Program do kopii zapasowej programów

Witam,

Jest może taki program który zrobi mi kopie zapasową całego oprogramowania zainstalowanego aktualnie w systemie? Na pewno potrzebna będzie integracja w rejestr ale no nie wnikam co ten program będzie robił. Robię kopię i po zainstalowaniu systemu wgrywam kopię i programy działają jakby były zainstalowane… no tak piąte przez dziesiąte wytłumaczyłem chyba rozumiecie? I nie chce programu który robi kopię całego systemu no bo jak system potocznie mówiąc zasyfiony już jest to chyba się nie opłaca robić kopii takiego systemu… :smiley: Potrzebuje zainstalować nowy system bo dawno nie robiłem ale tych programów mam tyle a potrzebne mi są i nie chce mi się każdej instalki pobierać strata czasu doradźcie jakiś program albo metodę… z góry dziękuje za odpowiedzi, miłego wieczoru. :slight_smile:

Niema takiego programu.

no wiedziałem ;/ masakra :smiley: no trudno w sumie jak nie ma to sobie go napisze. ;D

No i jeszcze zarobisz duuuuuuuuuuużo kasy na takim programie. :slight_smile:

A nie da się zapisać ustawień tych programów?

  • [*:2zjk4c4p]Wiele programów ma opcję eksportu ustawień, które przechowywane są w rejestrze.

Zawsze można przecież zainstalować programy i przywrócić ich ustawienia. :wink:

no nie żebym się wychwalał że umiem pisać program broń boże no ale po przemyśleniach to co dużo by miał do roboty skopiować wszystkie linie rejestru związane z programem, w program files pliki no i wyszukiwał by dane tego programu. To tylko taki ala algorytm … ;D Kamil no jakiś to sposób jest myślałem nad tym tylko że nie wiem które programy mają eksporty no chyba że konkretny program do rejestru Ci chodzi… Revo uninstaler świetnie sobie radził z wyszukiwaniem plików i danych w rejestrze jakby wykorzystać funkcję tego programu z tym że to wszystko co wyszuka to tego robi kopię zamiast usunąć i potem wprowadza do rejestru. No bo kopia typu wejść do program files skopiować folder i po instalce systemu dziwić się czemu on nie działa do końca poprawnie… Z doświadczenia wiem bo sam tak robiłem jak się nie znałem bo trzeba jeszcze pamiętać że niektóre programy wprowadzają biblioteki danych (pliki DLL) do folderu Windows to nawet gdybym chciał skopiować to i skąd mam wiedzieć które pliki. To tak nie wypali część mniejszych oprogramowań by przeżyło po reinstalce ale większe programy na pewno wyjadą mi z wiadomością “Error no load file RK_34.dll”

Odśwież sobie system, i zrób kopię zapasową wraz z najpotrzebniejszym oprogramowaniem, już byś miał to za sobą od czasu założenia tematu. Taki program nie powstał bo pewnie nie był potrzebny lub jego napisanie jest zbyt trudne lub czasochłonne w porównaniu z ponowną instalacją. Myślę, że sposób, który wymyśliłeś, choć jest twórczy prowadzi w najlepszym razie do odsunięcia w czasie nieuniknionego :slight_smile: Revo i inni czyściciele rejestru nie znajdują wszystkich wpisów z danego programu, nawet własne deinstalatory tego nie potrafią.

Jeżeli chcemy mieć wszystkie wpisy jakie tworzą programy instalacyjne to wystarczy użyć tego programu:

http://www.dobreprogramy.pl/Total-Uninstall,Program,Windows,12862.html

i z niego uruchamiać programy instalacyjne. Program śledzi wszelkie działania programu instalacyjnego i zapisuje do swojej bazy. Wszystkie wpisy i działania programu instalacyjnego będą widoczne jak na dłoni.

