Program do ukrywania bad sektorów na dysku

Witam. Mam dysk Maxtor 40GB, który posiadał kilka procent bad sektorów. Użyłem programu HDD Regenerator, lecz naprawił on mi tylko połowę. Jakim programem mógłbym ukryć pozostałe bad sektory tak, aby nie zapisywało w tym miejscu danych. Słyszałem, że jest taki program. Tylko nie mówcie mi, abym zrobił partycje i ukrył te z błędami. Bad sektory znajdują się mniej więcej w 1/4 dysku i zajmują ok 2% oraz pod koniec dysku i zajmują ok 4%.

Bad sector dlatego oznaczony jest jako bad, żeby właśnie nic w tym miejscu nie zapisywać. Jako bad sektory potrafi oznaczać nawet systemowy Scandisk.

Chodzi mi o takie ukrycie, aby przy zapisywanie danych na dysku przeskakiwało (omijało) bad sectory. Aby zapisywało do tego momentu, przeskoczyło bad sectory i dalej zapisywało za nimi. Właśnie o takie ukrycie mi chodziło.

No to taki jest właśnie efekt po oznaczeniu złych sektorów jako “bad”. System pomija je przy zapisie.

hdd regenerator ale używaj z głową

Najpierw sprawdź SMART dysku, a potem go wyzeruj. Na koniec wykonaj operację remapu i nie używaj programu HDD Regenerator. Czemu? Tutaj zostało to omówione: viewtopic.php?t=138436

Jeszcze szerzej pokazano wady tego programu tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic939301.html

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).

ja tam używałem hdd regeneratora wiele razy i dysk hula do tej pory. Widać miałem szczęście w nieszczęściu ^^

Oto SMART dysku z programu HDTune

beztytuuzo0.jpg

A oto wyniki skanowania błędów.

beztytuu1mv6.jpg

Co dalej mam zrobić, aby wyłączyć z użycie te bad sektory i aby je pomijało przy zapisywaniu danych?

Tutaj już tylko pozostaje zerowanie (ale dysk się poważnie sypie). Tylko punkt 3: wg tej instrukcji.