Program partnerski

Przyznam, że mnie też dość mocno zdziwiło takie rozwiązanie…

Jak to tym podatkiem jest? Zaliczka wg skali i czy trzeba jakiś dodatkowy PIT składać jako osoba fizyczna? NIby grosze, ale lepiej nie podpadać aparatowi opresji :wink:

@Dimatheus już wyjaśniał wielokrotnie. Patrz wyżej .

W tym wątku? Bo chyba ślepy jestem.

1 polubienie

@FaUst To chyba tu…
https://forum.dobreprogramy.pl/t/aktualizacja-programu-partnerskiego-dla-blogerow-zamkniecie/578662/17?u=darek719

Szkoda że nie mam dostępu do tematu :wink:

Skopiuję Ci :wink: @FaUst

Hej,

januszek:

Mogę się jednak mylić. @Dimatheus, możesz się wypowiedzieć?

Dokładnie tak jest. Przy rozliczeniu rocznym PIT-a dorzucasz kwotę w pozycji 6. Najem lub dzierżawa, program/arkusz aktywny wszystko wylicza i tyle. :slight_smile:

djfoxer:

Zatem nawet jak będziecie mieli 1 zł to system wypłaci kwotę i trzeba będzie wystać FV lub rachunek (w zależności od tego jako kto przystąpiliście do programu).

Stąd ja też poczekam na wypłatę środków zgromadzonych na koncie i rezygnuję z programu. Przy moich zarobkach z tego tytułu - oscylujących w granicach kilku PLN miesięcznie - to zupełnie nieopłacalne, bo więcej wydam na poczcie na znaczek czy nadanie listu poleconego wysyłając rachunek. Dla mnie zmiana bezsensowna, choć od strony podatkowo-księgowej rozumiem ten krok WP Media. Nikt nie chce pewnie bawić się w RMP. Albo nie pozwala na to przyjęta polityka rachunkowości? Generalnie tutaj społeczność niestety przegrała na wspomnianym froncie… :frowning:

Dementor:

A przecież możesz wystąpić z programu partnerskiego i pisać dla samej pasji tworzenia.

I właśnie na tym chyba poprzestanę. No nic - uciekam kończyć bloga. :smiley:

DewX:

Sierpień - 19 blogów ogółem, 13 na stronie głównej = 96zł :face_vomiting:

No i wychodzi na to, że trzeba iść w pisanie artykułów na zamówienie - to zdecydowanie lepiej finansowo wychodzi.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Czyli jako osoba fizyczna wpisuję to w przyszłym roku do PITa i wsio?

Nawet nie musisz do pitu wpisywać :wink: Poczytaj http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24140452,koniec-z-wypelnianiem-pit-ow-fiskus-zrobi-to-z-nas-prezydent.html

I tak wolę sam to zrobić :wink: Nie ufam im :stuck_out_tongue:

Fiskus wtedy nie będzie uwzględniał wszelkich ulg więc takie osoby raczej nie powinny korzystać z tego udogodnienia, bo wolą mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi :stuck_out_tongue:.

2 polubienia

Hej,

Takie coś już działało lata temu - jak pracowałeś w jednym zakładzie, to US sam rozliczał. Ale to były czasy, gdy nie było zbytnio ulg i odliczeń od podatku…

Tak, dokładnie!

Pozdrawiam,
Dimatheus

Chciałbym się upewnić w związku z niespodziewaną wypłata środków: teraz nie muszę nic zgłaszać/ wysyłać przelewów do US tylko dopiero przy rozliczaniu podatku wiosną?

Jeżeli wypłata środków nastąpi w tym roku to rozliczasz się z nich do kwietnia przyszłego :slight_smile:

Hej,

Dokładnie. I tak będzie najprościej i najłatwiej. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dalej jeszcze obserwuje co się dzieje na tym portalu i niestety poziom spadł do totalnego zera. Już od tygodni nie widziałem fajnego i merytorycznego tekstu. Poziom jest bliski tym wszystkim pudełkom, onetom itd. Szkoda, fajny portal bym przez ponad dekadę, a tu chęć zysku wszystko zepsuła. Teraz albo to odkręcicie co będzie ciężkie, albo z czasem zejdziecie na dno internetu. Może i WP generuje wam trochę ruchu, ale tacy ludzie nawet nie zapamiętaj, że coś czytali na takiej i takiej stronie… A w sumie szkoda się produkować i tłumaczy, bo i tak redakcja ma to w d…

1 polubienie

Sam coś napisz i wypełnij tę dziurę konkretnym kontentem… chyba że wolisz właśnie marudzić. W końcu to społeczność może coś tutaj wymusić.

1 polubienie

A zapłacisz mu za popisanie się wartościową treścią (słowa “content” nie ma w naszym słowniku)? Bo redaktorzy mają za to płacone i chyba nikomu nie chcę się poświęcać prywatnego czasu na szukanie informacji, redagować je tylko żeby pokazać że się da.

2 polubienia

Klepnalem post przypadkiem nie w tym temacie :slight_smile: I miałem na myśli wszystkie treści poza blogami.
Niestety taka prawda. Sam nie piszę, bo nie mam lekkiego pióra :slight_smile: Poza tym nie lubie…

Jest już bliżej czy dalej abyśmy poznali ten świetny pomysł? :slight_smile:

2 polubienia