Programy na dobreprogramy.pl ludzie zwrudźcie na to uwage

drodzy administratorzy w waszym wortalu sa pewne braki np. brak najlepszego klienta p2p bit comet,bear share itp. ale nareszcie te braki sa uzupelniane

była już o tym dyskusja 8)

Całkiem możliwe jest, że cały dział p2p (torrent) zniknie, ponieważ łamie on ideę vortalu.

Zresztą … poszukaj ;]

A wiesz dlaczego???

My nie mamy wszystkiego a dobre programy. :mrgreen:

Do tego programy o których mowa to :x

Jak tak to proponuje wywalić WinRara bo często serwisy z warezem ‘‘oferują’’ gry/filmy spakowane WinRarem więc ten program służy do piractwa.

A Daemon tools albo Alcohol? Czy one też są legalne? Jeden służy do wczytywania brazów płyt (wiele gier jest w formacie iso), a drugi też ma taką samą funkcję a dodatkowo można łamać zabazpieczenia płyt. Powiedzmy sobie szczerze o większości programów można powiedzieć że są nielegalne.

Tobi ale ty dziwny jesteś…

NIE KAZDY KTO TRZYMA W RĘKU BROŃ JEST MORDERCĄ!

Zalezy co wczytujesz.

Złączono Posta : 30 Wrzesień 2006, 19:47:02

Dokładnie !!

To dlaczego dział z P2P ma zostać skasowany, przez P2P można pobrać np. Linuksa.

O to mi chodziło z Winrarem, jeden kompresuje legalny soft, a drugi gre której nie zakupił.

no więc skoro “dokładnie”, to nie każdy kto używa programów p2p jest piratem.

Z tego co wiem, żaden Redaktor nie napisał, że działu z programami służącymi do bezpośredniej wymiany plików - peer-to-peer bądź innych które mogą posłużyć do celów nielegalnych nie będzie.

Proszę zobaczyć komentarze w tym newsie:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=4965

Dopisując taka informacje to jest dobre rozwiązanie.

Ideą P2P była bezpośrednia wymiana plików pomiędzy użytkownikami.

Autorzy stworzy te programy po to, by każdy użytkowników mógł podzielić się swoimi plikami (w momencie, gdy nie są w żadnej wspólnej sieci). Dopiero później zaczęto je używać jako programy typowo “piracące”.

Dlatego P2P i niektórzy (naprawdę mikronowa ilość) użytkownicy, to nie piraci, a zwyczajni ludzie, którzy swoje zdjęcia lub autorskie filmy chcą mocno wypromować w olbrzymiej sieci jaką jest P2P.

A tak powracając - BearShare został już zablokowany przez tą fajną komisję z USA, dlatego uważam, że zamieszczanie programu owego na dp jest pomysłem co najmniej dennym…

kolejna bzdura

napadając na bank kradniesz kasee używasz samochodu ford do ucieczki, nie zostajesz złapany.

Więc żeby zapobegać przestępstwom tego typu należy zaprzestać pordukowana tych aut. Bo przecież przestępca użył go do kradzieży…

przez to miałem na myśli, że to my robimy z p2p coś nie legalnego, to nas powinno sie karać a nie twórców, ktorzy pewnie nie mieli świadomości do czego tak naprawde bedzie wykożystywane ich dzieło.

Kpisz, czy o drogę pytasz :?

Nie porównuj autorów oprgramowania P2P do Nobla, który może nieświadomy był, do czego może służyć dynamit.

Albo może mieszkańcy Hiroszimy i Nagasaki wytoczą pośmiertny proces Skłodowskiej za odkrycie pierwiastków promieniotwórczych :P.

Teraz nawet dziecko w podstawówce wie do czego są wykorzystywane programy tego typu, a co dopiero programista :stuck_out_tongue:

Twórcy samej ideii “per to per” myśleli o wymianie plików w sieciach akademickich, ale nie autorzy obecnych programów do bezpośredniej wymiany.

Myślisz ze jak by nie służyły piractwu zdobyły by aż tak wielką popularność :?

Bo akurat Nobel może nie wiedział (a przynajmniej nie domyślał się), że jego wynalazku będzie się używać do wojen i zamachów terrorstycznych ?

Na pewno miał świadomość.

Więc porównanie do Nobla jest IMO jak najbardziej właściwe i trafione.

BlackMan ja nie mówię w tym porównaniu o twórcach ideii P2P tylko o współczesnych autorach oprogramowania tego typu :!: :!: :!:

Chyba nikt mi nie wmówi, że nie wiedzą do czego jest wykorzystywany ich soft :roll:

wszystko zaczęło się od napstera, a raczej po tym, jak program i jego serwery zostały ‘zamknięte’

już wtedy napster oferował ściąganie GŁÓWNIE mp3

twórcy programów typu kazaa, dc++ doskonale wiedzą, że ich oprogramowanie nie służy do ściągania linuksów, ale do ściągania nielegalnego oprogramowania/mp3 :wink:

Nobel nie spodziewał się, że dynamit zostanie wykorzystany do szerzenia zła.

Radzę poczytać o nim jakąś porządną książkę - on tworzył z myślą pomagania światu, a nie niszczenia go !

megaemce a czy ja pisze o czymś innym ?

Radzę poczytaj moje poprzednie posty ze zrozumieniem

Tak samo jak twórcy oprogramowania takiego jak Alcohol 120% i CloneCD DOSKONALE WIEDZĄ , że ich programy są wykorzystywane w 98% do robienia nielegalnych kopii płyt w celu zamieszczenia w sieci.

Tyle że Alcohol i CloneCD są na dobreprogramy, więc czemu niby programy P2P mają być traktowane inaczej ? Gdzie tutaj logika ?