Program Driver Booster rzeczywiście niszczy system?

Dużo słyszy się, że ten program (Driver Booster) potrafi niszczyć system. Kilkanaście razy aktualizowałem w ten sposób sterowniki i było wszystko ok, system działał. Wczoraj zaktualizowałem sterowniki wspomnianym programem a dziś już nie mogłem uruchomić systemu. System miał zawiechę na ekranie ładowania systemu (Win10). Myślałem że będzie lipa, bo system nie chciał uruchomić się, ale udało się, po przez automatyczną naprawę. Po takiej naprawie, program nie chciał uruchomić się, wywalał jakiś błąd.
Więc, jak to jest z tym programem, trzeba być ostrożnym, bądź olać totalnie ten program i nic nie aktualizować po przez niego?

Windows 10 jest wysoce niestabilnym OS-em jeżeli chodzi o sterowniki.
Do tego Driver Booster dobiło go.

Snappy Driver Installer też znajduje za dużo. Ja jadę na sterownikach co doinstalował Windows 10 w update i przez aktualizację sterowników w menedżerze urządzeń. Ewentualnie update karty graficznej ze strony producenta, jeżeli jest nowszy sterownik. Reszta, tylko brakujące też ze strony producenta.

1 polubienie

Od kiedy używam Windowsa, zatem od 95, nigdy menedżer urządzeń nie wyszukał mi aktualizacji i ostatnio zaczynałem wątpić, że menedżer po prostu nie wyszukuje aktualizację i udaje że to robi.

Właśnie to!

3 polubienia

Każdy program instalujący sterowniki automatycznie niesie pewne ryzyko.
Mechanizm wykrywania zainstalowanego sprzętu nie jest idealny, co za tym idzie jest możliwość że program zainstaluje sterownik nie pasujący do naszego sprzętu, to z kolei może powodować problemy ze stabilnością systemu lub nawet uniemożliwi jego uruchomienie.

1 polubienie

I tego doświadczyłem.
No nic, żadnym programem nie będę już aktualizować sterowników.

Pod tym względem wypada zaskakująco dobrze.

  1. Potrafi wstać po kompletnej zmianie sprzętu (w przypadku W7 różnie z tym było).
  2. Sterowniki dostarczone przez WU na ogół nie powodują problemów.
1 polubienie

Sam sobie przeczysz.

Kto normalny zmienia kompletnie sprzęt skoro działa.
Na ogół - chyba internet się na Ciebie obraził, poszukaj na stronach M$ ile babolastych sterowników powodowało problemy.

Mi parę rzeczy zaktualizowało.

No ale z tym @anon42271672 może mieć rację. Owszem, dużo czyta się, że aktualizacja spieprzyła system, no ale w moim przypadku, od samego początku, kiedy to jest Windows 10, aktualizacja nie powodowała u mnie problemów. Takich użytkowników jest tysiące. Zazwyczaj u takich - co grzebią w systemie, nie działa coś po aktualizacji.

Piszemy o sterownikach nie aktualizacjach.

Też.

Ktoś kto chce szybszy?
Ktoś komu jednak przestał działać?

Na ogół - chyba internet się na Ciebie obraził, poszukaj na stronach M$ ile babolastych sterowników powodowało problemy.

Nie przeczę, błędy się zdarzają, sprzętu na rynku jest bardzo dużo, wszystkich konfiguracji przetestować się nie da. Jednak automatyczna instalacja sterowników w W10 zazwyczaj sprawdza się zaskakująco dobrze.

Wielu aktualizuje… Zawartość portfela. :bomb:

Twórcy tego softu wiedzą, że zawsze może potencjalnie uwalić system, dlatego za każdą aktualizacją sterowników, robi automatycznie punkt przywracania, z tego co wiem.
Ciekawe czy by w ogóle pomógł w tym wypadku.
A w wersji płatnej, może robić backup starego sterownika.

Generalnie podobne przypadki się zdarzają. Największe ryzyko na laptopach, choć może rzadziej aż do stopnia uwalenia systemu, tylko właśnie że sterownik źle działa (choć i z tego powodu może się coś podobnego stać).

Masz zupełną rację…ja też nigdy nie doświadczyłem aktualizacji z menedżera urządzeń.

Na stronie malwarebytes: https://forums.malwarebytes.com/topic/243824-removal-instructions-for-driver-booster/

Our program Malwarebytes can detect and remove this potentially unwanted application. It is however recommended to use the built-in uninstaller of the software first for a more complete removal.

  • Please download Malwarebytes to your desktop.
  • Double-click mb3-setup-consumer-{version}.exe and follow the prompts to install the program.
  • Then click Finish .
  • Once the program has fully updated, select Scan Now on the Dashboard . Or select the Threat Scan from the Scan menu.
  • If another update of the definitions is available, it will be implemented before the rest of the scanning procedure.
  • When the scan is complete, make sure that all Threats are selected, and click Remove Selected .
  • Restart your computer when prompted to do so.

Is there anything else I need to do to get rid of Driver Booster?

  • No, Malwarebytes removes Driver Booster completely.
  • This PUP creates some scheduled tasks. You can read here how to check for and, if necessary, remove Scheduled Tasks.

How would the full version of Malwarebytes help protect me?

We hope our application and this guide have helped you eradicate this system optimizer.

PUP.Optional.iObitDriverBooster is a removal detection only, so in this case the full version of Malwarebytes would not have protected you against the Driver Booster installer.

Program tępiony na wielu forach pomocowych, także w przeszłości było wiele tematów w dziale bezpieczeństwo.
Nie rozumiem, że doczekałem się czasu beatyfikacji malware iobit, które może uszkodzić system.

System windows robi automatycznie backupy poprzednich sterowników, po zainstalowaniu nowej wersji sterownika. W właściwościach sterowników jest zawsze aktywne pole przywrócenia poprzedniego, gdy oczywiście było wcześniejsze instalowanie niektórych sterowników. To, że potrafi to iobit driver booster, to śmiech na sali, gdzie nie potrzebują spamera, szpiega, dewelopera płatnych produktów. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Używam tego programu bardzo długo, żaden klient nie wrócił do mnie z reklamacją.
Nie miałem nigdy problemu z jego działaniem bądź z uszkodzeniem systemu.

Od dłuższgo czasu iobit dodaje lokatora do swoich produktów + driver booster ściąga przestarzałe sterowniki. Nie raz zgłaszałem do nich o update sterowników, ale mają to gdzieś.

1 polubienie