Obawiam się jednak, że nawet gdyby dokonać takich samych wpisów, to niektóre programy mogły by się nie uruchomić bo jako zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem mogą być też dokonywane dodatkowe wpisy np. po pierwszym uruchomieniu programu, a te wpisy nie są już śledzone. Z tymi różnymi wpisami zabezpieczającymi przed nielegalnym kopiowaniem może być właśnie najwięcej kłopotów.

Dodane 14.01.2013 (Pn) 11:17

Deinstalatory tworzą twórcy programów, a zatem usuwane są tylko te pliki i te wpisy które autor programu zaplanował do usunięcia.

Autorzy programu muszą dbać o to by po deinstalacji programu nie można go było ponownie zainstalować np. gdy jest w wersji trial.

Wiem że własne deinstalatory tego nie potrafią przez to chyba właśnie powstają programy typu Revo no i powiedziałbym że ten cały Revo dobrze spełnia swoją powinność choć nie będę polemizował czy wszystko znajduje bo tego się nie dowiemy. Odśwież system? co masz na myśli? w sensie sprzątanie wielkie? bo jeśli tak to to już robiłem, przeinstalować system muszę bo walczę od miesięcy z zacinaniem tegoż to systemu, z tego co wiem to Windows 7 tak się nie poddaje łatwo na syf że zaraz się tnie jak to miało miejsce ze starym poczciwym Windows Xp. Właśnie właśnie o to mi też tu chodzi z tymi zabezpieczeniami, no bo przyjmijmy że mam program z gazety ale są takie akcje czasami że dany CD key jest na stronie tylko jakiś czas jak go nigdzie nie zapisałem to czyli program przepadł. no nie musiał przepaść w sumie wystarczy pobrać pirata ale jestem przeciwny piractwu;) Przejrzę może jest opcja na laptopie jakiegoś przywrócenia systemu bez ingerencji w programy. Pozdrawiam

no nie do końca usuwają w to nie wierze jakoś, nie wiem czy miałeś do czynienia z Revo ale z tego co pamiętam to działał on na zasadzie że znajdował oryginalną nie wiem jak to powiedzieć po polsku “instalator usuwania programu” (noo… heh) to najpierw to uruchamiał a po usunięciu następnym krokiem jest znajdowanie już przez samego Revo pozostawionego syfu i zawsze dużo znajdował, rozumiecie o co mi chodzi? jeżeli najpierw działa odinstalator to gdyby usuwał wszystko to sam revo już by nic nie znajdował a zawsze znajduje…

Mam na myśli przeinstalowanie systemu. Używam Revo cały czas czasem znajduje 300 wpisów a czasem 5 zależnie od programu. Ale żeby takie szukanie wpisów była skuteczne w stopniu zbliżonym do 100% to chyba tak jak pisał floyd trzeba by rezydenta do monitorowania każdej instalacji. Ja wolę mieć dobrą kopię czystego systemu, Revo używać doraźnie a w razie czego przywrócenie kopii wykonanej darmowym Redo Backup zajmuje 10 min. I mam pewność, że rejestr jest bez śmieci i można psuć na nowo :slight_smile: Wydaje mi się to szybszym rozwiązaniem niż cokolwiek innego.

nie no tak musiałby cały czas kontrolować. Program który wyszukuje wpisy w rejestrze, tak byłby ciężki tak patrze teraz, wcześniej miałem przysłonięty oczy tym revo bo skoro on potrafi wyszukać tyle wpisów to myślałem sobie "ah tam ten umie to na pewno jest taki co robi kopie dla programów " no ale fakt niech teraz nie znajdzie jednego wpisu, program nagle siada chodź nie koniecznie musi przestać działać to już zależy, ale dobra już nie wnikajmy w to czego na razie na pewno nie będzie… Jeszcze nie sprawdziłem opcji którą powiedziałem że sprawdzę ale jak to zrobię to dam znać. Tak jak się nie uda to trudno robię reinstalkę instaluje programy i robię kopię od razu jakimś acronisem czy co tam polecacie.