strikte do druku zdjęć. Alternatywą może być ogólny do obróbki grafiki typu photoshop czy affinity photo / affinity designer + szablony czy makra

Sprawdzę, dziękuję

Ktoś oflagował jako „spam” i wątek widzą chyba tylko moderatorzy a plebs jak ma URL lub wylosuje ID wątku.

Prostszego chyba nie ma:

Jaką drukarkę macie teraz? Generalnie rzecz biorąc, obsługiwane formaty papieru dostarcza sterownik drukarki. Przykładowo, laserowy Brother:
image

Sieciowy laserowy Brother:
image

Atramentowy fotograficzny Epson:
image

Także brak opcji odpowiedniego formatu druku wynika raczej z problemu z konfiguracją drukarki.

Jeżeli chodzi o format papieru to tak są to ograniczenia drukarki/sterowników. Niektóre drukarki pozwalają dodać własny format, a niektóre aplikacje graficzne pozwalają go ustawić z ręki.

Jeżeli chodzi o ograniczenie w kadrowaniu to wina programu.


Tutaj przykład ułożenia zdjęć 45x65mm dla formatu 10x15cm

+ przy okazji format 10x15 może występować jako 4"x6"

Dzień dobry! To jest drukarka firmy DNP. Ma swój program do drukowania, nazywa się HOT Folder. Ale są tam tylko większe formaty.
Najlepszym rozwiązaniem było by, gdybyśmy mogli wykorzystać program od starej drukarki. Ale on obsługuje tylko urządzenia tej firmy. Nie umiemy tego przestawić.

Hot folder to aplikacja do monitoringu folderu i realizacji zadań typu fotobudka / fotokiosk. Czy drukarka zainstalowała się też z jakimś uniwersalnym sterownikiem drukarki? Jest widoczna w systemie? Bo podejrzewam że to drukarka DNP która tnie papier z rolki?

Jest widoczna, sterowniki są zainstalowane i drukuje " spod " Windowsa.
Brakuje nam programu takiego, jaki mieliśmy w drukarce HiTi. Instalowało się do z ich strony.
Można było przy formacie papieru 10x 15 korzystać z gotowych szablonów i robić własne.
Tak, nowa drukarka pracuje na papierze z rolki

Oczywiści, że to wina

OCZYWIŚCIE, ŻE TO WINA PROGRAMU, dlatego właśnie szukamy.
Przepraszam, capslock mi się włączył

Ewentualnie szukamy kogoś, kto, o ile to możliwe, umiałby doradzić jak podpiąć inną drukarkę do programu dedykowanego poprzedniej. To byłoby genialne i najprostsze rozwiązanie. Może jest ktoś taki, kto pomoże?

Jak się nazywał albo jak wyglądał program do poprzedniej drukarki?

Nie można jej podawać, bo spam, wątek ktoś zgłosił i dopiero po edycji pierwszego posta wątek wrócił do łask dla całej społeczności internetowej.

W teorii wystarczy, że program ma sposoby na sprawdzanie co mu się podaje jako drukarkę USB/Sieciową i już z kilka dni będziemy walczyć jak byle jaką maskować, że to jakiś konkretny model „HiTi”.

Wątpię, że da się zrobić tak aby poprzednie oprogramowanie działało pod nową drukarkę innej firmy.

Ja by zaczął od zapytania się tej firmy Dokumenty pro czy da się tak zrobić, bo może są jakieś ustawienia dodatkowe?

Pod spodem przykład jak dałoby się to zrobić w affinity designerze jak przygotujesz szablon

Można, ale ktoś zgłosił spam i zanim się tym zająłem, to pierwszy post był już po edycji.
Teraz przywróciłem pierwotną wersję i niech tak już zostanie. :slight_smile:
Tam są dane odnośnie drukarki i programu.

Stricte takich nie widać:

Odsyłacz do adresu internetowego - HTML dla zielonych - Kurs HTML dla zielonych (opcjonalnie też tych w składni BBcode/MarkDown) - (see https://forum.dobreprogramy.pl/raw/650743/1)

lub je wywala post produkcja.

Program to ID QuickDesiree do ściągnięcia ze strony firmy HiTi.
Oprócz kilku własnych szablonów ma bezcenną funkcję User Define. Dzięki niej można sobie układać dowolnie formaty w dowolnych konfiguracjach. I to właśnie jest mi potrzebne

Firma Pixel Tech, która robi program Dokumenty pro odpowiedziała, że żadnego dowolnego formatu dokładać sobie nie można. Jest to, najłagodniej mówiąc, program dla mało wymagających. Gdyby się chciało powiedzmy na standardowym formacie zdjęcia dowodowego zrobić kadr z mniejszą głową jest to niemożliwe. To się nazywa zdjęcie do paszportu i program sam kadruje